Skocz do zawartości

Planetarne maszyny polerskie


JJZS.KAM

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Dante05 napisał:

Jak tam prace nad 15? 🙂

Nad 15 planetarną? 🤔

 

 

W dniu 29.11.2020 o 11:15, PiterG napisał:

@Kristof En mialem o nia pytac... Kiedy trafi do sprzedazy?
Wczesniej byla mowa o wrzesniu/listopadzie.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Była obsuwa jak to zwykle bywa ale maszyny są już w Polsce. Teraz tylko jeszcze chwila i będziemy startować 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, powalla napisał:

Chyba kiedyś była mowa o DA 15 ale w krótkim korpusie tzn takim   jak w HDF 12 . 

Tak faktycznie. Temat pojawił się na targach poznańskich w 2019r. gdzie mieliśmy taką DA15 z krótkim silnikiem. Fajna była choć trochę zbyt gruby silnik był do trzymania ale za drogo wychodziła i po analizach zrezygnowaliśmy z niej bo cena musiałaby być mocno zbliżona do HDC15.
Mamy już w ofercie 13 modeli polerek a na ten moment widzę jeszcze miejsce dla dwóch modeli czyli HDP12 oraz minipolishera typu "szczoteczka do zębów". To nie znaczy że na tym zakończymy bo są jeszcze inne pomysły i nawet w fazie przygotowania prototypów ale to temat na przyszły rok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dante05 napisał:

Na poprzedniej stronie wspomniałeś o niej.

Aaa, to mówiłem o akumulatorowej planetarnej która ma faktycznie skok 15mm. Mamy ją nawet u siebie ale nie bardzo mnie przekonuje biznesowo. O ile jeszcze mała maszynka na akumulator ma sens bo łatwiej dostać się w zakamarki to duża maszyna na akumulator to już jest mocno niszowa. Flex w skali globalnej pewnie daje radę sprzedawać jakieś sensowne ilości ale w naszym przypadku to byłoby za mało aby pokryć koszty związane z wprowadzeniem na stałe do oferty takiego modelu. Choć oczywiście nie będę się zarzekał bo nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie rynek.
Jest jeszcze kwestia techniczna silników i akumulatorów. Mała maszyna z małym silnikiem i pracująca na małych padach zużywa dużo mniej energii niż silnik który musi uciągnąć pada 150mm bo tyle ma na powierzchni styku z elementem ma standardowy pad 125mm. Aby czasy pracy były sensowne na dużej maszynie to trzeba stosować duże pojemności akumulatorów a to zwiększa wagę i wielkość całego urządzenia nie wspominając o cenie takich ogniw. Do tego bez drogich silników bezszczotkowych nawet nie ma sensu myśleć o maszynie tego typu bo żaden silnik szczotkowy do tego się nie nadaje chyba że w sprzętach allegrowych za 400 zł na pół roku.
No i na koniec kwestia żywotności ogniw Li-ion i elektroniki nimi sterującej. O tym się mówi najmniej i o ile one się  sprawdzają we wkrętarkach które pracują chwilowo / impulsowo to w urządzeniach pracujących prawie non-stop to sami wiecie jak jest. Przykładem są laptopy, tablety czy smartfony. 
Czasami trzeba coś odpuścić  i dać zarobić innym 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 godzin temu, Kristof En napisał:

minipolishera typu "szczoteczka do zębów"

cos wiecej o tym? 😄 W przyszłym roku planuje zakup takiego mini polishera i zastanawiam sie na LE A1000 ale w sumie jak zrobić fajna maszyne w fajnej kasie to moze warto poczekać na wasz sprzęt 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem nową hdx5. Wygląda solidnie. Waga samej maszyny bez kabla to ok. 1900g. Część obudowy przy talerzu zrobiona ze stopu aluminium. Głośność porównywalna (trochę cichsza) do większej siostry HDX8 którą też mam. I w zasadzie tyle na tą chwile mogę powiedzieć - jeszcze w konkretnym boju nie sprawdzałem i narazie musi poczekać. Musze jeszcze dokupić przekładkę do papierów ściernych i sprawdzić jak będzie sobie radzić na reflektorach.

IMG_20210107_031406.jpg.2bfcb377843c7de6ef284eaa929646b5.jpgIMG_20210107_031416.jpg.3a46c97085dd7ea4e6886db4811793a3.jpgIMG_20210107_031432.jpg.53bbfde91b859d4112308fbe7b358219.jpgIMG_20210107_031451.jpg.74528e8c57deb5d4bee6eb393d988999.jpgIMG_20210107_031520.jpg.76ed8d81c4ed192774235ba638f91502.jpgIMG_20210107_031532.jpg.3c1a2f01af72cd9efd53be70af815bac.jpgIMG_20210107_031649.jpg.bb0ded8acb21a67c3acdbf9162c99ffe.jpgIMG_20210107_031715.jpg.b65c18722c39c57ef9f3d963c35b2a53.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego tematu narobiłem sobie smaka na planetarna . W swoim arsenale posiadam dużo maszyn od evoxy po rupesy tne głównie da 21 od evoxy albo rotacja i praca żadna z tych maszyn nie stanowi mi problemu . Nigdy nie miałem okazji pracować planetarna czy duża różnica jest względem rotacji? I czy cięcie będzie podobne jak 21mm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebek330 Ja działam na FLEX XCE i od początku jest moim No1.  Cięcie na futrze lub twardej gąbce bardzo dobre i nie nagrzewa tak lakieru jak rotacja. Oczywiście trzeba trochę dłużej powalczyć ale eliminujemy temat hologramów. W stosunku do rotacji:
- znacznie głośniejsza
- trudna do prowadzenia (na początku później idzie jak po sznurku)
- przy mocnym docisku i kantowaniu nie traci prędkości. 

Rotacji używam już tylko do bardzo ciężkich przypadków ,lamp lub dokładek piano black na przedłużce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 25.04.2021 o 11:43, Streat napisał:

@rafalk trzeba sie po prostu przywyczaić do planety 🙂 Nie ma chyba czegos takiego że ktoś Ci powie weź złap tak czy tak, jeden woli DA, drugi rotacje a trzeci planete 😉 

I tak i nie.

Ja np. nie polubiłem się z Evoxą HDX8Mk2, za to FLEX XCE jak najbardziej mi podpasował. Kumpel, który właśnie jest posiadaczem tego HDX-a znów woli ją od FLEX-a. 

Za to HDX5 mi i jemu leży jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i Panie, sprawa wygląda tak, że w końcu postanowiłem trochę lepiej zadbać o auto od strony wizualnej. W związku z tym planuje zakup polerki. Na razie będzie to tylko jedna maszyna, więc musi być w jakimś stopniu uniwersalna. Początkowo miała to być budżetowa mała DA LE T2000, ale chyba jestem skłonny kupić coś lepszego i po głowie zaczęły mi chodzić hdx5 i hdx8.

Która waszym zdaniem będzie aktualnie lepszym wyborem pamiętając, że będzie to przez jakiś czas moja jedyna maszyna, którą będę musiał ogarnąć całe auto?

Do polerki DA o jakim skoku można porównać sprawność małej hdx5 - da8mm, da10mm, da12mm? Skoro mówi się, że polerki planetarne o skoku 8mm są wydajniejsze od DA o skoku 15mm.

 

Pozdr i z góry dziękuję za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.