Skocz do zawartości

BMW e46 OXFORDGRUEN - akcja przedzimowa


lukeu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂 

Ostatni dzień wolnego przed pracą, więc myśląc przyszłościowo chciałem sobie zabezpieczyć auto już z myślą o zimie. Nie będę zanudzał szczegółami, po prostu później mogłoby być ciężko, zwłaszcza z planem utwardzenia się primera przez noc. Poza tym byłem ciekawy Moonlighta na moim lakierze, kupiłem go już dawno temu i nie było okazji założyć. Jakieś 1,5 miesiąca temu bawiłem się letniakiem w postaci Bilt Hambera Hydra Wax, który po kilku trasach w ogromnym deszczu trochę się osłabił. Dodatkowo osłabiło go położenie na HD Speeda bez wymywania. Przez ten czas dawał świetny look, więc jeśli się nie sprzeda z giełdy to się nie obrażę 🙂  

Mała dygresja. Testuję ostatnio różne qd do "samodzielnego montażu" w postaci mix'u Ech20+Reload i qd z koncentratu Wolfganga. Są to produkty tak tanie i dające tak dużo do wyglądu i hydro, że w lato na dobrą sprawę nie trzeba dawać nic pod spód. No, ale dobrze wiemy, że nie o to chodzi, tylko o zabawę z woskowania, więc mam nadzieję, że uda mi się zrealizować swoje woskowe cele na przyszły sezon (HDC już jest, dzięki jeszcze raz @Tomas22 ). 

Ogólnie akcja idalnie pasująca do idei "Wash&Wax". Miało być mycie, mizianie maszyną i zabezpieczenie. Nie trzeba było walczyć o usuwanie rys. Coś się znalazło, ale HD Speed super usunął ostatnim razem "love marks". Z pojedynczymi grubszymi rysami widocznymi tylko pod odpowiednim kątem i w odpowiedniej barwie światła już skończyłem walczyć - szkoda lakieru, bo nie będę bo każdym przejściu kota polerował to co zostawił po sobie:

IMG-8005.jpg

Zaczynamy:

Samochód nie był bardzo brudny, więc mogłem zacząć działać bez wcześniejszego mycia. Dwa wiadra klasycznie, do tego szampon aktywny Autoland (super śliskość) i piana Autobrite Magifoam (mój nr 1, wszystkie inne poszły w kąt). 

No ale jeszcze wcześniej zróbmy dekontaminację. W sumie to to równie dobrze mogłem to pominąć (proszę mnie nie palić na stosie), bo na lakierze nie było żadnych zanieczyszczeń. Glinkę pomijam, jednak dla pewności pryskam auto chemią (PRICK+GS Iron Remover), coś pewnie się wbiło więc niech się rozpuści. Chemia trafia również na felgi, tutaj znacznie więcej zanieczyszczeń z pylących klocków. 


IMG-8112.jpg
IMG-8115.jpg
IMG-8117.jpg
IMG-8118.jpg
IMG-8119.jpg
IMG-8121.jpg
IMG-8123.jpg
IMG-8124.jpg
IMG-8125.jpg
IMG-8126.jpg
IMG-8127.jpg
IMG-8129.jpg

Pędzelkuję felgi:
IMG-8130.jpg
IMG-8131.jpg
IMG-8132.jpg
IMG-8133.jpg
IMG-8134.jpg
IMG-8135.jpg

Wyczyśćmy opony:
IMG-8136.jpg
IMG-8137.jpg
IMG-8138.jpg
IMG-8139.jpg

Jeśli dressing jeszcze siedzi to piana szybko schodzi, jednak czyści równie dobrze. 
IMG-8140.jpg

Chemia działa już w sumie ponad 10 minut, więc pora na spłukanie:
IMG-8141.jpg
IMG-8142.jpg
IMG-8143.jpg
IMG-8145.jpg
IMG-8146.jpg

Jak się bawić to się bawić, robię turbo pianę. 
IMG-8147.jpg

Lecimy z turbopianą na auto. PA to mistrzostwo ❤️
IMG-8148.jpg
IMG-8149.jpg
IMG-8151.jpg
IMG-8152.jpg
IMG-8153.jpg
IMG-8154.jpg
IMG-8156.jpg
IMG-8157.jpg
IMG-8158.jpg

IMG-8161.jpg

Piana sobie działa, a do wody z szaponem wrzucam dwie rękawice. CarPro Hand Wash Microfiber Mitt i chińczyka. Ta druga do dołów drzwi i zderzaków 🙂
IMG-8162.jpg
IMG-8163.jpg
IMG-8164.jpg
IMG-8165.jpg

Co miało spłynąć to spłynęło, płukamy.

