Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
A co jeśli na lampach przy krawędziach/brzegach są spękania. Takie wzdłużne, poprzeczne, o długości do 10mm, wynikłe po zbytnim nagrzaniu podczas polerowania lakieru i lampy - widocznie polerka wchodziła na taśmę maskującą. Uszkodzenia wynikły w miejscu gdzie lampy były oklejone taśmą ochronną (taką niebieską z 3Ma).

Czy jest jakiś sposób, aby wyprowadzić takie uszkodzenia?

 

Ja mam podobne pytanie..

 

Polerowałem klosze lamp z tyłu w seacie ( nie szklane) , użyłem mazerna 2000 oraz 4000 i na na średnim i miekim padzie 75mm..

 

Po wypolerowaniu i po oczyszczeniu ipa zauważyłem pęknięcia ok 10cm na kloszach..

 

Mam prośbę..Czy ja coś żle tobie?, może przegrzałem i dlatego?, może już były mikro pęknięcia a ja za mocno dociskałem???

 

Mieliście już takie doświadczenia, bo nie mogę znaleźć tego na forum....

 

dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Mam duży problem ze zmatowieniem prawej lampy. Próbowałem już chyba wszystkiego i nic nie pomaga. Próbowałem już szlifować papierem ściernym, polerować rożnymi pastami ściernymi, ale nie ma efektu. Pleksa wygląda jakby była zmatowiała przez cały przekrój. Prawą lampę wyprowadziłem, ale lewą nie jestem w stanie. Może wy macie jakiś pomysł ?

IMG_20130506_200406.jpg.b4e0c3dcf196a8abc8e9da6577768a35.jpg

IMG_20130506_191727.jpg.8790fc0a6cdff4138f99dbc6ba1f94a9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Lampy w moim Passacie B5FL wyglądają tragicznie ... :( nie dość, że matowe i porysowane to jeszcze widać jak gdyby pajęczynkę przy obrysie reflektora. Poniżej podglądowe foto i pytanie czy polerowanie z użyciem papierów na wodę i Menzerny (mam 500, 2500, 4500) przyniesie jakiś efekt ? Nie chcę po prostu, zniszczyć reflektora do reszty bo jednak jeszcze da radę z tym jeździć.

59442ab460bf8_P190613_17.26_01.jpg.95b169c59eab9e7cb5713076691e0641.jpg

P190613_17_26.jpg.564b708a0cab17271f23f0e4d219b68d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spróbuję coś podziałać :o czy tylne lampy też mogę prze-polerować tak samo ? jeden klosz mam trochę zżółknięty drugi jest nowy i widać różnice...

 

Możesz, z tym, że nie trzeba używać papierów. Wystarczy sama polerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w swoim paździerzu odświeżyć oczka, bo strasznie wypiaskowane i były pozostałości bo małej stłuczce. W ruch poszły papierki 1000>1200>1500>2000>3000, 2,5l wody :mrgreen: i jako wykończenie germaniec z Achillesem. Czas pracy to jak na razie około 2,5h, bo została mi jeszcze do wykończenia jedna lampa, ale już ręka odmówiła posłuszeństwa :mrgreen:

Stan przed:

tx2k.jpg

j99i.jpg

Po papierowaniu:

c9j4.jpg

I po Achillesie:

0ti8.jpg

zdkr.jpg

gry1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.