Skocz do zawartości

Test LITE powłok. (Moonlight, CanCoat, Cquartz Lite, FX Protect C-12, Tenzi Quartz Coat, K2 Gravon Lite, MR.FIX, Fusso Coat)


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

@Strus  Akurat przedni błotnik rządzi się swoimi prawami i na tym elemencie auta zawsze wszystko mi leży najdłużej. 😛 A co do CanCoat'a i innych nie wiem co mam powiedzieć, sami widzicie jak to wygląda.. 😕 Aby wyeliminować winę lakieru/maski, położę część powłok na wiosnę(gdy tylko będą dobre warunki i temperatura) na masce auta mojej mamy i zobaczymy co wtedy wyjdzie, auto będzie garażowane. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 24.01.2020 o 16:56, damiano2007 napisał:

@rudi0018 fajne sprawa, że wrzucasz jaki jest beading na brudnym lakierze. Bo jakby nie było zimą niestety przez większość czasu jeździ się brudnym 😛

Stan kroplingu daje nam informacje co do tego jaką zdolność ma powłoka do zapychania się i jak "ciągnie" brud. Dobrze myślę? 😛

Dobrze myślisz, ale też weź pod uwagę że jeżeli na masce krople słabną to na dołach drzwi już prawdopodobnie ich nie widać bo wszystko jest zapchane. Przy dobrym zabezpieczeniu nawet w aktualnych warunkach gdzie trudno o chęci na mycie ręczne to  maskę jesteśmy w stanie w 90% domyć na bezdotyku, gdzie te samo mycie na dołach drzwi poza zbiciem grubego brudu nic nie odetka i będzie tafla. Na masce zawsze podczas jazdy w deszczu samoczyszczenie jest dużo lepsze niż na drzwiach więc i domywanie na bezdotyku jest skuteczniejsze, nawet przedni zderzak który dostaje w sumie najwięcej syfu i wydawałoby się że najszybciej się zapcha, bardzo dobrze domywa się na bezdotyku bo podczas jazdy samoczyszczenie jest mocne i mniejszy efekt zapchania.

  • Lubię to 6
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 miałem chyba tego samego moonlighta bo padł po ok 3-4tys km (ok 30 dni) za to tenzi u mnie siedzi super na aucie od końca grudnia (5 tys km). Jedyny minus tenziego ze powierzchnia przestała być śliska za to super kropelkuje i dalej jest dobry zrzut wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior  z tym TS to chyba cała gama chemi jest nie stabilna, partia jedna okej druga to juz cyrk się dzieją i tak po dziś dzień heh

 

Odnośnie fusso wsadze 3 grosze, mam auto które jezdzi po Europie i robi ogromne przebiegi, nakładem na niego aqua ceramic tą dwuletnią w dwóch warstwach auto po 70 tys km w 3msc powloka hydro zrzut, wygląd prawie bez skazy myte na bezdotyku 4 razy i 3 razy ręcznie, wlasciciel myl we własnym zakresie a powloka hula. Ogólnie zrobił 100 tys km i jeden serwisu zrobiłem pobity bosterem. 

Aktualnie położone ma fusso bo historia aqua zakończona, niestety osoby trzecie przyczyniły się i powloka trzeba było usunąć ale to nie będę  już się rozpisywał. Aktualnie fusso stara wersja położona, i tak dwa tygodnie zrobione 16 tys km, doly ewidentnie zapchane zero, myte dwa razy na bezdotyku. 20 tys km zrobione i zostało mycie właściwe  klienta we własnym zakresie, auto rusZone apc kwasowym, fusso działa nadal taką informację dostałem od klienta, że hydro wróciło, i narazie jezdzi dalej, zobaczymy jaki aktualnie ma przebieg akurat ma być u mnie to ocenie sytuację. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja - Krople po deszczu 
Data: 31.01.2020r. - 22 dni
Przebieg: 185191km - 701km 

