Skocz do zawartości

Kącik fanów cięcia


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

U mnie ostatnio fajnie siada kombinacja z h9. BMW x3 h9 + bestia+ hdq21 cięło jak 😱 a i wykończenie poziom one stepowy ale dla własnego... poprawiłem finiszem 😆

@Rafal9304 jak chcesz to podbij na PW mógłbym odstąpić trochę na testy a daleko nie masz do mnie chyba 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Partner forum
23 minuty temu, pablo15005 napisał(a):

@CAR CRAZYjak te nowe pasty DIY w płynie? Wypowiesz się na forum? Duze galony będziesz miał?

Wszystko co dokumentuje wrzucam na FB i jak będzie koniec testów to tez zrobimy na SCS w blogu podsumowanie całości.

Nie wiem czy jest sens robić tutaj kolejną kopie tego co na FB. 

Mam taką zasadę że testuje pełno produktów i jeżeli coś wychodzi ponad normy, albo coś jest faktycznie innego to wtedy zabieram się za testy bardziej szczegółowe.

Tak jest w przypadku produktów DIY m.in. Pasty.

Pasta jest jedna Gold Standard Polish i z każdym kolejnym testem bardziej zbliżam się do stwierdzenia że jestesmy w miejscu gdzie jedna pasta bez problemu zrobimy pełną korektę, bez brudu, bez pyłu, w bardzo przyjemny sposób.

Zapraszam na YT lub FB , chwilę temu wrzuciłem też ciekawe porównanie. A jak ktoś ma ochotę i uważa że będzie to przydatne to może całożyć na forum konkretny temat i na pewno będziemy aktywni.

Odnośnie drugiego pytania to Yvan pisał że wersji galonowych nie ma i nie będą wprowadzali: małe opakowanie jest na tyle wydajne, że wprowadzając opakowanie galonowe, byłoby ryzyko że w dużym % takie opakowania byłyby zużywane bardzo długo, co mogłoby spowodować pogorszenie właściwości pasty która stałaby bardzo długo np w połowie zużytym opakowaniu.

 

 

 

 

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze cięcia pasta DIY Detail Gold Standard Polish 😁

received_332233482989290.jpeg.fb6fe3d21c97d60b86560031e7528e3b.jpeg

Maszyna flex pxe.

Cięcie fioletowowe futro evoxa zostawiło maczek, wykończone czerwona gąbka od Workstuff. Bez wycierania dwa kroki jedna pasta 🔥

Fajnie się zapowiada, bratu podeszła 👌

Moja próba na srebrnej toyocie Auris i kombinacja da15 futerko 2 face fiber ładnie wycięło, 3 przejazdy i ogarnięte. Konsystencja po rozprowadzeniu fajna nie wyschnie towar można działać i działać. Zapach również spoko jakiegoś meguiarsa mi przypomina 😁

Docieralem sucha mikrofibra chwilę trzeba pomachać żeby hologram zdjąć ale myślę że no rinse załatwi sprawę. 

I taka jeszcze obserwacja, robiliśmy lampy przednie i polerowane były ta pasta, później auto przygotowane pod polerowanie i zostawia ona mocne hydro. Auto myte Ludwikiem jako szampon i hydro utrzymywało się. Ciekawe jak z kwestią wymycia jej...

Ciąg dalszy nastąpi 👌

Dzięki @CAR CRAZY

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 30.12.2023 o 16:45, pablo15005 napisał(a):

Dzięki @CAR CRAZY

To ja dziękuje 

 

W dniu 30.12.2023 o 16:45, pablo15005 napisał(a):

Docieralem sucha mikrofibra chwilę trzeba pomachać żeby hologram zdjąć ale myślę że no rinse załatwi sprawę. 

Mam przygotowany test z docierania na mokro: jako szybsze, bezpieczniejsze i w sumie ekonomiczniejsza opcja niż przepolerowanie na sucho.

No Rinse ta radę jak i każdy inny Rinseless, ale najbardziej polecam DIY lub McKees jako te najbardziej czyste i z najlepszym domywaniem. 

Na filmie celowo znaleźliśmy pastę, która jest trudna do wypolerowania i trochę maskuje, żeby pokazać o ile prostsze jest zebranie resztek pasty oraz efekt po DIY może nie jest taki jak po odtłuszczeniu ale więcej ujawnia niż wypolerowanie na sucho - przy paście która dobraliśmy.

 

W przypadku DIY Gold jak musiałeś wykonać sporo ruchów fibrą to być może było dane zbyt dużo pasty... ale jeżeli użyjesz metody na mokro i do tego z szamponem DIY lub McKees to w sumie czy po paście zostanie tylko mgiełka, czy przerwiesz polerowanie po chwili od rozpoczęcia i będzie jej na grubo to 3 ruchy fibry z szamponem załatwia sprawę.

