Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Co do obrotów to każdy sobie sam musi wypracować najlepszą dla siebie metodę. Z etykiet Menzerny można wyczytać:

Menzerna FG400 - pasta mocno tnąca - obroty w przedziale 1200-1800

Menzerna FF3000 - pasta wykańczająca - obroty w zakresie 1200-2000.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą to usuwa bajzel po papierze o gradacji 1200. I to by się zgadzało bo Menzerna FG400 i FG500 to właściwie ta sama moc cięcia. Jedyna różnica jest taka, że FG400 jest już z formułą rozpadania się cząsteczek na drobniejsze podczas pracy przez co daje bardzo dobry - jak na taką mocno ścierną pastę - efekt wykończenia. Po 500-tce trzeba trochę jeszcze posprzątać.
Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Einhella - nie sprawdzałem wcześniej jakoś specjalnie jego parametrów technicznych i jest ok.

Ja wybrałem konkretnie model RT-MG 200 E

Einhell-RT-MG-200-E.jpg

Plusem jest to, że to narzędzie wielofunkcyjne więc ma kilka przystawek + dodatkowo system odsysania pyłu (o ile ktoś z tego korzysta).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2017 o 08:57, Manolito77 napisał:

To zależy jaki papier masz pod Deltę - mokry czy suchy. Ja jednak z reguły pracuję Deltą na sucho. Dopiero przy ręcznej obróbce używam wody.

@Manolito77 Używasz deltą na sucho p600, p800 papieru wodnego czy to obojętne? Wycinasz z krążka 150mm pełnego czy z otworami?

Wybacz jeżeli mi to gdzieś umknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Friday, October 06, 2017 o 08:57, Manolito77 napisał:

To zależy jaki papier masz pod Deltę - mokry czy suchy. Ja jednak z reguły pracuję Deltą na sucho. Dopiero przy ręcznej obróbce używam wody.

Pzdr.

Strona wcześnie. Też już pytałem o to ,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły staram się kupować papier bez otworów. Od biedy jak jestem zmuszony - z braku towaru w sklepie - to kupuję z otworami ale wtedy przy wycinaniu kształtu pod Deltę trzeba trochę bardziej manewrować aby otwory nie wypadły na boku trójkąta bo będą szarpały papier no i mogą nabroić na kloszu...

Ponieważ Deltą pracuję i tak na sucho to w zasadzie nie ma aż takiej różnicy czy kupić papier na mokro czy na sucho. Testowałem oba rodzaje przy pracy na sucho i nie zauważyłem jakiejś znaczącej różnicy. Przeważnie kupuję papier na mokro bo i tak zakupuję kilka gradacji więc nie chce mi się szukać specjalnie papieru na sucho do jednej czy dwóch gradacji pod Deltę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz samą 600-tkę ale potem i tak wypada jeszcze - już na mokro - przejechać 600-tą jeszcze ręcznie żeby dokładnie podociągać to co gdzieś minimalnie Delta mogła pominąć. Zwłaszcza na mocno zaokrąglonych kształtach kloszy jest prawdopodobieństwo, że stopa Delty dość wąskim paskiem swojej powierzchni będzie miała styk z kloszem i można gdzieś kawałek klosza ominąć/zostawić nieobrobionego tak jak jego reszta. Oczywiście można trochę zminimalizować to zakładając między stopę delty a papier jakąś piankę /gąbkę z przylepcem - wtedy trochę bardziej się to układa i dopasowuje do krągłości klosza i jest większa szansa, że zostanie gdzieś niewycięty papierem pasek na kloszu.

Dlatego ja - dla pewności - zawsze jeszcze po Delcie przejeżdżam ręcznie (na mokro) taką gradacją, na jakiej skończyłem ów Deltą. Potem oczywiście już ręcznie, na mokro dalsze gradacje papieru.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po polerce możesz wybrać wiele sposobów

bezbarwny

powłoka

bezbarwny a na to powłoka

 

z powłok wybór szeroki:

są dedykowane środki np Meguiars Headlight Protectant,

Soft99 Light One, Soft99 Nano Hard Clear G'Zox Headlight and Clear Plastic,

Surf City Garage Ultra-Clear Headlight Lens Protectant,

Brayt T4 (w zestawie Brayt Headlight Restoration Kit)

albo dowlna powłoka kwarcowa... nie będę wymieniał wszystkich na rynku.

