Skocz do zawartości

Pianownice reczne


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Coś kosztem czegoś nikt nie zrobi dobrego sprzętu w niskiej cenie i jeszcze do tego da serwis gwarancyjny. Ta pianownica z de jest mniejsza, ma niedoskonałości do tego nie posiada gwarancji i dużo ludzi się cieszy z tego, ale jeśli producent miał by zapewnić obsługę gwarancyjną do tego części zamienne i więcej kasy przeznaczyć na dopracowanie szczegółów konstrukcyjnych oraz popracować nad ergonomią , to na bank ta pianownica była by droższa niż marolex. Więc marolex nie jest drogi jak za pianownicę z zapleczem serwisowym i całą resztą wymieniona wyżej.

Taki mały off top- Dlatego nie rozumiem ludzi którzy sprzedają coś bez gwarancji w cenie sprzętu z gwarancją, lub obniża a symboliczną złotówkę. Lub np. sprzedaje telefon z sieci komórkowej z brandem (brak szybkich aktualizacji lub ich brak) w cenie sprzętu z sklepu. To tak jak by sprzedawać auto służbowe pomalowane w kolory firmowe z napisami (branding) w cenie auta salonowego ...
Więc Pianownica jest ok w tej cenie. Sam myślę czy jej nie kupić tylko doliczyć przesyłkę i jest mniejsza różnica między marolexem z gwarancją i częściami zmiennymi np. uszczelnienia ...



Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sie troche pobawiłem. Piana to K2 Bela 5 ml na litr wody

Film - z czerwoną wkładką

 

Film - z żółtą wkładką

 

A tu już mycie kół. 50 ml UWC + 5 ml K2 Bela + 1,2l wody (miało być 1l ale rpzelałem xD)

 

  • Lubię to 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@V1RU$ dobra Panie miałeś racje, dysze TeJeet i filce z Glori siedzą jak ta lala. A że mam je z zestawów naprawczych tym razem koszta = 0. Pięknie pianuje pianownica. Idealna na wyjazdy i mycie kół.

2020-11-08-18-28-17.jpg
2020-11-08-18-28-44.jpg

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie wzruszylem, zamowilem dwie, doszly szybko, nieuszkodzowe zewnatrz, ALE !!! w jednej niema wezyka!! ulamany na tym czarnym krućcu, i w srodku PUsto!!!!pisalem mu maila, ciekawe czy dosle?  🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel a propo filmiku 2:54 - u mnie ten zawór działa prawidłowo. Pompując dobijam do 2 barów, powoli widzę, że ten koreczek wychodzi i finalnie przy max dobiciu jest strzał z zaworu i wraca 'do zamknięcia'.

Także, tak jak mówisz - chyba kwestia nasmarowania 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Sodol napisał:

Namówiliście na zakup za taką cenę. Może nawet na jakieś szybkie ogarniecie w miarę czystego całego auta da rade na bezdotyku 😉 

@Sodol weź dwie, proszę cię, na moją odpowiedzialność xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
31 minut temu, mat06 napisał:

Dzisiaj na szybko przetestowałem tę pianownicę używając samej wody, wlałem 1 litr. Po nabiciu delikatnie uchodzi powietrze. Tak ma być, czy mam jakąś nieszczelność?

Gdzie uchodzi powietrze ? Nic Ci nie da test z sama wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

40 minut temu, mat06 napisał:

Powietrze uchodzi z dyszy. Tak jak pisałem, chciałem przetestować ją na szybko, więc wlałem samą wodę. Niebawem przetestuję ją używając SG EFWC.

 

Jak nabijesz ją na maxa to przez chwilę powietrze uchodzi zaworkiem na boku, jeśli masz słabo dokręconą dyszę to tamtędy też coś się przedostanie. Po pierwsze podokręcaj to wszystko mocno ale z wyczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie panowie da radę nią od czasu do czasu oblecieć całe auto na bezdotyku? Czy lepiej dołożyć do opryskiwacza cisnieniowego i lecieć jakiś oprysk (a przy okazji przyda sie do innych zadan) i dać sobie spokój z pianownica. W domu mam pianownice fejk PA wiec potrzebuje tylko cos na rzadkie głownie zimowe wypady na myjkę 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy lepiej dołożyć do opryskiwacza cisnieniowego i lecieć jakiś oprysk (a przy okazji przyda sie do innych zadan) i dać sobie spokój z pianownica. 


Zdecydowanie jw.

Według mnie ta pianownica to tylko do felg/ogólnie małych powierzchni.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 19:55, Domel napisał:

@V1RU$ dobra Panie miałeś racje, dysze TeJeet i filce z Glori siedzą jak ta lala. A że mam je z zestawów naprawczych tym razem koszta = 0. Pięknie pianuje pianownica. Idealna na wyjazdy i mycie kół.


 

 

Tak na styk. Można kombinować. Albo całą wkładkę albo do tych w zestawie wymienić filc. Filce są na portalach znanych. Wkładasz taki filc w tą oryginalną wkładkę po pozbyciu się tego starego, i zakładasz ten biały oring i jest OK. Na jednej jest już przyzwoita pianka. Do kół i rowerów u mnie sprawdza się BDB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.