Skocz do zawartości

Pianownice reczne


menior

Rekomendowane odpowiedzi

Juz od dawna szukam najlepszego rozwiazania na myjni samoobslugowej dla mycia wstepnego moimi pianami,klasyczne reczne pianownice 2 litrowe itp.sa niby wygodne ale pompowanie co 2/3 elementy staje bardzo meczace i niepraktyczne,kombinowalem z podlaczaniem kompresorkow i rozwiazanie wydawalo sie idealne dopoki dziala a dziala dosc krotko i szwankuje zawsze w trakcie mycia wstepnego 🙄 Teraz chcialbym sprobowac wiekszych pianownic,ktory z nizej wymienionych nada sie najlepiej do takich akcji? 

-Gloria Foam Master FM30

-Marolex Axel 7000

-Epoca Top Tec 10L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, menior napisał:

-Gloria Foam Master FM30

Nie ma nic lepszego na rynku teraz. Mówię to z pełną świadomością bo jestem blokersem który odwiedza myjnie 1-3 razy w tygodniu. Po latach prób, błędów i modyfikacji jadę teraz na FM30 plus dedykowany zawór z aku pompą. Cena zestawu dość duża (kupowałem na amazon.de - wysyłka do Polski trwała niecałe 2 tyg), ale działanie i efekt wywala mi ocieplenie z kaloszy. shoes fail GIF by Cheezburger

Jakość piany, ciśnienie w butli (max 3 bary), rozmiar butli 3L (idealna butla na ramię) - wszystko pięknie ze sobą współgra. Pompa ręczną to urządzenie co robi ciśnienie a nie cienka po pierdółka jak ubijaczka do piany. Na myjni nie ma czasu na pierniczenie się - szczególnie jak kolejka za plecami. Dla mnie to być sprzęt przemysłowy a nie słaby i nie szczelny plastic fantastic.

Generalnie cud miód malina - szczerze polecam.

I tutaj wpierniczę się z moimi filmikami - reszta na moim kanale:

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze tylko w FM 50 jest gotowe podlaczenie pod aku 😯 nim wrzuciles filmiki juz dokonalem zakupu 😁 ale zachecony pozytywnymi recenzjami w DE wziąłem Alte 7000 foam 

 

@Domel  dodatkowo chcialbym Marolexa przerobic,masz jakis sprawdzony akumalatorowy kompresor? W epoce wymienilem juz 2 i jakos stracilem wiare ze one chodza dluzej niz pare miesiecy przy tak intensywnym uzyciu 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, Kondziuu napisał:

Nie uzuwalem. Głowica wygląda jak Epoca więc powinno być bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

Fajnie, są już dedykowane uchwyty na Glorię do kompresora:

https://www.flowmaxx.eu/de/Fahrzeugwaesche/Schaumsprueher-578/Schaumsprueher-Befestigungssystem-PumpHolder-P1S-Kit.html

Gdyby nie cena 20 Euro może bym kupił do swojej Fm30 ale czekam z utęsknieniem na akumulatorowego Marolexa 😄  @marolex.pl

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Bielutomek napisał:

@Domel a czemu nie kupisz akumulatorowej glorii opryskiwacz, z Akupump, i dokupić lance z końcówka pianujaca? Ja tak zrobiłem... ma się zajebiscie. 

Też miałem takie plany ale podsumowałem zyski i straty i wybrałem taki zestaw z FM30 😉

Teraz pozostaje czekać na Marolexa 😉

7 minut temu, Bielutomek napisał:

zrobiłem

Możesz zaprezentować nam i nagrać jakiś filmik ? Chętnie zobacze to w akcji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bielutomek napisał:

@Domel a czemu nie kupisz akumulatorowej glorii opryskiwacz, z Akupump, i dokupić lance z końcówka pianujaca? Ja tak zrobiłem... ma się zajebiscie. 

Poprosimy filmy i zdjecia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel @david2888 
Jak znajde czas, to cos nagram. Lance sprowadzilem sobie z niemiec, akupumpa tez, jak dla mnie bajka 🙂 mam lance do piany, i lance do oprysku. W zaleznosci co chce, to uzywam 😄 Nawet zostaly mi dwie lance pianujace... Bo zle zamowilem 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
36 minut temu, Kamil3km napisał:

@Domel masz jakieś sprawdzone rozcieńczenia dla danych pian? 😄 Kupiłem z Twojego polecenia 😊

Nie, każda piana indywidualnie rozcieńczana. Generalnie od wakacji jakoś do grudnia katowałem pianę FX. Jest niesamowita. 10ml wystarcza na 3 litry wody do FM30 😄

W piątek myłem auto koledze. Chciałem sprawdzić ta pianę https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-na-zewnatrz/mycie/piany-aktywne-pre-wash/wysoko-zasadowe-ph-13/alchemist-active-snow-2l.html

Ale 30ml na 3 litry wody do FM30 i najmniejsza wkładka - wyszła totalna woda. Także muszę ją sprawdzić w innym stężeniu i z innymi wkładkami do pianownicy.

Generalnie zacznę robić notatki ile wlewam bo czasem zaczyna mi się mieszać.

Pamiętam, że 30ml piany GoodStuff na 3 litry wody do FM30 robi fenomenalną gęsta pianę.

Jak na razie mistrzem wydajności jest FX 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba moja Epoca 2L definitywnie wysiadła. Rozebrałem, umyłem i jak złożyłem to piana leci w rączkę. Nie potrafię sobie z tym poradzić.

Zastanawiam się więc czy kupić raz jeszcze taką czy może Axel 3000 3L? Dużo więcej trzeba się namachać przy 3L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.