Skocz do zawartości

Pianownice reczne


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Posiadam pianownice Gloria FM30 z zaworkiem pod kompresor plus kompresor Baseus i taki zestaw jako pianownica działa elegancko ale czasami potrzebuje użyć opryskiwacza. Mam do tego Kwazara Venus 1.5L ale w wielu przypadkach jest za mały do moich potrzeb (nie używam tego tylko do auta)

Naszła mnie myśl czy z tej glorii nie mogę zrobić też opryskiwacza wymieniając samą dyszę/lance? Nie chce kupować kolejnego baniaka, fajnie byłoby przykręcić tylko końcówkę ewentualnie zmienić lance.

Na stronie akcesoriów Gloria znalazłem taką:

https://www.gloriagarten.de/en/service/accessoriesspare-parts/accessoriesspare-parts/nozzles/product/plastic-hollow-cone-nozzle/sku/726984.0000/?cHash=d878427ffd491168efe7007198367f77

Tylko martwi mnie, że niby pasuję tylko do opryskiwaczy z serii Prima (podobnie jest z lancami) ale na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak dysza pianująca w sensie ten sam typ montażu, ktoś może ma doświadczenie w tej sprawie i podpowie?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie czy glorię fm30 razem z pianą (shiny garage) używa się "z marszu" czy trzba jakieś modyfikacje w glorii robić, np zmianiać końcówki itp? Pytam, bo używałem wczoraj 1wszy raz i ta piana leciała z pistoletu też, jakby za gęsta była, ale to też możliwe wina użycia całkiem zimnej wody :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
59 minut temu, db09 napisał:

Panowie czy glorię fm30 razem z pianą (shiny garage) używa się "z marszu" czy trzba jakieś modyfikacje w glorii robić, np zmianiać końcówki itp? Pytam, bo używałem wczoraj 1wszy raz i ta piana leciała z pistoletu też, jakby za gęsta była, ale to też możliwe wina użycia całkiem zimnej wody :(.

Nie żadnych modów oprócz dobrania sobie filcu i stężenia.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Panowie, mam pianownicę PA kupioną kilka lat temu, cały czas służy, jednak zacząłem myśleć o nowej - ręcznej. Piana jest dużo bardziej gęsta i wiemy jaki mamy roztwór. Zacząłem się rozglądać... znalazłem IK Foam Pro 2 z zaworem do pompowania. Ma ktoś jakieś opinie czy warto się przesiadać z PA, jeśli tak to w co pójść? Widziałem też, że jakiś czas temu polecaliście Glorię FM30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
11 minut temu, Streat napisał(a):

@Domel

😄 To juz wiem kto to jako pierwszy kupie 😄 
Swoją drogą ciekawe ile on bedzie kosztować ale obstawiam że nie bedzie tanio 

pewnie 1k minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.