DLUX jak nowy 🙂 
IMG-8166.jpg
IMG-8167.jpg
IMG-8168.jpg

Od razu myję. Mycie jak mycie. Pół elementu, płukanie, nabranie szamponu i tak całe auto. 
IMG-8169.jpg
IMG-8170.jpg
IMG-8171.jpg
IMG-8173.jpg

Pora na chińczyka 🙂 
IMG-8175.jpg
IMG-8176.jpgIMG-8177.jpg

Płukamy. Maska po QD trzyma się rewelacyjnie. Jaki to QD? Odpowiedź później. Reszta ładnie tafluje, posprawdzałem ręką newralgiczne miejsca za kołami i gładziutko 🙂 
IMG-8179.jpg

Wjazd do garażu i suszenie 🙂 W roli głównej CarPro DHydrate. Super ręcznik, pracuje na zmianę z WS Monster 🙂 
IMG-8180.jpg
IMG-8181.jpg
IMG-8182.jpg

Szybka inspekcja. Coś tam jest w kilku miejscach jak się wpatrzeć w ultramocną latarkę LED z Allie (bez sarkazmu, serio pokazuje wszystko).
IMG-8183.jpg
IMG-8184.jpg

Tutaj już czeka kombinacja. Żółty NAT+ CarPro Esence + do docierania Gyeon Bald Wipe. 
IMG-8185.jpg

Dla pewności przecieram WipeOutem od RRC przed pracą. Co jak co ale produkt mega udany. 
IMG-8187.jpg

Dodatkowo oklejam uszczelki. Szkoda brudzić pada. W tej roli taśma od CarPro. Świetna jest 🙂
IMG-8188.jpg
IMG-8189.jpg
IMG-8190.jpg

Jeden strzał na pada z ECH20 w celu impregnacji.
IMG-8191.jpg

Na początek dużo za dużo pasty, no ale pad musi się dobrze zaimpregnować pastą. 

Maszyna to Krauss DB5800s, idealny do domowych zastosowań. 
IMG-8193.jpg

Przyklepanie pasty na połowie maski.
IMG-8194.jpg

Rozprowadzenie na jedynce.
IMG-8195.jpg
IMG-8196.jpg

Obroty na 5.
IMG-8197.jpg

No i praca docelowa. Pasty na pierwszy raz było za dużo, później idealnie dozowałem i wypracowywałem pastę praktycznie do zera.
IMG-8198.jpg
IMG-8200.jpg
IMG-8201.jpg
IMG-8202.jpg
IMG-8203.jpg

Fibra od Geona działa świetnie, super dociera nawet dużą ilość pasty.
IMG-8204.jpg
IMG-8205.jpg

W latatce jest fajnie.
IMG-8206.jpg
IMG-8208.jpg
IMG-8209.jpg
IMG-8210.jpg

Widocznie od razu podbija szklistość. 
IMG-8211.jpg

Lecę sobie kolejne elementy, luźna praca. Całość około 1,5h. Kilka zdjęć z inspekcji w trakcie. Rewelacyjna jest ta pasta, super wykańcza, może coś ukrywa, może nie-who cares. 
IMG-8212.jpg
IMG-8213.jpg

A co to? No niestety nie da się uniknąć takich kwiatków 😕 
IMG-8215.jpg

Kilka przejazdów i nie ma 🙂 
IMG-8216.jpg

Kolejne elementy i tak do końca.

IMG-8250.jpg
IMG-8217.jpg
IMG-8218.jpg
IMG-8219.jpg
IMG-8220.jpg
IMG-8221.jpg
IMG-8222.jpg

 

Konieeec polerki. Wyjazd na słońce w celu inspekcji. Jest super 🙂 


IMG-8223.jpg
IMG-8226.jpg
IMG-8228.jpg
IMG-8229.jpg
IMG-8231.jpg
IMG-8243.jpg
IMG-8248.jpg

Na ten dzień to było na tyle. 

12h później czekają kolejni zawodnicy. Dzięki @paperson za rady 🙂 
IMG-8263.jpg

Od razu napisze, że ten aplikator to porażka. Strasznie się zniekształca i ciężko się nim pracuje. 
IMG-8264.jpg
IMG-8265.jpg
IMG-8266.jpg 

Docieram fibrą od @CAR CRAZY, super do docierania powłoki za rozsądną cenę. 
IMG-8267.jpg

Inspekcja:
IMG-8269.jpg

Lustereczko jak się patrzy.

IMG-8271.jpg
IMG-8273.jpg

Tak się zapędziłem z aplikacją, że nie zrobiłem więcej zdjęć. W sumie nic ciekawego, element po elemencie. Oczywiście z jakimś ładnie pachnącym letniakiem byłoby przyjemniej, jednak nie przeszkadza mi "powłokowy" zapach 😉 

Lakier to nie wszystko. Szyby ogarniam Carchem Clarity Gass Cleaner. Świetny płyn z NW. Na bocznych siedzi jak zły. 

IMG-8252.jpg

Na opony ADBL Tire Dressing. Używam go na grubsze akcje, na codzień lecę CarPro Perl - jest szybszy .
IMG-8256.jpg
IMG-8257.jpg
IMG-8258.jpg
IMG-8262.jpg

Perl na plastiki. 
IMG-8298.jpg
IMG-8299.jpg
IMG-8300.jpg

Wnęki lecimy tajemniczym QD o którym pisałem wcześniej. Jest świetny, a do tego kosztuje grosze. 


