Skocz do zawartości

Test LITE powłok. (Moonlight, CanCoat, Cquartz Lite, FX Protect C-12, Tenzi Quartz Coat, K2 Gravon Lite, MR.FIX, Fusso Coat)


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

@rudi0018, czy mógłbym prosić Cię o dodanie fotek Fusso z bliska?
Od jakiegoś czasu na Citroenie dość słabo kropluje i nie czaje, w czym rzecz. na smarcie nałożony tydzień wcześniej, w dodatku bez ipy, wygląda lepiej. Przebieg symboliczny (około 1400 km, głównie przy słabej pogodzie).

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu jest mega zagadka. Wszyscy obecni wiedzą jakie jaja się u mnie dzieją. A fusso (2019) leży u mnie już 5 miesięcy i końca nie widać. Moonlight chyba ze 3 miech leżał. Can Coat też sporo ponad 2. Co tu się odwaliło to nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie jest coś nie tak. Z użytych w teście posiadam i aplikowałem: Moonlight (pierwszą butelkę kupiłem zaraz po premierze w PL, teraz mam trzecią), CanCoat (stara i nowa wersja), CQuartz Lite, Fusso i 9h MrFix (w obu wersjach). Moonlight aplikowałem na czysty lakier i na Essence. Nigdy żaden z tych produktów/powłok lite nie zszedł mi tak szybko z lakieru. Co prawda trzecia butelka Moonlight, którą kupiłem chyba pod koniec roku, jeszcze nie została otwarta, ale pozostałe dwie miały trwałość 6-9 miesięcy. CanCoat w obu wersjach też wytrzymywał 3-6 miesięcy (zależnie od warunków użytkowania i parkowania samochodu, oraz od pory roku) - ale żeby w ciągu miesiąca wszystko padało...? @rudi0018  - będziesz drugim w historii forum, po @Strus właścicielem auta, którego lakier nie lubi większości produktów zabezpieczających... 😂 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie coś do tematu powłoki FX Protec Vision. 

Aplikacja w 03.05.2019r. Dystans jaki zrobilem to jakies 8 tys km.  

Wiadomo mało jeżdżę, dbam i myje często , ale powloka siedzi świetnie - ponoc lubi ona częste kąpiele, wiec chyba jestesmy idealnie dobraną parą🥰

Nawet po takim czasie, dzis zauważyłem, że look jest po niej na prawde super 😍 

Musze przyznać, że spostrzeżenie z testu @rudi0018 są słuszne. Powłoka Vision tak jakby mniej łapał brud i kurz. 

Wczoraj pojeździłem w deszczu po mieście, a auto tak dzisiaj sie prezentuje. Na prawdę jest to dla mnie na ta chwile NR. 1 jeśli chodzi o powłokę LITE

IMG_20200218_093508.jpg.8ac822ec19c789cc1b158da83897b17a.jpg

 

@rudi0018 sory za zaśmiecenie twojego watku/testu moim Peżo, ale nigdzie indziej nie ma tematu dot. FX Protec Vision C-12 🤷‍♂️

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 Auto przeważnie stoi na dworze pod domem, mieszkam na wsi, nie jest garażowane. 

 @Strus Każda aktualizacja ma podaną datę, ilość dni, przebieg i stan licznika. 😉 

@Eidos71 Chyba tak, bo co nie położę to krótko siedzi, to samo z testem wosków, po prostu masakra. Dlatego też chcę przeprowadzić kolejny test na tej masce, ale już w lepszych warunkach atmosferycznych i dodatkowo w tym samym czasie zaaplikować te powłoki na drugie auto, aby mieć porównanie. A co do moonlight, podeślę na testy koledze @Streat, ponieważ ma nową butle i porówna. 😉 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam odpowiedz od FX protect o usunięciu powłoki Vision.

"Aby usunąć zaaplikowanego Visiona z powierzchni to delikatny one step wystarczy. Sporo też zależy czy jest to świeżo zaaplikowana powłoka czy już po dłuższym czasie i zbliża się koniec jej działania- wtedy z pewnością delikatnym finishem usuniemy pozostałości "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja - Czwarte mycie auta od aplikacji powłok. 
Data: 28.02.2020r. - 50 dni
Przebieg: 186090km - 1600km

Na Pre-Wash użyta została piana Bilt Hamber Auto Foam w oprysku (80ml/2l), a do mycia właściwego po raz kolejny użyłem szamponu od RRC neutralnego (25ml/10l)

Zachowanie wody na masce po kilkunastu sekundach od zakończenia mycia:
etlFkRi.jpg

Moonlight umarł całkiem, żadnego zrzutu wody. mr.fix oraz tenzi quartz coat radzą sobie najgorzej, jednak po około minucie ich część maski jest sucha. Kolejne w zestawieniu są CanCoat, a następnie K2 Gravon Lite oraz Cquartz lite i tu miłe zaskoczenie, bo gravon lite naprawdę dobrze sobie radzi i podczas jazdy  bardzo przyjemnie zrzuca wodę. Fusso i Fx protect Vision na podobnym poziomie i radzą sobie dalej najlepiej ze wszystkich! 😉 

 

  • Lubię to 6
  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior miałem to samo z Moonlightem na felgach. Zjechał chyba po 2 tygodniach kompletnie. A felgi po deironie i pełnym odtłuszczaniu były

 

W dniu 2.03.2020 o 17:46, rudi0018 napisał:

RRC neutralnego

On mocno zaburza hydro. Trzeba go albo dłuuuugo wypłukiwać albo po prostu następnego dnia hydro sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki, że nie warto przepłacać, fusso jest do wszystkiego, na wszystko i trzyma hydrofobowość.
Koniec dyskusji, nie ma po co robic testów 😄  FUSSO OVERPOWER

Może reset by pomógł jest w miare neutralny dla powierzchnii, jak nic nie zrobi bedziesz mial fajny szampon 😄

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rudi0018 napisał:

jaka jest różnica między CarPro reset a żółtym fx protect?

Nie mam bezpośredniego porównania obu, więc tu niewiele pomogę. Jedynie mogę powiedzieć, że reset to sprawdzony klasyk, ale niestety drogi. Jest pH neutralny. 

FXa przetestowałem tylko zielonego. Pomarańczowy, w opisie odtłuszczający, więc możlowe, że lekko zasadowy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.