Skocz do zawartości

Jesienno - zimowy test Strusia. Podejście drugie - Fusso 2019, DSW, Finis, Uber/Tonyin, Supergloss


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe że tak zacznę 🙂

Wiadomo jak to u mnie bywa z twardymi woskami - potrafią znikać szybciej niż słoń u Copperfielda. Ale dałem im jeszcze jedną szansę. I tak dzisiejszy dzień spędziłem na przygotowaniu lakieru pod test wosków. Był one step pastą 3D One Hybrid i DA 15mm. Jakoś tam wyszło ale tą pastą należy chyba pracować z małą ilością przejazdów i z większą ilością pasty. W tej opcji idzie fajnie.

Zdjęć z roboty ani z aplikacji nie mam bo po prostu nie miałem na to kompletnie czasu. Mam za to wyszukaną grafikę która pokaże gdzie umieściłem poszczególne woski.

 

Zawodnicy do testu są następujący:

IMG_2185.jpg.10b111f91c271c248c0f9d9b9cf70741.jpg

 

 

Wspomniana zaawansowana grafika:

skanowanie0001.jpg.bab1cfcb41d31a120899315164ce1ee6.jpg

 

 

Także ten.....

Wrażenia z aplikacji - najgorzej pracowało mi się oczywiście z Fusso (przypomniało mi się dlaczego nie lubię tego wosku). Na drugim od końca miejscu uplasował się DSW. Nie podoba mi się że szybko przysycha i już w trakcie rozprowadzania jakby "pyli". Kolejne miejsce dzielą 2 woski - Finis i Supergloss. Tu aplikacja jest bardzo przyjemna i bezproblemowa. O oczko wyżej, i tu wygrywa, Uber Ceramic. Jego aplikuje się z największym poślizgiem, aplikator sam sunie po jałowym lakierze.

Wrażenie z docierania - kolejność taka jak przy aplikacji. Najgorzej Fusso i DSW. Są najbardziej tępe. Potem Finis i Supergloss. Docieranie bez uwag. Najfajniej docierało mi się Ubera. Znów wrażenie że jakby fibra sunęła po powierzchni.

Wrażanie zapachowe - pierwsze miejsce Supergloss i Uber. Oba pachną bardzo przyjemnie. Zapach Superglossa jest bardziej intensywny i utrzymuje się w powietrzu relatywnie długo. Uber trzyma się nieco krócej i nie jest taki mocny. Z oboma woskami dzięki fajnym zapachom pracuje się mega przyjemnie. Finis wydał mi się najbardziej neutralny zapachowo. Nieco gorzej wypada tu DSW gdzie czuć już chemię. Najgorzej Fusso. Tradycyjny dla niego zapach.

Wrażenia z konsystencji - Fusso jest najtwardzsze. Zaraz po nim Supergloss. Następnie DSW, Finis i mięciutki jak kaczuszka Uber (konsystencja ADS Kotsos)

Wrażenia z przyciemnienia - bezapelacyjne zwycięstwo Fusso. Aż mi szczena opadła. Drugie miejsce Uber. Trzecie w zasadzie powiedziałbym że oba BH. Ostatnie miejsce dla Superglossa. Ten w zasadzie nic nie przyciemnia.

Wrażenia z wyglądu - na aucie po korekcie jest to mega trudno ocenić. Przyznam że nawet się za bardzo nie gapiłem na maskę czy boki. Jest to kategoria mocno zależna od samego lakieru, jego stanu i subiektywnej oceny. Być może jutro się pogapię ale na razie się poddaję. Wydaje mi się że Finis się fajnie błyszczy. Uber nieco gorzej. Supergloss jest jakby najbardziej szklisty. A DSW i Fusso jakby w tej kategorii szału nie robią. Ale to mocno subiektywne odczucia.

 

Postaram się jutro lub pojutrze podjechać na bezdotyk i nagrać film z zachowania wosków w kontakcie z wodą. Choć zakładam że wszystkie będą ładnie kropelkować i zrzucać. Jednak w celach poglądowych jest to jak najbardziej pożądane. Będzie punkt odniesienia.

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co przeczytałem to widzę tylko: 

1 godzinę temu, Strus napisał:

Był one step pastą 3D One Hybrid i DA 15mm. Jakoś tam wyszło ale tą pastą należy chyba pracować z małą ilością przejazdów i z większą ilością pasty. W tej opcji idzie fajnie.

