Skocz do zawartości

Planetarne maszyny polerskie


JJZS.KAM

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz ja dodam kilka groszy od siebie, jako fanatyk Rupesa, miałem od dawna ich rotacje / DA. Początkowo była to LHR 15 MK II, później podczas premiery zakupiłem nową wersję Mark III, przez dość spory okres czasu wydawało mi się, że ta maszyna jest - THE BEST. Tak, dobrze napisałem - wydawało mi się, do czasu aż miałem okazje spróbować pracy u @AreK na XCE, praca tą maszyną to po prostu poezja, od pierwszych chwil wiedziałem, że to jest dokładnie to! Uśmiech z twarzy nie schodził mi do końca dnia, nawet chciałem porównać ją do DA i ten tym maszyn zostawia daleko w tyle 😉 Wibracje w tej maszynie? Nie wiem o czym mówimy, łatwość prowadzenia jest bajecznie prosta, maszyna nawet na chwilę nie ma zamiaru się zatrzymać w miejscach gdzie praca DA jest już utrudniona przez wklęsłe/obłe powierzchnie. Wykonanie XCE jest na naprawdę najwyższym poziomie, poprzednie moje maszyny wydają się przy niej takie ' plastikowe ' 😉  Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Arka za możliwość przetestowania tego modelu, żałuję jedynie że tak późno 😎 U mnie już zagościła na stałe w moim małym ' arsenale ' 😄

83149579_1042418836131309_6186606781628678144_n.jpg

84050218_485555225485030_1285321134295744512_n.jpg

84315868_650869002327762_2237217974513565696_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stolaar teraz zobaczymy czy talerze będą się urywać, czekam na ostre testy tej maszyny, bo mając zwyklego xfe miałem problem z talerzami i odprowadzenie ciepła, a tu widzę  wizualnie kopia tylko napędy inne , to teraz czekać co czas przyniesie, bo sam złapałem chrapke albo bo jeszcze jedna maszyne kupię, albo xce albo Udos zobaczymy 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, boT napisał:

@Stolaar teraz zobaczymy czy talerze będą się urywać, czekam na ostre testy tej maszyny, bo mając zwyklego xfe miałem problem z talerzami i odprowadzenie ciepła, a tu widzę  wizualnie kopia tylko napędy inne , to teraz czekać co czas przyniesie, bo sam złapałem chrapke albo bo jeszcze jedna maszyne kupię, albo xce albo Udos zobaczymy 😁😁

We wtorek będzie okazja ponieważ będę miał auto na dwuetapową korektę 🙂 Co do talerzy jak to mówią - gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boT Nie, ale chętnie bym się przekonał...........XCE robiłem i naprawdę jest ok.Co do "latających talerzy" w XFE (którą z resztą mam)wg mnie ta maszyna nie nadaje się na ciężkie roboty.

Niby można ciąć, bo są pady  mikrofibry czy hybrydy,ale do takich rzeczy bardziej nadaje się rotacja czy choćby XCE-VRG.Ja swojej używałem w zasadzie do finiszu i dlatego nigdy nie miałem problemu czy z zniszczonym padem czy mocowaniem talerza.Ostanio XFE leży i się kurzy -wszystko robi HDX.......

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a jak wygląda siła cięcia XCE do DA15? Nie ukrywam, że myślę nad czymś co będzie przyjemniejsze w pracy. Obecnie mam Krauss-a S15 i jest to moje pierwsze DA o takim skoku. Ogólnie jestem zadowolony z tej maszyny ale jednak po dłuższej pracy lewa ręka daje znać o sobie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xadamx napisał:

Pany, a jak wygląda siła cięcia XCE do DA15? Nie ukrywam, że myślę nad czymś co będzie przyjemniejsze w pracy. Obecnie mam Krauss-a S15 i jest to moje pierwsze DA o takim skoku. Ogólnie jestem zadowolony z tej maszyny ale jednak po dłuższej pracy lewa ręka daje znać o sobie ;).

Zdecydowanie XCE lepiej wycina, mniejsze drgania do DA i nie musisz się obawiać przetłoczeń itd, że maszyna co chwilę staje 🙂 Porównania do Rupesa 15 Mark II / III 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Stolaar napisał:

Chyba nigdy się nie przekonam do tej firmy 🙂

Gdyby każdy wychodził z takiego założenia to nikt by nie znał innych firm bo w 

azji używali by tylko Hitachi i Makity,

europie Flex, Rupes i Festool

w stanach Milwauke,  Dewalt, albo mającego ćwierć wieku 8kg Black deckera jak na filmie, to wyrabia biceps 😄

 

 

Ale żeby być w temacie, jest też nowa recenzja XCE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypową prośbę, czy ktoś mogłoby nagrać filmik jak zachowuje się kieliszek z wodą na XCE??

Jutro taki sam ma mi przesłać ktoś z evoxy z zachowaniem nowego HDX8.

Ot takie amatorskie porównanie wibracji zaproponowane przez evoxe😄

Mały Edit:

Już mam:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stolaar napisał:

Test tak naprawdę do niczego, żeby faktycznie to sprawdzić, musiałbyś ocenić w jakie miejsca są najbardziej przenoszone wibracje i pozostawić kieliszek bez jakiejkolwiek pomocy 😎

Trzeba by przykleić kieliszek 😛
Może jednak komuś będzie się nudziło -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stolaar napisał:

Poczekaj do piątku, kieliszki będą pod ręką 😅

Zawsze można ściągnąć na telefon 

Miernik wibracji smart tools.

Przykleić telefon do obudowy taśmą.

No i pomiar wykonać z założonym padem polerskim. Najlepiej na takich samych telefonach 🙂

 

Takie testy pewnie mało warte, ale i tak alternatywa dla kieliszka. Tego lepiej użyć żeby wypić Wasze zdrowie 😉

 

Kusi mnie żeby jutro zrobić pomiar dla DA.

3 minuty temu, Gold_Car napisał:

Panowie jak by taka evoxa pracowała jak flex to chyba nie była by 2x tańsza ?

Na cenę składa się wiele czynników.

Nie tylko konstrukcja i projekt.

Np jakość materiałów. Ich żywotność. Wielkość korporacji i gęb do wyżywienia. Nakład inwestycji w badania. Jak konkurencja ukradnie rozwiązania to odchodzi im utrzymanie większości działu rozwoju. W cenę może wejść też opłata za prestiżową markę, lub wliczony serwis wyższej jakości. Dużo zmiennych. 

Jednak nie ma co się oszukiwać niższa cena to często kompromis, i któraś z cech może być gorsza, pytanie która i czy kluczowa 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marco80 napisał:

Taki faktycznie rzetelny test to praca tymi maszynami jedną po drugiej..........

Właśnie nie mam gdzie tego sprawdzić o ile evoxe mogę dostać nową na test jednego elementu i odesłać do sklepu to z flexem już tak dobrze nie ma:P

Pozostanie poczekać na jakieś opinie od użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Koniec marca to targi Poznań Motor Show, szykują się dwie hale detailingowe. Weźcie ze sobą kieliszki na spotkania i pogawędki branżowe a maszyny przetestujcie na żywo. 
Proszę Was o powagę ;-)

  • Super 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.