Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.10.2017 o 21:54, Manolito77 napisał:

Z reguły jadę na Delcie 600 i 800. Potem ręcznie jeszcze 800 - to jeśli lampy nie są jakieś mega twarde. Jak trafi się twardy lakier a nie mam gradacji poniżej 600 to ręcznie jadę 400-tką a po niej odpalam Deltę z 600-tką i 800-tką. Potem ręcznie 800 - 1200 - 1500 (1500 to jak mam zapas czasu bo Menzerna FG400 zbiera szlif po papierze 1200).

Z krążka 150 udało mi się wyciąć 2 trójkąty pod Deltę.
Możesz jeszcze przylookać gdzieś siatkę ścierną od Mirki - jest w arkuszach prostokątnych i tam więcej trójkątów pod deltę się zmieści tylko te arkusze prostokątne są ciężko dostępne. Generalnie chodzi o to, żeby sobie deltą zdjąć warstwę lakieru a potem można już ręcznie lecieć bo jak plastik jest goły to dość sprawnie się go obrabia.

Pzdr.

Naucz mnie wycinać z 150mm dwa arkusze na delte :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi się 2 sztuki pod deltę 93x93x93 ale to jest praktycznie po rancie stopy delty - nie ma ani mm zapasu, żeby to było trochę zawinięte na stopę. Jak zrobiłem taki patent, że tą stopę delty minimalnie przyciąłem - tak po 1 mm każdy bok. Wtedy da się wyciąć 2 szt. trójkątów z krążka 150mm i jest choćby minimalny zapas, aby rzepem od stopy nie targać po lampie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dominiczek9518 napisał:

Ja tego nie widzę

 

Tak jak pisałem - kup jakąś stopę do Delty ( w Casto itp) i ją obetnij tak po 1-2 mm. Wtedy - pod taką pomniejszoną stopkę da się wyciąć 2 trójkąty z krążka 150 mm tylko trzeba te trójkąciki trochę bardziej pod skosem ustawiać (jak ustawisz rogami do środka krążka to się nie zmieści to). Trochę manewrowania i da się na styk wyciąć 2 takie pomniejszone trójkąty.

Lampy w golfie wyszły bardzo fajnie. :)
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
44 minuty temu, szpyrek napisał:

@BiałyGTi robiles w takich krokach jak pisal Manolito? Czy masz swój sposób?

600 na sucho

Wodne: 600, 800, 1200, 1500 

Pasta to megs 101 oraz kocha antyholo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wczoraj grany był BMW E46. Lampy nie były jakieś tragiczne - na zdjęciach to niewiele nawet widać. Trochę matu jednak miały (bardziej w górnej części kloszy i już trochę kiepsko świeciły.

ZVdvL1h.jpg?1

iUNBlrt.jpg?1

 

I1krqxX.jpg?1

zaeP0RO.jpg?1

 

f88l4zV.jpg?1

VqLMMFZ.jpg?1

S0Nqo2Y.jpg?1

 

Tydzień temu wleciał jeszcze do roboty Passat B5 FL. Lampy standardowo zmatowione, bez jakichś dużych odprysków i głębokich rys.

Xurdu0M.jpg?1

ur6HRCT.jpg?1

CtOADKq.jpg?1

maDVg7p.jpg?1

IttMO5N.jpg?1

 

8qw0FaD.jpg?1

ah07faF.jpg?1

RxfMyVd.jpg?1

4rKx0Mu.jpg?1

2G5mZWj.jpg?1

 

cSDe4tB.jpg?2

00X99WG.jpg?2

Pzdr.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pracowałem wewnątrz lampy. Używałem od 120-3000 (ściąganie ryfli pod montaż soczewki), polerowałem pastą Farecla G3 białą gąbka, później czarną. Cały czas wychodzą mikroryski a w rogach, gdzie gąbka nie podejdzie próbowałem ręcznie ale powstaje mgła. 

