Skocz do zawartości

Test LITE powłok. (Moonlight, CanCoat, Cquartz Lite, FX Protect C-12, Tenzi Quartz Coat, K2 Gravon Lite, MR.FIX, Fusso Coat)


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum
Godzinę temu, ghost napisał:

Pomarańczowy, w opisie odtłuszczający, więc możliwe, że lekko zasadowy... 

FX ma lekko kwaśne pH 

 

CarPro reset posiada naturalne olejki co też fajnie wpływa na odtłuszczenie powierzchni

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
11 godzin temu, rudi0018 napisał:

@CAR CRAZY a który lepiej wybrać? Szczególnie patrząc na moją maskę i co się na niej dzieje.  😉 

Trudno coś doradzić bo sytuacja nie jest standardowa heh. Moim zdaniem nic tego nie uratuje tutaj coś poszło ewidentnie nie tak z wiązaniem, trudno ustalić czy wina po stronie lakieru czy produktu.  Podczas mycia może spróbować umyć czymś o wyższym ph nawet jakieś apc czy piana zasadowa zobaczyć jaki będzie efekt i potem czymś kwasowym tylko w takich specyficznych przypadkach nawet jak jest to po prostu zapchane to próba odetkania szamponami czy to kwasowymi czy zasadowymi raczej nic nie da tutaj trzeba pójść skalą trochę wyżej i albo reszta produktów osłabnie albo coś się podniesie :-).  Ja osobiście nie zauważyłem żeby szampon "kwaśny" lepiej domywał, to co najbardziej jest mi widoczne w kwaśnych szamponach: słabsze pienienie, lżejsze wypłukanie z lakieru. Poziom domywania moim zdaniem na poziomie szamponu o neutralnym pH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na test to Moonlight wypadł bardzo słabo. Swojego kupiłem pod koniec lipca zeszłego roku. Liczyłem, że będzie to fajne "długie" zabezpieczenie, zwlaszcza dla osób którym ogarnia się auta. Wychodzi na to ze najpierw będę musiał przetestować u siebie, lub wrócić do Fusso😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja - Piąte mycie auta od aplikacji powłok. 
Data: 08.03.2020r. - 59 dni
Przebieg: 186450km - 1960km

Na Pre-Wash użyta została piana Bilt Hamber Auto Foam w oprysku (80ml/2l), a do mycia właściwego użyłem szamponu od RRC Active Shampoo - kwaśnego (20ml/10l)

Zjazd wody po samym oprysku:
QvlbUxX.jpg

Jak widać Moonlight dalej nie daje oznak jakiegokolwiek życia.

Zrzut wody po 60km i 2 dniach od mycia. Maska była czysta, auto nie jeździło w deszczu od mycia. 
https://youtu.be/uZuP_ELE7ew

Krople po deszczu też po 2 dniach od mycia:
YkHSim1.jpg

Wnioski: Najlepiej zrzuca wodę powłoka od FX Protect Vision, Fusso trochę osłabł jednak trzyma się na drugim miejscu, kolejne miejsca należą raczej do Cquartz Lite, CanCoat, oraz pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie powłoka od K2, która świetnie radzi sobie na drodze, podczas jazdy w deszczu krople super płynnie uciekają z tej części maski, to samo pisałem w poprzedniej aktualizacji. Rozczarowaniem jest powłoka od Tenzi, która wcale nie radzi sobie lepiej od powłoki z chin mr.fix, a moonlight jak wspomniałem wcześniej umarł totalnie. Nie wiem co poszło nie tak.

  • Lubię to 3
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja - Szóste mycie auta od aplikacji powłok. 
Data: 18.03.2020r. - 69 dni
Przebieg: 186771km - 2281km

Na Pre-Wash użyta została piana ADBL Yeti (50ml/450ml) oraz Pro Elite Neutral AC Foam (25ml/475ml), a do mycia właściwego użyłem szamponu od ValetPRO Concentrated Car Wash (45ml/10l)

Mycie ręczne szamponem ValetPro Concentrated Car Shampoo (45ml/10l)
https://youtu.be/nGqTAJ5IxJ8

Krople po myciu ręcznym:

