Skocz do zawartości

Kącik fanów cięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam MF z Flexi w domu i zazwyczaj to z nich korzystałem do cięcia na H8. Nigdy nie miałem okazji pracować na futrzaku. Czy przy amatorskim zastosowaniu (3-4 auta na rok) jest sens inwestować w droższe pady? Chodzi mi o fakt, czy różnica dotyczy jedynie trwałości, czy dodatkowo łatwość pracy i efekt końcowy również ulega poprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2020 o 16:15, Crasher napisał:

Być może jako light cut, używam maszyny lare 21 mm z talerzem 125 mm. Być możne i Clearcut jest mocniejszy przy odpowiedniej pracy. Jednak ze ja chyba jestem z osób nie lubiących zbyt skomplikowanej pracy typu żonglowanie obrotami itp. Na aca500 rozprowadzam i ogien na 5 biegu dopóki pasta istnieje. Z tym ze co każde wypracowanie wydmuchuje porządnie pada 10 barami poza. Tym co 3 do 5 przejazdow myje pad. Lake country są na prawdę trwałe, nie dbam jakos o nie A jeden starczył mi już na trzecie auto.

@marcelus

O jakich padach od LC piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dobra Panowie jest sprawa 🙂 przekonałem się i mam PadWasher'a, teraz interesują mnie pasty w spray czyli system Optimum. Ktoś z Was pracuje na nich lub pracował?

Szczególnie interesuje mnie pośrednia pasta Intensive Polish oraz finishowa Hyper Polish.

 

Pytam o marke Optimum, Pan Marcin i jego Marketing mnie nie interesuje 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD ja mam Hyper Polish. Z tym, że bez padwashera(którego nie mam) praca z nią jest udręką. Zakleja pada po pierwszych przejazdach. Szczotkowanie i powietrze nie pomaga. Dopiero pranie.

Zaletą jest wręcz bezdotykowe zbieranie resztek pasty z lakieru. Na problematyczne lakiery pasta idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 a jak z siłą cięcia?

6 godzin temu, Streat napisał:

@D@ViD zaraz bedziesz Szkatuła Team 😄 Swoja drogą też jestem ciekawy opini o tych pastach 😄 na filmikach sa super ale jak to wychodzi w praktyce

Dlatego nie filmy a praktyka i swoje testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłe cięcia regulujesz gąbką, hyper polish wraz z futrem np brayta lub niskim futerkiem jest mocnym zawodnikiem i wytniesz tak 70% obecnego rynku nowych aut. Przy intensiv polish zostaje troche bałaganu. Nie kupuj hyper compound bo ciężko się tym obsługiwać, jest za ostry, przez 5 lat nie spotkałem auta, które wymagały by tak ostrej pasty i tak leży prawie całą tubka, jak ktoś chętny sprzedam opla, znaczy paste hyper copound 🙂

Zasada jest generalnie taka że hyper polishem one stepa wykonujemy na niebieskim sdo/hdo, wykańczamy lakier pomarańczowym sdo/hdo tu też możemy użyć niebieskiego sdo/hdo lub zóltego pada ccs zależnie od twardosci lakieru, a tniemy futerkami i mikrofibrami np low lint albo futerka hdo z hyper polish i dopiero gdy to nie daje rady ściąć idealnie lakieru na 2 przejazdy zmieniamy paste na intensiv polish.
Osobiście używałem pary razy intensiv polish z padami i też jakoś to cieło, dużo zależy od lakieru i jak mocne to cięcie ma być. 

Pastami Optimum nie polerujemy na wysokich temperaturach, gdyż wtedy rozbija się za mocno ziarno,  które niby jest nie rozbijalne przy pracy na obrotach typu 4, poleruje się tym dosyć specificznie z dociskiem ale bardzo delikatnym, wolne ruchy i tnie to praktycznie cały czas pracy, a nie tylko na początku, więc ważne są długie przejazdy.
Pad washerem myjemy pada co przejazd, aby cały czas mieć czysto, przed pracą również impregnujemy pady, czym ostrzejsza pasta z opti tym jest bardziej sucha, ma mniej solventu a więcej ścierniwa więc musimy ją lubrykować. Sam lubrykator jest ważny i ja nie zalecam pracy z czymś na sio2 nie chodzi mi tu o wbijanie tego pozniej w lakier tylko o neutralizacje APC, no rinse faktycznie neutralizuje efekty zasad oraz kwasów szybko i skutecznie, ech2o np nie ma takich wlaściwości przykładowo i koledze z forum zardzewiała spręzynka oraz taka kulka przez co rozwaliła się pompka podająca wode na pad. Sam dobór apc moim zdaniem też jest ważny ma szybko i skuteczni usunąć urobek, apc opti super ale mega drogie, goodstuff sobie nie radził, dla mnie fajowo robi surfex z bilt hambera w stężeniu 1:5.
Pasty nie mają wypełniaczy, jednak według mnie hyper polish owzem nie ma, ale im wyżej tym w moim przypadku pasta wypełniała. Aby wymyć taką paste ja polecam mieć obok roztwór no rinse w proporcjach jak do mycia i działamy tak. Po wypolerowaniu nie ścieramy pasty z elementu tylko wycieramy ją szmatką z no rinsem i polerujemy drugą na sucho, wtedy mamy idealną powierzchnie po korekcie na to panel wipe i możemy kłaść wybraną powłoke zgodnie ze sztuką producenta powłok, super patent też na miękkich lakierach uni które potrafią porysować się szmatka. Chyba na tyle, tekst pisany lekko na kacu więc błedy na pewno są

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gozdziu23 dziękuję Ci bardzo za konkretną odpowiedź.