Krople z wczoraj (30.01.2020r.):
wRYSrLD.jpg

Krople z dziś (31.01.2020r.)
ISQ1d79.jpg

Krople po przejechaniu 500m metrów z prędkością około 90 km/h. 
dTOkyWf.jpg

Wnioski: Jak widać część moonlighta wypada bardzo słabo, a co za tym idzie prezentuje się najgorzej ze wszystkich zabezpieczeń. Wątpię w to, że krople i w miarę szybki zrzut wody wróci o czym wspominał @ghost. Co do reszty powłok to jak na razie najlepiej w codziennych warunkach spisuje FX Protect Vision Coating C-12, a resztę powłok sami oceńcie, jak dla was wyglądają. 😉 Na pewno moonlight widać, że ma problemy ze zjazdem wody z maski podczas jazdy, co widać doskonale na innych częściach krople uciekają, a na moonlight trzymają się maski jak szalone, wrażenie jakby były przyklejone. 😕 

@397 Kupiłem moonlighta od kolegi @PiterG, opakowanie bez etykiety i ciężko stwierdzić która wersja, bo podobno coś tam niedawno poprawiali. 

@boT @menior @397 Dlatego w innym temacie odnośnie moonlighta napisałem, że jeśli ktoś ma go na stanie i chciałby go porównać z moją wersją moonlighta to chętnie podeślę próbkę. 😉 Propozycja oczywiście nadal aktualna! Pomóżcie rozwiązać ten problem i go sprawdzić. 😉 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

vision mnie zaskakuje za kazdym razem 😄 ciekawy jestem jak wypadnie jego trwałość bo w moim tescie wypadł gorzej niż fusso ale musze ten test powtórzyć bo jeden test nie jest miarodajny 😄 oby tak dalej bo jestem ciekawy ktora powłoka wytrzyma najdłużej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiterG dzięki, a u Ciebie w ogóle jak było z trwałością i zrzutem wody? 

@ghost wiem u mnie na lakierze ogólnie za długo nic nie leży, ale w porównaniu do innych powłok powinno być lepiej z moonlightem, bo teoretycznie gorsze powłoki lepiej sobie radzą 😉 dlatego też na wiosnę wrzucę prawdopodobnie cześć powłok na maskę auta Fabi 😉  a Vision  i fusso elegancko jak na razie, Can coat zreszta również 😉 

@Streat oczywiście że tak, jak zakończę ten test, nie wykluczam, że pokuszę się o kolejny taki sam test na tej samej masce, Jeszcze przed zimą, aby na zimę wybrać konkretny produkt 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonlighta kladlem na kilka aut. Wypowiedziec sie moge tylko na temat dwoch. Na moim aucie moonliht trzymal sie pol roku calkiem dobrze. Pozniej wrzucony zostal wosk. Jesli chodzi o drugie auto to kladlem "powloke" tuz przed podroza tego pojazdu do UK. Widzialem zdjęcia przed sprzedaza po 8 misiacach i moonlight jeszcze lezal. Zaznaczyc nalezy ze auto bylo malo uzytkowane.
Jesli chodzo o te dwa pojazd, to bylo one garazowane. Jedno w ciagu pol roku zrobilo 5000 km a drugie jakies 4000 km.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 18:54, marco80 napisał:

2 słowa ode mnie,być może tak zrobiłeś ale nie napisałeś tego,essence powinno się wymyć pod powłokę.Co do Fx visiona -aplikacja nie sprawia problemu jak nakładasz i praktycznie od razu ścierasz z panelu.......A poza tym-fajnie ze Ci się chce przeprowadzać taki test i informować na bieżąco co dzieje się z powłokami.

@Domel Co do szamponu to może ,zółty FX? albo Reset .........?

nakładałem fx ten przeznaczony do felg, strasznie się mazał, nie dawałem sobie z nim rady, odczekiwałem ile tam kazali. Faktycznie jak bym ścierał od razu to problemu by nie było. ALE, czy jest sens od razu ścierać, zostanie wgle odpowiednia warstwa na lakierze ? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 17:40, Pioter83 napisał:

Jestem ciekaw jaki wpływ ma użycie rekomendowanych szamponów do pielęgnacji powłoki, np. FX protect rekomenduje do Vision swoje szampony, jak każdy producent ale ciekawy jestem czy powłoka przetrwałaby dłużej?

Ktoś coś takiego kiedyś sprawdzał?