1. Soft99 Fusso Coat
KiMBooR.jpg

2. 9H MR.FIX
XdSp63R.jpg

3. FX Protect Vision Coating C-12
iKbuXk0.jpg

4. Tac System MoonLight
GrXVZPx.jpg

5. Gyeon CanCoat
g150cKS.jpg

6. CarPro CQuartz Lite
ikP5Pih.jpg

7. Tenzi Quartz Coat
cXH8Uuc.jpg

8. K2 Gravon Lite
[Imgur](https://i.imgur.com/djQtT9z.jpg)

Wnioski:
Niestety jak widać wyżej Moonlight umarł całkowicie. Następnie najgorzej radzą sobie powłoki 9H mr.fix oraz Tenzi Quartz Coat, z czego wydaje mi się, że tenzi radzi sobie delikatnie gorzej. Kolejny od końca jest CanCoat, następnie powłok od CQuartz Lite oraz K2 Gravon Lite. FX Protect Vision najlepiej radzi sobie ze wszystkich i odjechał Fusso, które znacznie osłabło, ale i tak zajmuje drugą lokatę. Obiecuję, że przy kolejnym myciu za 1,5 tygodnia będzie użyty szampon FX PROTECT CAR SHAMPOO, niestety dziś nie zdążył dotrzeć przed myciem. 😕 Naprawdę nie wiem co jest grane, że powłoki tak krótko leżą. Jeśli żółty szampon od FX nie pomoże, to przy kolejnym razie użyję deirona i tar&glue i zobaczymy co wtedy. 😉 

Jeśli powłoki mają u mnie tak krótko leżeć nie widzę ich w moim przypadku ich stosowania niestety. 😕 Nakład pracy a trwałość nie idzie ze sobą w parze niestety. 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rudi0018 napisał:

deirona i tar&glue

To weź już przy najbliższym myciu zarzuć deirona. Tar zimą raczej nie będzie miał co robić, ale dla świętego spokoju też możesz go użyć. Później mycie i będzie już bardziej realny przegląd pola 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam położony u siebie fx vision i u mnie jest totalnie inaczej, po 2 myciu zielonym szamponem od FX już widać że zaczyna taflować. Leży ok. 4mies. Ale przebieg ok. 1000km/miesiąc. Tylko wina mogła być w tym że używałem miesiąc wcześniej na inne auto i zeszła połowa. Po miesiącu wrzuciłem na swoje auto bo była normalnie nie skrystalizowana, szczelnie zamknięta. Szkoda było mi marnować. Ale efekt mistrzostwo. Testowo zarzuciłem tydzień temu na pół maski cc water Golda to kropelki i Look jeszcze lepszy, mistrzowskie. cb8ad73a7271d03ecf86939f42cf32a5.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja - Siódme mycie auta od aplikacji powłok. 
Data: 29.03.2020r. - 80 dni
Przebieg: 187063km - 2573km

Na Pre-Wash użyta została piana Bilt Hamber Auto Foam w oprysku (80ml/2l), a do mycia właściwego użyłem szamponu FX PROTECT CAR SHAMPOO (12ml/10l)

Niestety tutaj brak jakiejkolwiek dokumentacji w postaci zdjęć i filmu.

Ósme mycie auta od aplikacji powłok. 
Data: 05.04.2020r. - 87 dni
Przebieg: 187231km - 2741km

Na Pre-Wash użyta została piana ADBL Yeti (50ml/450ml), a do mycia właściwego użyłem szamponu FX PROTECT CAR SHAMPOO (12ml/10l)

Zrzut wody po myciu ręcznym:
https://www.youtube.com/watch?v=do2xNc6pHVk

 

Krople po myciu ręcznym:

1. Soft99 Fusso Coat
6Mtu97R.jpg

2. 9H MR.FIX
nMVVx3P.jpg

3. FX Protect Vision Coating C-12
KGPAMQO.jpg

4. Tac System MoonLight
VCjX8Eo.jpg

5. Gyeon CanCoat
VZWJEkf.jpg

6. CarPro CQuartz Lite
wqCVDew.jpg

7. Tenzi Quartz Coat
FN3pKcY.jpg

8. K2 Gravon Lite
NKALaM0.jpg

Wnioski:
Wedle Waszych sugestii kupiłem szampon odtykający do powłok od FX Protect i go użyłem dwukrotnie, z efektu jestem zadowolony, ale po kolei. Powłoka od FX Protect po prostu kozak jeśli chodzi o trwałość na tle konkurentów, dodatkowo mam wrażenie, że szampon odetkał powłokę i zrzut wody jest szyby niż w poprzednim filmie. 😉 Fusso na które stawialiście niestety ale teraz umiera w oczach i zaczyna zrzuć wodę gorzej niż powłoki, które słabły już o wiele wcześniej. Na drugie miejsce w tym momencie zasługują dwie powłoki CQuartz Lite oraz UWAGA 9H mr.fix!, widać, że chińska powłoka szybko się zapycha, ale po umyciu szamponem od fx protect dostała drugie życie, jestem miło zaskoczony tym co się tutaj wydarzyło. Kolejne miejsce jest dla K2 Gravon Lite, cały czas pozytywnie patrzę na tę powłokę co oferuje w tej cenie, dodatkowo trzeba zwrócić uwagę, że najlepiej ona leży na Essence spośród wszystkich powłok, duży plus! CanCoat, niestety zaczyna powoli dzielić losy Moonlight'a. A co do Tenzi Quartz Coat, co tu dużo mówić spodziewałem się po niej więcej. 😉 Zapraszam do dyskusji i nowych spostrzeżeń z Waszej strony. 😉 

  • Lubię to 4
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.