Do wyboru do koloru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie powłoki do reflektorów są gówno warte tak na prawde, miałem meg'sa, surf city, woskowanie to nie działa jeżeli nie powtarzamy tego regularnie.
Dopiero Trim dał mi spokój i to także nakładam innym. Nakładłem też folie, którą testuje na aucie mamy narazie miineło pół roku i nic się nie zmieniło. Lampy tylko po polerce bez zabezpiecenia i na to poszła folia nie jakaś specjalna taka zwykłą z chin :D
Zastanawia mnie tylko panowie czemu chce wam się kupować delty wycinać itp itd skoro jak samemu kolega powiedział w rogach trzeba często i tak zrobić ręcznie. Ja posiadam vanderke talerz 150mm i 75mm.
Pod pierwszy talerz są dedykowane papiery na rzep od mirki, 3m, nortona na przykład od gradacji 320 do 4000 pod drugi talerz 75mm wycinam sobie ze 150 kiedy lampy sa mniejsze.
Lampy wale odrazu kombinacją 600 - 800 - 1000 - 1500 - 20000 - koch h8 rotacja - meg's 205 - trim gyeon i nie może nie być dobrze, jedynie lampy, które są nieszczelne nie wychodzą bo sa zawalone od środka, a zakamarki lamp trzeba doprowadzić ręcznie tak samo jak w delcie, a jednak vanderka tańsza, a i mamy dual action pod cleanery ;) czy moje rozumowanie jest złe i skok 8mm coś nie bangla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2017 o 13:32, Gozdziu23 napisał:

Te wszystkie powłoki do reflektorów są gówno warte tak na prawde, miałem meg'sa, surf city, woskowanie to nie działa jeżeli nie powtarzamy tego regularnie.
Dopiero Trim dał mi spokój 

Od roku testuję Duragloss Nanoglass ceramic coating, nakładany co pół roku świeży i nie zauważyłem żeby reflektor pożółkł od uv lub ucierpiał z powodu innych czynników środowiskowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ghost napisał:

Od roku testuję Duragloss Nanoglass ceramic coating, nakładany co pół roku świeży i nie zauważyłem żeby reflektor pożółkł od uv lub ucierpiał z powodu innych czynników środowiskowych

Pół roku wytrzyma fusso położone na lampy i moge re aplikować, równie dobrze moge nakładać ssw co dwa tygodnie lampy nie powinny żólknąc. Mówie tu tylko o trwałym zabezpieczeniu oraz tym , że nie warto przepłacać na dedykowane produkty do tego typu rzeczy bo nie sa tego warte:D Ten Duragloss to też powłoka ceramiczna wiec nie widze konfliktu interesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gozdziu23 napisał:

Pół roku wytrzyma fusso położone na lampy i moge re aplikować, równie dobrze moge nakładać ssw co dwa tygodnie lampy nie powinny żólknąc. Mówie tu tylko o trwałym zabezpieczeniu oraz tym , że nie warto przepłacać na dedykowane produkty do tego typu rzeczy bo nie sa tego warte:D Ten Duragloss to też powłoka ceramiczna wiec nie widze konfliktu interesów.

Ciężko mi powiedzieć ile realnie wytrzymuje DG NGCC bo jak nakładam nowe to jeszcze siedzi. Cenowo też wymiata bo w WP można kupić 59ml za 40zł.

Trim żywotność ma deklarowaną około roku z tego co pamiętam, nic nie jest wieczne. No i cenowo też gorzej wypada.

A SSW, hmm cieżko powiedzieć ile % uv przepuści, ale chyba gorzej od obu powyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2017 o 16:13, StreamHD napisał:

A nie można odtworzyć fabrycznej warstwy ochronnej która siedzi latami ?

Jak dobrze polakierujesz bezbarwnym lakierem to możesz w miarę podobną jakość otrzymać. 

Co do powłok polecam także Car Pro Cquartz DLUX do lamp ;) przy okazji macie fajną powłokę na felgi, tworzywa itp. 

Również jak Manolito77 stosuje deltę i jestem zadowolony. Przebiega to mniej więcej tak 400-600-800 na sucho i 1000, 2000 na mokro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.