Ale o IPIe nic nie widziałem stąd moje pytanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w zgadywanki bawić nie będę. Mogę tylko zgadywać czy z mojego lakieru zjadą po miesiącu czy po 6 tygodniach 🙂🙂

Po dzisiejszym polewaniu mam wrażenie że najlepszy zrzut ma Finis i Supergloss. Uber zachowuje się ciut odmiennie od reszty - widać takie zbieranie się wody jak niby taflujące produkty. Kropelkują wszystkie praktycznie tak samo. Generalnie jak na świeżynki to nie ma tu żadnych niespodzianek

 

 

PS - nie bardzo wiem czemu film nie jest odpowiedniej jakości 😞 Uploadowałem pierwszy raz prosto z iMovie z komórki. I jakoś tak dziwnie, jakby nie ostro jest 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocnych i porannych deszczach mam jedną obserwację - na dachu po przejechaniu po mieście zrobiło się na tyle sucho że coś widać. A widać że z 3 wosków które tam są najbardziej kurz ciągnie Uber. Tak jest po prostu zdecydowanie brudniej. Widać to bez zbytniego przypatrywania się.

Poza tym po 4 dniach wszystkie leżą 🙂 Czyli jakby już mały sukces 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No to, że tak powiem mamy już pewien układ sił widoczny i pierwsze ofiary mojej magicznej maski 🙂

 

 

 

 

Co ciekawe osłabienie niektórych zawodników jest widoczne i na masce i na dachu. Wszystkie drzwi i błotniki gdzie są oba BH, Fusso i Supergloss trzymają się świetnie bez oznak osłabienia. Auto było umyte VP zwykłym więc niby hydro nie zaburzone. Aczkolwiek zaobserwowałem na błotnikach że Supergloss reaguje zmianą hydro nawet na VP

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem zdecydowanie bardziej na Superglossa bo polubiłem to smarowidło. Ciekaw jestem czy z błotników tez pierwszy zjedzie. 
Na dachu wszystko jest ale żaden z wosków nie kropelkuje przy myciu jakoś rewelacyjnie. Jednak jestem bliski stwierdzenia że na tej części karoserii najładniej zachowuje się Uber. Być może dzisiaj sprawdzę kropelki z atomizera na każdym elemencie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dachu go zdjąłem. Jest na spojlerze tylko. I nadal tam jest. Może jakąś fotkę wrzucę do odpowiedniego wątku.

 

Zaskoczony mocno jestem tym że Supergloss zjechał a Uber jest.

Jakby nie patrzeć, mimo dość osobliwej maski to każdy wosk ma niej takie same warunki. Po S+ spodziewałem się czegoś lepszego. Będę go obserwował na 2 innych autach na które położyłem go 2 tygodnie temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strus napisał:

Z dachu go zdjąłem. Jest na spojlerze tylko. I nadal tam jest. Może jakąś fotkę wrzucę do odpowiedniego wątku.

 

Zaskoczony mocno jestem tym że Supergloss zjechał a Uber jest.

Jakby nie patrzeć, mimo dość osobliwej maski to każdy wosk ma niej takie same warunki. Po S+ spodziewałem się czegoś lepszego. Będę go obserwował na 2 innych autach na które położyłem go 2 tygodnie temu

Jak go nie ma, jak tylko tam gdzie supergloss maska jest sucha haha 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

7 tygodni od aplikacji. Auto nie myte od 3 tygodni. Dzisiaj dostało tylko z oprysku BH AutoFoam 80ml na 1.7l wody. 
 

Na masce Supergloss nadal nie żyje. Tonyin / Uber miejscowo osłabiony. Reszta siedzi. Kropelkuje tylko Fusso. 
72DA9E8E-FDE7-4DD6-9224-03E923B5BB12.jpeg.563c77b0772c6d1aaad31e7c25a985bc.jpeg
 

 

Na dachu Supergloss is dead. Uber / Tonyin miejscowo is dead. Finis częściowo is dead. 
8BD9863D-ADC0-4DC8-BB33-32BED6352C2D.jpeg.81dfcc735dc73ef5805702c2daab55ed.jpeg

 

Na bokach wszystko poza Superglossem ma się dobrze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące po aplikacji. Auto dziś umyte mieszanką kwaśnego RRC i pomarańczowego FX Protect. 
 

Supergloss po takim myciu wykazał mniejsze taflowanie. Mimo to zdecydowałem w ramach zabawy położyć coś na niego. Podzieliłem ten fragment maski na 3 i wpadł BSD, SSW i @Manufaktura Wosku Neon w poprawionej wersji. Ciekawe który nich wytrzyma na resztkach Superglossa najdłużej 😜

Poza tym na masce Finis idzie łeb w łeb z Uberem. Trochę lepiej zachowuje się DSW. Fusso jak nowe.

Supergloss na błotnikach ledwo ledwo. Oberwał BSD. Fusso i DSW na drzwiach jak nowe. Finis już nieco gorzej.

DSW na tylnym zderzaku zrzuca taflą. Brak kropelkowania.

Dach - Supergloss zmarł zupełnie. Uber i Finis tak jak na masce - bardzo podobnie - nie kropelkują ale są w przyzwoitym stanie. Cały dach dostał BSD

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.