Skocz do zawartości

BMW e46 OXFORDGRUEN - akcja przedzimowa


lukeu

Rekomendowane odpowiedzi

@nossy Dzięki 😉 Powodzenia z Twoją sztuką, pochwal się koniecznie efektem i zawołaj mnie do mam nadzieję przynajmniej relacji W&W 😄 Wydech petarda. Supersprint to nie Ulter. Gość od wydechów od razu powiedział, że będzie fajnie, bo jest duża pucha i mimo przelotu w środku jest kultura, a wydech jest przyjemnie basowy.  

Stan na 8.05.2020 po opłukaniu na bezdotyku, osuszeniu szybką jazdą i Waterlessie tyłu 😉 

546B5003-DBA0-4E65-926D-16A6810D0365.jpeg.25863910e5374d902b38f3ecc141587d.jpeg

 

No i mała retrospekcja:

Pan @Qlimaxss miał dobry pomysł. Wrzucam aktualizację z 12.04.2020, w której trochę porobiłem przy samochodzie. Taka mała kontynuacja tematu 😉 

Nareszcie! Mimo wielu obowiązków sobota od rana była moja. Szybka pobudka 6:30 i ogień. Wpadły nowe rzeczy na auto  Felgi 18", które odnowione i zapowłokowane czekały grzecznie w pokoju i nowy wydech (Supersprint). Co do felg to były odnawiane, więc po dwóch tygodniach leżakowania (na proszek podobno od razu można nakładać powłokę, jednak ja wolałem poczekać) wpadł CarPro DLUX. Co do wydechu to kupiłem używkę, cena nowego zabija. Nie byłbym sobą gdybym nie pogrzebał coś przy nim. 

Zaraz po zakupie. Końcówki były jak reszta puchy, jednak na szybko przejechałem Mothersem po otwarciu przesyłki.

IMG-2338.jpg 
 

Całość jadę APC BH Surfex:
IMG-2469.jpg
IMG-2470.jpg 

Pędzelkowanie i potem płukanie. W międzyczasie leżał Prickbort na smołę. 

IMG-2476.jpg 
 

Tak wygląda po wyczyszczeniu. Przeglinkowałem go na szybko bo jednak coś zostało smoły. 

IMG-2484.jpg 
 

Jak już zauważyliście wieszaki są brzydkie. PS czuć, że to produkt z wyższej półki, bo można regulować każdy wieszak na wysokość i w poziomie. Co się owalczyłem, żeby odkrecić te śruby to moje. Dwie pierwsze ukręciłem. Potem wpadłem na pomysł na podgrzanie palnikiem - pomogło . Wyczyściłem je i pomalowałem farbą na wysokie temperatury. 

IMG-2487.jpg 
 

Lecimy z polerką. Rotacja Krauss p7, żółta gąbka (bo akurat była najbardziej zniszczona ze wszystkich moich) i Mothers. 

IMG-2492.jpg 
 

Zostało kilka kropek smoły, jednak nawet pod glinką nie chciały schodzić, więc dałem sobie spokój. 

IMG-2507.jpg 
 

Efekt dla mnie absolutnie wystarczający. 

Odtłuszczenie i powłoka  MrFix jest spoko do takich zastosowań. 

IMG-2512.jpg 
 

Nowe elementy złączne. Poprawiłem potem same wyloty wełną stalową z nigdy nie czyszczonych osadów - pomogło. 

IMG-2526.jpg 
 

Montaż. Nawet najmniej wprawne oko zauważy nowe kapcie  

IMG-2564.jpg 
 

I cyk wydech na gotowo. Dla mnie petarda. Dźwięk bardzo przyjemny, delikatnie podręcony. Nie to co wcześniejszy Ulter, który urywał głowę. 

 

IMG_2566.JPG.4ec7a9644c0f2f0aa63b41bb070f399c.JPGIMG_2572.JPG.cce4d687cd3c121a4579d21cf47a7e13.JPG

Biżuteria na aucie: 
IMG-2598.jpg 
 

Potem popełnione mycie. Święta wiec użyłem CC Water Gold na mokro. Szkło jakie robi urywa 4 litery za każdym razem. 
 

IMG-2607.jpg 

IMG_2619.JPG.81024dd7fc81c65cf95497c302718bff.JPG

 
IMG-2621.jpg

Zimówki oprysk Excede WC, Tire Cleaner, piana, pędzelkowanie, suszenie, @Good StuffRims Detailer (fajnie podkręca blask) jako booster dla Dlux'a i CarPro Perl 1:1.

IMG-2603.jpg 

IMG-2628.jpg 
 

W takim stanie można wrzucić w pokrowce i czekać na kolejną zimę. 

IMG-2632.jpg 

 

Pozdro!

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yumi ten supersprint i kawał dobrej roboty przy nim wykonany. Pytanko- jak sprawuje się Tobie ten Krauss DA 9mm na tym aucie. Chodzi mi o przetłoczenia na drzwiach, zderzaki itp? Robiłeś nim kiedyś jakiś mocniejszy cut, czy raczej do cleanerów używach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nossy Powiem Ci, że jak na DA 8 mm to jest petarda. Zrobiłem nim kilka solidnych one stepów na różnych autach i zawsze świetnie sobie radził. Trzeba oczywiście obserwować zachowanie talerza, czy przypadkiem nie blokujemy ruchu obrotowego. Kilka razy wycinałem mocniejsze rysy to kluczem była  mocna kombinacja i szło 😉  Na pierwszą maszynę nie widzę lepszej propozycji - kupując BP 75 mm mamy zestaw do wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@lukeu wracając do pierwszego postu mam pytanko jak rozrabiasz Autobrite MagiFoam? Jak z jakością? Konczy mi sie sg citrus oil i szukam alternatywy. Lepiej domywa? Jak np kupie butelke 500 ml to chcialbym zeby mi to na troche wystarczyło. Ja bym rozrabiał 1:10 ale 50ml. na 500 ml wody. Chyba styknie na zwykle auto nie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.