 

W dniu 30.12.2023 o 16:45, pablo15005 napisał(a):

I taka jeszcze obserwacja, robiliśmy lampy przednie i polerowane były ta pasta, później auto przygotowane pod polerowanie i zostawia ona mocne hydro.

To efekt tworzywa sztucznego, a nie pozostałości.

 

W dniu 30.12.2023 o 16:45, pablo15005 napisał(a):

później auto przygotowane pod polerowanie i zostawia ona mocne hydro. Auto myte Ludwikiem jako szampon i hydro utrzymywało się

Ogólnie ludwik nie jest czymś mocnym i miałby problem z uszkodzeniem np. wosku hybrydowego, więc nie może być wyznacznikiem "ściągnięcia wszystkiego z lakieru"

W dniu 30.12.2023 o 16:45, pablo15005 napisał(a):

Ciekawe jak z kwestią wymycia jej...

Sporo już zrobiłem testów i zawsze na koniec podejścia sprawdzam co nam pokaże odtłuszczenie  i ani IPA 50%, Prep, czy wipe out nie zmieniły efektu wizualnego w porównaniu z "przed odtłuszczenia". Na każdym z naszych filmów o DIY Gold, na końcu jest odtłuszczanie Prep-em.

 

Odnośnie efektu hydro po odtłuszczeniu, to zawsze powtarzam że w moim przypadku nie udało mi się uzyskać tafli na lakierze po pełnej korekcie i odtłuszczeniu, kiedyś robiłem test ( być może zrobimy podobny w formie video), po korekcie lakieru robiłem różne opcje odtłuszczenia/wymywania:

- IPA

- prepy i inne wipe out

- mocna zasada

- mocny kwas

- zasada  i potem kwas

- kwas, zasada 

- kwas zasada ipa

Idealnie czysty/gładki lakier zawsze będzie miał jakiś efekt odpychający wodę, nie mocny ale zauważalny.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna zabawa pasta 😱

Cięcie flex pxe + bestia 75mm + jeden strzał pasty.

Auto range rover czarna perła.

Kurde ! Nawet po besti nie było bałaganu na lakierze, wycięła wsio bez zająknięcia 😱

Szok, coraz bardziej podchodzi ta pasta 👌

Dla formalności zmiana na czerwoną gąbkę bez żadnego wycierania pozostałości itd strzał na pada kilka ruchów i zbieram szczękę z podłogi 😳

Druga sprawa doczyszczenie pada czy gąbki lajtowe w padwasher 😉

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam za sobą testy pasty DIY. Szybkie odświeżenie lakieru MoonShine Blue od Audi (2013r.). Pracowałem padem Blue SDO CCS od LC, maszyna LE T4000. Ja owaliłem całe auto ( co panel czyszczenie pada) a następnie docierałem pastę na dwie fibry ( jedna z NoRisne, druga sucha), dotarcie? Poezja! Jak się trafi kolejny twardy lakier to Bestia czeka w gotowości 😎💪 

Zużycie pasty po jednym aucie muszę przyznać za znikome. Jeszcze tylko muszę dobry patent ogarnąć na aplikacje pasty na pada ale to może jutro coś ogarnę. 
IMG_5675.jpeg.e918c0674ed36f1512ff3bfe1edffd24.jpegIMG_5679.jpeg.077dceba4aeb96b66845e8d40fbafb85.jpegIMG_5684.jpeg.ba93cb395c55d3292225c7ae96dd18fc.jpegIMG_5686.jpeg.b5283ea7e892ffa8dddddbd52cf53202.jpegIMG_5688.jpeg.0840fdc746baa7bd6a2e6da80ad44331.jpega tu foto dla uwagi 😀 szkoda, że wtedy tej pasty nie miałem 😛IMG_3810.jpeg.1d3c14c4704bc2340cb227d45237226c.jpeg

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
1 godzinę temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

Jeszcze tylko muszę dobry patent ogarnąć na aplikacje pasty na pada

Z moich kombinacji najlepiej spisuje sie wersja taka:

przy padach 135 i większych:  maszyna obroty na jakieś  bieg 2,5,  włączasz na chwilę jak się rozkręci to puszczasz i jak pad ma jeszcze wysoką prędkość ale ruch już zwalniający to jeden energiczny strzał z atomizera (nie może być wolny, energiczny pełny). 

Miejsce strzału pokazane niżej obok :aplikacjadiy.jpg.f0574c65e366320c05c9058bf223fffa.jpg 

 

Prędkość obrotowa musi być taka że podczas jednego energicznego strzału pad zdąży zrobić pełny obrót.