Powiem tak. Pad Washer mam. Onr tez do niego i z innymi pastami działa tez super, ale chciałem wypróbować tak chwalonego całego systemu = opti + pad washer.

APC mam Excede Bulldozer i działa super przy czyszczeniu. Piany Zamknięto-komórkowe np. Enzo /4cr ciężko się czyści w padwasher. Nie jest idealnie.

Bylem kiedyś gościnnie  w jednym Wrocławskim Studio Detailingowy i właśnie robili one step kombinacja hyper polish + niebieska sdo chyba ale wafel i na prawdę fajnie i szybko to wychodziło. Pytanie czy muszę mieć gąbki sdo, czy np niebieska cutting firmy 4cr zda egzamin? Ta sdo to otwarto czy zamknięto komórkowa?

Kolejną mam zagwozdkę, bo ja mam maszyne planetarna flex xce i ewentualnie rotacje. Jak taka kombinacja będzie działać na planetarnce. Czy musi być tylko DA21? Problem jest też, że planetarna + pad washer, to nie współpracuje, bo nie da się odwirować wody z pada. Do tej pory przekładałem pada na rotacje i potem wydmuchiwałem resztkę wilgoci sprężonym powietrzem. Jak miałbym teraz tak robić z hyper polish co przejazd, to aby sobie utrudnie życie  🤷‍♂️🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, D@ViD napisał:

Kolejną mam zagwozdkę, bo ja mam maszyne planetarna flex xce i ewentualnie rotacje. Jak taka kombinacja będzie działać na planetarnce. Czy musi być tylko DA21? Problem jest też, że planetarna + pad washer, to nie współpracuje, bo nie da się odwirować wody z pada. Do tej pory przekładałem pada na rotacje i potem wydmuchiwałem resztkę wilgoci sprężonym powietrzem. Jak miałbym teraz tak robić z hyper polish co przejazd, to aby sobie utrudnie życie  🤷‍♂️🙁

Co prawda mój pad washer to wersja diy, ale potwierdzam planetarna nie odwiruje wody z pada i trzeba przekładać najlepiej na rotację. Innym rozwiązaniem jest praca na DA21.

Jednak wolę przełożyć pad do mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się odwirowuje pada na Dualce, jednak na rotacji też się da, planetarek nie używam.

Wydaje mi się że pady sdo i hdo to pady zamknieto komorkowe, ja nie mam problemu z czyszczeniem. Psikam APC na pada, raz dwa razy naciskam na padwashera aby zalało wodą pada, nastepnie pracuje na obrocie 1-2 po tym talerzu na pad washerze, kolejno naciskam jeszcze raz aby zlało wode na pada i dopiero odwirowuje od 1 do 6 biegu i jest bajka.
Czy musisz miec gąbki lake country, oczywiscie ze nie kazdy uzywa czego lubi, nie miałem padów 4cr nigdy w reku, ja jednak od roku nie kupilem padów z powodu że cos mi sie zniszczyło, pady lake country z pad washerem kupuje raz i jak na razie pol roku na studiu wyglądaja bardzo dobrze, chociaż jednego sdo przegrzałem i zfalował. Gdzie np pady zvizzera po dwóch korektach są moim zdaniem do kosza strasznie się kruszą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ma ktoś porównanie past Carpro Clearcut i Gyeon Compound (bez plusa)? Chciałbym wybrać bardziej uniwersalną i łatwiejszą do odświerzenia lakieru.

W zeszłym roku używałam Sonax ex04-06 z niebieskimi gąbkami Nat. Maszyna Roller 9mm, lakier audi - w mojej ocenie twardy, bo niewiele zdziałałem - udało mi się usunąć głównie małe rysy. Wiem, że tą maszyną nie poszaleję (innej nie mam), ale chciałbym spróbować trochę mocniejszą pastą.

Z opisów past i z tego, co tu przeczytałem obie przy twardszych lakierach nadają się do jednoetapowej korekty. Może ktoś podpowie, którą wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mld napisał:

Czy ma ktoś porównanie past Carpro Clearcut i Gyeon Compound (bez plusa)? Chciałbym wybrać bardziej uniwersalną i łatwiejszą do odświerzenia lakieru.

W zeszłym roku używałam Sonax ex04-06 z niebieskimi gąbkami Nat. Maszyna Roller 9mm, lakier audi - w mojej ocenie twardy, bo niewiele zdziałałem - udało mi się usunąć głównie małe rysy. Wiem, że tą maszyną nie poszaleję (innej nie mam), ale chciałbym spróbować trochę mocniejszą pastą.

Z opisów past i z tego, co tu przeczytałem obie przy twardszych lakierach nadają się do jednoetapowej korekty. Może ktoś podpowie, którą wybrać. 

Na tą chwile króluje u mnie aca510 z 3d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gozdziu23 napisał:

No ale ktoś z was używał i powie że dobrze cieło czy ogladał filmiki na fejsie 😄

Pasta prze hypowana nic specjalnego. Robi robote ale nie lepiej niz clearcut, szybko sie przygrzewa. Nie dla mnie

Clearcut też potrafi być kapryśny przy wyższych temperaturach.

Nie mam fejsa, ale mi się podobało wstępnie po pierwszych próbach ultra dlatego poleciłem je Corbiemu,

Nawet napisał kilka słów porównania do H9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
57 minut temu, alexander.p napisał:

Duży Haze?

Akurat na tym co robie to z tym futerkiem i ta pasta nie ma żadnego holo i  haze. Szczeze mowiac nawet nie trzeba poprawiac finishem 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.