Czy macie jakieś porady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie nie podejdzie gąbka to niestety żmudna i cierpliwa praca ręcznie jakąś gąbką i pastą. Ewentualnie jak lampa nie ma jakichś bardzo ostrych narożników to kupić jak najmniejszy talerz polerski + gąbki i próbować podejść. Jak mimo tego talerz jeszcze za duży (najmniejsze mają chyba 50mm) to zawsze można się pokusić o jego obcięcie do średnicy odpowiedniej - podobnie z gąbkami (może nie będzie to wizualnie zbyt ładne / okrągłe ale powinno spełnić zadanie).

Jak zostają Ci mikroryski to albo:
- za krótko polerujesz
- zrobiłeś o tej 120-tce zbyt duże przeskoki między gradacjami papieru (napisz jakich gradacji używałeś)
- ta Farecla jest do bani (jeśli po papierze 3000 nie jest w stanie tego wykończyć to albo ta pasta jest jakaś kiepska albo za krótko tarłeś gradacjami papieru / za duże przeskoki porobiłeś i pozostały Ci rysy po agresywnych gradacjach papieru)
- gąbka jest niewłaściwa (za twarda)
- albo robisz sobie te mikroryski wycierając po polerowaniu jakąś brudną/zbyt twardą szmatką/mikrofibrą.

Targanie klosza papierem 120 wymaga potem dłuższej pracy i niezbyt dużych przeskoków pomiędzy następnymi 2-3 gradacjami papierów żeby po tej 120-tce posprzątać bałagan.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działałem papierami na przemian - poziom/pion/poziom itd. Papiery jakich uzywałem: 120->240->320->400->600->800->1200->1500->2000->2500->3000

Niw widziałem przy zmianie papierów i zmiany kierunku tarcia pozostałości poprzednich. Szmatki mam nowe z mikrofibry i nie ma szans by były brudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja generalnie zaleciłbym Ci odstawienie tej całej Farecli. To na prawdę nie jest jakaś wyborna pasta. Wiem - polecają ją często lakiernicy, mówiąc z reguły "tylko Farecla, nie ma nic lepszego". Niestety jest to tzw "stara szkoła" i w brew temu co mówią, jest cała masa duuuuużo lepszych środków. Nie wspominam już nawet o tym, że w życiu bym się nie chciał babrać w tym syfie, który się robi przy pracy taką pastą jak Farecla, wymagającą wody.

Jako, że lampy ciąłeś papierem do gradacji 3000, zainwestuj w małe opakowanie Menzerny Final finish 3000 (około 40-45 pln) i podejrzewam, że Twoje problemy z mikroryskami się skończą. Nie mówiąc już o tym, ze pracuje się nią na sucho więc nie ma potem całego tego bagna jak po Farecli.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Manolito77 napisał:

To ja generalnie zaleciłbym Ci odstawienie tej całej Farecli. To na prawdę nie jest jakaś wyborna pasta. Wiem - polecają ją często lakiernicy, mówiąc z reguły "tylko Farecla, nie ma nic lepszego". Niestety jest to tzw "stara szkoła" i w brew temu co mówią, jest cała masa duuuuużo lepszych środków. Nie wspominam już nawet o tym, że w życiu bym się nie chciał babrać w tym syfie, który się robi przy pracy taką pastą jak Farecla, wymagającą wody.

Jako, że lampy ciąłeś papierem do gradacji 3000, zainwestuj w małe opakowanie Menzerny Final finish 3000 (około 40-45 pln) i podejrzewam, że Twoje problemy z mikroryskami się skończą. Nie mówiąc już o tym, ze pracuje się nią na sucho więc nie ma potem całego tego bagna jak po Farecli.

Pzdr.

Super! Dzięki za radę.

A co do nakładania to gąbeczki które posiadam (biała i czarna) nadadzą się? Czy lepiej zastosować coś innego?

Oprócz tej Menzerny 3000 może jeszcze jakąś warto wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej 3000 dokupisz sobie jeszcze FG400 to będziesz miał bardzo dobry zestaw zarówno do cięcia lamp jak i lakieru. Lamp nie będziesz wtedy musiał ciąć papierem aż do gradacji 3000 tylko wystarczy do gradacji 1200-1500 i wtedy FG400 a po niej FF3000.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.