Odległość atomizera od pada musi być taka aby nie tracić pasty poprzez wyrzucenie poza pad, oraz aby też pasta nie trafiała w otwór w padzie. Kąt też nie musi być idealnie prosty względem powierzchni pada.

Wtedy wyjdzie nam idealna aplikacja

 

Przy padach 80mm i 50mm :

Najlepiej do tego spisuje się mały trigger jak w butelkach 250ml, on dawkuje produkt idealnym okręgiem (bez wypełnienie środka). Wtedy aplikujemy pastę przed padem pod kątem prostym, też musi się kręcić a jak dobrze dobierzemy odległość to pasta trafi tylko na pad i nic nie wyleci poza pad i nic nie trafi do otworu.

 

 

 

 

 

Może faktycznie warto aby Admin wyciął z tego tematu to co dotyczy DIY Gold Standard i założył oddzielny temat, bo myślę że pojawi się sporo cennych informacji dot. tej pasty.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY tak też próbowałem. Przy pastach Optimum nie miałem takiego problemu. Tutaj może pasta gęstsza i ciężko mi się przyzwyczaić. Może muszę szybko i zdecydowanie nacisnąć spust triggera to wtedy pójdzie jak trzeba 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
5 minut temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

Może muszę szybko i zdecydowanie nacisnąć spust triggera

o to to, tu nie ma dawkowania połowy dawki atomizera, ma być jeden strzał. Jeżeli chcesz mniej dawkować to mniejszym atomzierem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@pablo15005 Zwizzerów znam najmniej więc w sklepie porównam bezpośrednio, ale np z Lake Country to zbliżóny do żółtego CCS pod względem twardości ale mam wrażenie że jest bardziej szorstki. Pady robi Lake Country, ale faktycznie robione pod DIY bo z całej gamy Lake Country nie znalazłem identycznego 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@CAR CRAZY trafiło się fajne autko na testy DIY , granatowa perła citroen 😁 zajechany pięknie 🤣

Jaram się tą pasta 😱

Cięcie hdq21 z bestią, na drugiej maszynie rupes 15 bordowy zvizzer thermo.

Strzał z atomizera na 21, wycięcie. Zmiana maszyny strzał na pada, wykończenie. Zebranie MF z onr pasty, wytarcie do sucha i lala 😳

Detale flex pxe, bestia na pierwszy rzut, zmiana gąbki na one stepowy adbl, MIÓD 😳🔥 na czarnym piano taka kombinacja również i zero bałaganu 😱 wymyte eraserem nic nie wyszło 😁

Czuję dłuższą współprace z tą pastą 😍

Długo by można pisać odczucia 😁

Piękna sprawa, badamy dalej 👊

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@pablo15005  Dziękuje za kolejne info. Ja też mam kolejne krótkie filmy do opublikowania coś w stylu "od matu do połysku w 2 prostych krokach" 😉

Fajnie się spisuje tez ich futro (postaram się pokazać na filmie), moim zdaniem o jedną małą półkę wyżej niż klasyczne od Lake country bo: cena niższa, pianka grubsza co daje lepszą kontrole i równomierny docisk pada i chyba najważniejsze że przynajmniej w tej partii co mi dojechała to widać że w padzie jest więcej włókien fioletowych niż białych. I nie wiem czy to jest przyczyna ale wszystkie włókna sa sprężyste, nawet jak mamy wypracowaną pastę w padzie to te włókna nadal "stoją" a nie leżą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
12 minut temu, pablo15005 napisał(a):

Jest już różnica w cięciu między bestia a flexi pro wool... Bestia lepiej wycina w tym przypadku 🙄

Mi osobiście bestia na DA z każdą pastą wycina więcej niż Pro Wool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwu etapowa korekta. 

Zastanawiam się co kupić do cięcia. Moja stara rotacja w każdej chwili może wyzionąć ducha. Rozmyślam albo nad nową rotacją albo DA 21. Na rotacji lubię bardzo pracować, ale ponoć 21 równie dobrze wycina i można nią zrobić dobrego OneStepa. Z kolei ponoć dość mocno rzuca/męczy podczas pracy (niestety nie miałem okazji nią popracować). Miał ktoś podobny dylemat i z biegiem czasu wyciągnął już jakieś wnioski ? 

🤚🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 10 lat temu jak da 21 dopiero wchodzilo, kupiłem w Chinach taka maszynkę i dosyć długo nią pracowałem. Oczywiście rotacja też nie jest mi obca.
Na pewno bardziej uniwersalna będzie maszynka DA. Nie prawda że jakoś szaleje po panelach. Bardzo łatwo ją opanować i sterować. Do one stepów też się nada. Rotacją raczej 2 kroki trzeba by zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.