IMG-8301.jpg
IMG-8302.jpg

A co to w grillu się znalazło?
IMG-8303.jpg

Mothers i po kłopocie.
IMG-8308.jpg

Wydechowi też się dostało.
IMG-8309.jpg

Środek prałem 2 tygodnie wcześniej więc nie było za bardzo co robić. Szybkie odkurzanie i niezawodny @ADBL IQD LE. 
IMG-8310.jpg

Koniec zabawy. Finalna inspekcja:

IMG-8311.jpg
IMG-8312.jpg
IMG-8313.jpg
IMG-8316.jpg
IMG-8318.jpg
IMG-8319.jpg
IMG-8284.jpg
IMG-8286.jpg
IMG-8289.jpg
IMG-8292.jpg
IMG-8293.jpg 
IMG-8294.jpg
IMG-8295.jpg
 

Jestem bardzo zadowolony z efektów pracy, jednak nie sztuka coś zrobić przy zadbanym lakierze.

Temu kto dotrwał do końca moich wypocin gratuluję 😛 Pozdrawiam wszystkich maniaków. 

 

 

 

  • Lubię to 19
  • Super 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zrobiona robota. BMW błyszczy się meeega 🙂 . Jedyne do czego się doczepię to brak rękawiczek, szkoda skóry jakby się Ci coś rozlało ;). Powiedz mi czy maska była malowana? Nie widzę odbić od kamieni 😅. Tac system na tym lakierze zrobił piękną robotę.👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek3723 miałem pod ręką Perla 1:1, którego używam też do opon 🙂 

@Lukasz-odkrywca co do rękawiczek to racja, mam nawet paczkę w garażu, jednak jakoś wypadło mi z głowy, żeby je zakładać. Na szczęście mam sprawne atomizery, więc nic nie kapie na palce 🙂 Co do maski to malował ją Niemiec, do mnie przyjechała z jego podwórka już w takim stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu Oj wkręcił  się widzę Pan w relacje na forum 😁. Kosa wygląd 😊. Nie mów chop z tym Bilt hamberem:P Bo zbliża się kolejna wypłata🤣😉. Jakiś link do tych fibr   do docierania powłok bo planuje tez taki sam manewr na Stilo 🤣😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bare Shine Dzięki, to w tym chodzi 😉 

@Qlimaxss Sam lubię oglądać wszystkie relacje, więc jeśli mogę dołożyć coś od siebie to czemu nie 🙂 Co do BH to trzeba było się nie oszukiwać i wziąć też jego przy zakupie DSW 😜

 Fibry:

https://showcarshine.pl/polerowanie-czyszczenie/showcarshine-microfiber-terry-towel-red-40x40-ipa-powloki-szyby.html

https://showcarshine.pl/polerowanie-czyszczenie/showcarshine-microfiber-grey-400-gsm-laser-cut.html

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolargol Dzięki 🙂

https://allegro.pl/oferta/latarka-czolowa-led-zoom-cree-xm-l-t6-czolowka-aku-7791400947

Jednak polecam od razu kupić choćby te akusy z ładowarką: 

https://allegro.pl/oferta/podwojna-ladowarka-18650-akumulatory-12000mah-6785220018, bo oryginalne słabo trzymają

PS poszukaj to może taniej znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć w te 12000mAh.
Ja w rowerze używam Panasonic 3400 mAh i to jest realna pojemność.
Fajna latara chyba się skuszę, gość ma też widzę z trzema ledami

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Look test po tygodniu 🙂

Siadło lepiej niż się spodziewałem. Jak na typowo zimowe zabezpieczenie to wygląd jest genialny. Dodatkowym atutem jest to, że nie ciągnie kurzu mimo, że był tyle "miziany" fibrami.

IMG-8456.jpg
IMG-8457.jpg
IMG-8460.jpg 
IMG-8461.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukeu napisał:

Jak na typowo zimowe zabezpieczenie to wygląd jest genialny.

Bo tekst o zimowym zabezpieczeniu to echo dawnych czasów. Obecnie rynek produktowy jest bardzo bogaty, a dostępne LSP są ciągle ulepszane, to złoty wiek dla detailingu 🙂

 

Mówiłem, że Moonlight daje świetny look, myślę, że jest w stanie zawstydzić wyglądem i łatwością aplikacji nie jeden wosk konkursowy. Tylko ten zapach, szkodliwe fuj 😉

 

PS świetna robota

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dokładnie w dzień dodania oglądałem tę relację, ale postanowiłem sobie odświeżyć. Genialna robota, jak i kolor wozu 🙂 Jednocześnie profesjonalnie i bez napinki - super!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss siedzi jak nowy. Jakbym widział, że nie zrobię jakiegoś giga przebiegu to bym nałożył coś lżejszego 😛  Na woskowanie jeszcze nie było czasu, ale jak się wezmę to trzeba będzie go drzeć - fajne woski czekają 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.