To jest nie do sprawdzenia w praktyce. Zmienne warunki otoczenia bardziej wpływają na różnice w trwałości niż użycie różnych markowych szamponów.

Każdy producent chce, by korzystać z pełnej gamy jego produktów, nie konkurencji, normalka.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja - Drugie mycie auta od aplikacji powłok. 
Data: 08.02.2020r. - 30 dni
Przebieg: 185492km - 1002km

Na Pre-Wash użyta została piana Bilt Hamber Auto Foam w oprysku (80ml/2l)

Zachowanie kropel po samym pre-washu:
https://youtu.be/EOOb7L_t5X8

Mycie ręczne szamponem ValetPro Concentrated Car Shampoo (35ml/10l)
https://www.youtube.com/watch?v=7Jey1yvXhTM&feature=youtu.be

Krople po myciu ręcznym:

1. Soft99 Fusso Coat
1L1yGxn.jpg

2. 9H MR.FIX
MJSd1oy.jpg

3. FX Protect Vision Coating C-12
eqVX9tk.jpg

4. Tac System MoonLight
JNAvtA9.jpg

5. Gyeon CanCoat
fAv4CWF.jpg

6. CarPro CQuartz Lite
MFU3KN7.jpg

7. Tenzi Quartz Coat
tUGZnkz.jpg

8. K2 Gravon Lite
h6ZHmzK.jpg

Wnioski:
Jak widać na zdjęciach i filmie powłoki mają się co raz gorzej w zaskakująco szybkim tempie, przebieg to 1000km, 2 mycia, a część powłok bardzo powolny zrzut wody taflą. Na pochwały zasługują w tej chwili Fusso i FX Protect Vision C-12. Radzą sobie świetnie i nie straszne im warunki atmosferyczne oraz chemia do mycia. Na temat pozostałych powłok nie wiem co sądzić, dlaczego w takim tempie padają, a być może ja jestem w błędzie oczekując po 1000km w miarę ładnych kropel i szybszego zrzutu wody. Na pewno aby to sprawdzić będzie trzeba ponowić test w przyszłości, oraz wrzucić te powłoki na maskę innego auta i wtedy wyciągnąć wnioski. Zobaczymy co będzie przy kolejnym myciu. 😉 A Wy co sądzicie na temat tych powłok? Dalej wychodzę z propozycją podesłania Moonlighta do kogoś, kto już ma go i aby porównał czy dwa różne moonlighty będą się różniły.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Fusso oczywiscie kropelkuje jak szalone ale dziwi mnie fakt że powłoki tak szybko padają... Maja takie same warunki jak fusso i Vision a po efekcie hydro widać że jest lipa na maksa, aplikowane za jednym razem 🤨 Kupiłem nowego Moonlighta od @CAR CRAZY wiec jak chcesz to mozemy pokusić sie o sprawdzenie czy z Twoim jest cos nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja - Trzecie mycie auta od aplikacji powłok. 
Data: 15.02.2020r. - 37 dni
Przebieg: 185812km - 1322km

Na Pre-Wash użyta została piana ADBL Yeti (1:9), a do mycia ręcznego użyłem dla odmiany szamponu neutralnego od RRC (20-25ml na 10l wody), pierwsza jego wersja i powiem Wam, że wydaje mi się, że zrzut wody przez powłoki o wiele lepszy niż po szamponie od ValetPro. Żałuję, że nie udało mi się zrobić żadnego zdjęcia ani filmu, ale przy następnym myciu użyje go również i wtedy na pewno pokaże Wam efekty. 

Co do trwałości powłok. Moonlight umarł całkowicie, brak jakiegokolwiek zrzutu wody, nawet po kilku minutach od zakończenia płukania zostaje tafla wody. Kolejnym od końca jest mr.fix, a następnie Tenzi Quartz Coat. Najlepiej dalej sobie radzą Fusso i FX Protect Vision Coating. 😉 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 spróbuj tym kwaśnym. Ostatnia szansa dla tych powłok 😛

jeszcze tak się zastanawiam.... No bo to wszystko to jest ciężką chemia... Czy może przypadkiem parujące rozpuszczalniki sąsiednich powłok nie wpłynęły negatywnie na same powłoki? Ktoś coś się wypowie? 😛

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.