Skocz do zawartości

Kącik fanów cięcia


Rekomendowane odpowiedzi

DA ma tylko przewagę jeśli chodzi o one stepy, nakładanie cleanerow/wosków. Jeżeli do wyboru jest tylko jedna maszyna to da 21 będzie bardziej uniwersalna niż rotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja jest najbardziej uniwersalna jeżeli chodzi o talerze, przejściówki itp. Nie mogę sobie wyobrazić za bardzo jak zrobić całe auto DA21 z padem 125mm... Słupki , lampy , zderzaki , przetłoczenia , szyby.

Zazwyczaj tnę na DA , wykończenie rotacją. Rotacją ciąć się chyba boję, a dualką nie lubię wykańczać 😂

Mając 6 maszyn polerskich 🙈 , gdybym musiał ograniczyć się z minimum co do ilości maszyn - DA21 i rotacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, każdy woli co innego 😅 

Do detali mam małego Flexa, mam ADBL Rollerka 9mm, na wykończenie DA15mm, stara rotacja do cięcia, która chce zastąpić i nie wiem czy pójść w DA21 czy zostać przy rotacji.  

Na plus DA21 oprócz cięcia jest dobre wykończenie które można wykorzystać przy OS. Ale wciąż się wacham czy siła cięcia przy dwuetapowej korekcie Dualki nie będzie za słaba porównując do wspomnianej rotacji?!  

W skrócie: czy rysę która zpoleruje rotacja w 2/3 przejazdach równie dobrze zpoleruje DA21 w tej samej liczbie przejazdów? 😅🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła cięcia na da 21 nie będzie dużo mniejsza niż na rotacji. Od kilku lat pojawiają się nowe pady/futra/mf i od groma past więc przy odpowiedniej konfiguracji można dorównać rotacji .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja zrobisz jeszcze szyby, rysy wyciagac dualka na talerzu 125mm? Ja zmieniłem da21 na planetarke, nie staje na przetloczeniach i wykonczenie też ma dobre, ale kto wie moze jeszcze na hdq21 albo Rupesa Mark V (jest super cicha) sie skusze.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zeea napisał(a):

W skrócie: czy rysę która zpoleruje rotacja w 2/3 przejazdach równie dobrze zpoleruje DA21 w tej samej liczbie przejazdów? 😅🤣

Tak.

Ale ja nie wyobrażam sobie nie posiadać rotacji. Przy ich cenach zakupu to niech sobie nawet leży i pół roku nie używana ale w moencie kiedy będę jej potrzebował wiem, że mam ją pod ręką.

11 godzin temu, zeea napisał(a):

To jeśli macie do wyboru DA15 i 21, po którą sięgnięcie chętniej robiąc OneStepa?

Hmmm. Nie wiem. Dlatego mam obie 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
13 godzin temu, zeea napisał(a):

To jeśli macie do wyboru DA15 i 21, po którą sięgnięcie chętniej robiąc OneStepa? 

Mój wybór to 15mm przy ONE STEP. Moim zdaniem w One Step-ie ważniejsze jest bezhologramowe wykończenie niż skupianie sie na głębszych rysach (do tego jest 2 step), i przy 15mm dużo prościej o efekt finalny bez lekkiego haze-u. Przy DA 21 już musimy trochę sprawdzić aby dostać kompromis z rozsądnym cięciem, a jednocześnie żeby nie było haze-u, tutaj dużo zależy od samego lakieru i pasty.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zeea napisał(a):

To jeśli macie do wyboru DA15 i 21, po którą sięgnięcie chętniej robiąc OneStepa? 

Chętniej sięgnę po DA15, ponieważ DA21 nie posiadam 😛 

A tak serio: to tak jak napisał Mariusz @CAR CRAZY. Do OS lepszym wyborem jest DA15 - siła cięcia jest, natomiast wykończenie lakieru jest dużo łatwiejsze. Oczywiście jest to moja opinia i jak widzę również Mariusza. Przy twardych lakierach zestawienie DA15 + Bestia + 3D One zrobi zajefajnego OneStepika. 

Mój mały arsenał to LE T4000 + ADBL 9mm + Krauss R3 (mała rotacja) i da się z tym żyć 😛 Jak będzie nadwyżka budżetowa to wleci duża rotacja lub DA21 ale nad tym się będę zastanawiać jak będę miał pieniądze w ręku 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.