Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Grz3chu rzuć okiem na szlifierkę Metabo SXE 400 tarcza 80mm, nie ma problemu z papierami można kupić praktycznie w każdej gradacji. Osobiście używam takiej na mokro i nic się nie dzieje. Jedyny minus to cena, ale jeśli robisz to na co dzień szybko się zwróci. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wypróbuje pomysł z deltą, bo mam ją akurat na stanie, tylko papiery trzeba dokupić. Ale dzięki za podrzucenie fajnej alternatywy. Tylko zastanawia mnie, czy inwestować w szlifierke elektryczną, czy pneumatyczną. Czy poza tym, że pneumatycznej woda nie zaszkodzi, jest między nimi jakąś znacząca różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

715494 Czy poza tym, że pneumatycznej woda nie zaszkodzi, jest między nimi jakąś znacząca różnica.

Tej wody to przecież też się nie leje wiadrami więc i elektryczna nie będzie jakoś tym zagrożona.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grz3chu rzuć okiem na szlifierkę Metabo SXE 400 tarcza 80mm, nie ma problemu z papierami można kupić praktycznie w każdej gradacji
wydaje mi się że lepsza była by polerka rotacyjna od proxona 50mm pewnie można przerobić na 30mm więc dojdziemy w więcej miejsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ręczna polerka kloszy wchodzi w grę? Jak długo trzeba polerować?

Na upartego da się ale ręce Ci odpadną. :D

Podejrzewam, że 3000 to jest absolutne minimum jesli chodzi o gradację papieru, na jakiejś można rozważyć koniec polerowania (ja chyba bym jeszcze dla pewności poszukał jakiegoś papieru koło 4000 a potem i tak jakiejś lekkiej pasty i nawet ręcznie spróbować jakimś padem gąbkowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grz3siek coś tam da się nim wyciągnąć, ale siła cięcia znikoma. Trochę się nim bawiłem w ten sposób, ale koniec końców wolę jednak zwykłą rotacją i mniejszymi padami. Do bassa też dorobiłem sobie redukcję żeby spróbować z bp 75mm od flexipads, ale w tedy to już całkiem słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grz3siek coś tam da się nim wyciągnąć, ale siła cięcia znikoma. Trochę się nim bawiłem w ten sposób, ale koniec końców wolę jednak zwykłą rotacją i mniejszymi padami. Do bassa też dorobiłem sobie redukcję żeby spróbować z bp 75mm od flexipads, ale w tedy to już całkiem słabo.

Rozumiem, że mówisz o lampach? Bo ciekawi mnie również jak wyglądałoby to na lakierze, w trudno dostępnych miejscach, czy na listach ozdobnych. To samo, czy nie próbowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o lakierze. Ruch rotacyjny łatwo jest zatrzymać, staje przy próbie docisku czy kantowania więc usunięcie jakichś defektów jest czasochłonne. Ja tą maszynkę kupiłem właśnie z myślą o trudno dostępnych miejscach jednak dziś używam jej już praktycznie tylko do matowania bo nawet zakamarki w zderzakach, atrapach itd itp robi się lepiej na rotacji z dystansem i małym bp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ręczna polerka kloszy wchodzi w grę? Jak długo trzeba polerować?

Na upartego da się ale ręce Ci odpadną. :D

Podejrzewam, że 3000 to jest absolutne minimum jesli chodzi o gradację papieru, na jakiejś można rozważyć koniec polerowania (ja chyba bym jeszcze dla pewności poszukał jakiegoś papieru koło 4000 a potem i tak jakiejś lekkiej pasty i nawet ręcznie spróbować jakimś padem gąbkowym)

Mam pastę. Hmm myślałem, że to nie jest aż takie pracochłonne :/ Myślałem, żeby w ogóle bez papierów, bo lampy nie są jakoś mocno zniszczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie jeśli ne sa mocno zniszczone to możesz próbować lżejszym papierem. Jeśli natomiast sa już trochę wypiaskowane to bez usunięcia fabrycznego lakieru bezbarwnego efekt nie będzie satysfakcjonujący. Ale próbować zawsze można - najwyżej zaczniesz robotę od początku, mocniejszymi papierami.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ref]Manolito77[/ref], powiedz czy stosujesz jakieś podkładki między rzepem bp czy delty a papierem. Delta jak to plastik twarda a lampy zaokrąglone. Szlifujesz samym rogiem czy bez strachu można cala stopą? I jeśli delta posiada regulację częstotliwości to na którym biegu pracujesz.

 

Jak szukacie fajnej delty to w najbliższych dniach będzie w lidlu z parkside. Sam trochę żałuję bo kupiłem z dextera z budomarketu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Póki co robię bez przekładek. Docelowo chce sobie zakupić jakąś przekładkę i porównać jakie są różnice. Szlifuję i całą stopą i czasem bokami lub narożnikami - zależy czy zakamarki czy środek lampy. Bieg - z reguły nie wychodzę poza 2-3.

Ostatnio 2 klientów do ogarnięcia lamp.

 

1. Opel Astra G:

 

TOXZaDz.jpg?1

dWaNQig.jpg?1

----------------------------------------------------------

VzUMloM.jpg?1

Nx6Nyqm.jpg?1

 

u3X2wyh.jpg?1

eHzmHkF.jpg?1

----------------------------------------------------------

z353ME7.jpg?1

r4ZnQJP.jpg?1

 

2. Opel Astra H, w której lamp lewa była w miarę przyzwoita ale prawa była już dość mocno zmęczona (oczywiście obie lampy zostały wypolerowane aby nie różniły się wyglądem):

 

aYIhl1q.jpg?1

----------------------------------------------------------

1TOAz7a.jpg?1

oft97c9.jpg?1

 

qC7azO2.jpg?1

---------------------------------------------------------

6dpsCoe.jpg?1

 

SLxhbUP.jpg?1

--------------------------------------------------------

3DNOKQu.jpg?1

KJ8Hml2.jpg?1

 

jRMve0V.jpg?1

---------------------------------------------------------

7PXUJ2f.jpg?1

 

Dziś popołudniu jeszcze jedno auto - komplet + w drugim aucie jedna lampa (na temat robienia pojedynczych lamp mam swoje zdanie ale "klient nasz Pan" więc skoro chce jedną to będzie jedna).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jaką pastę masz na stanie ale jeśli chodzi o pasty typu Menzerna itp nic się nie czeka tylko nakłada na pad i odrazu poleruje. Może to jest tzw. pasta "oszustka", której głównym zadaniem jest MASKOWANIE rys a nie ich wycinanie - wtedy takie odczekiwanie 30 minutowe byłoby nawet zrozumiałe bo pewnie jakieś jej składniki miałyby lepiej przyczepić się do podłoża wypełniając rysy.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się uczy całe życie. Wczoraj do roboty przyjechał Citroen C3 z jedną lampę. Auto stało pod drzewem i tylko przedni prawy narożnik wystawał spod drzewa. Nadeszła burza z opadem gradu i obiło lakier na lampie. Później pod wpływem pędu powietrza lakier ten zaczął odłazić większymi płatami. Pierwszy raz spotkałem się z takim przypadkiem.

Po gradzie:

ZFpKoM2.jpg?2

D3ywPF0.jpg?2

w567dvs.jpg?2

ebF6SNy.jpg?2

Po wypolerowaniu:

eHytMj3.jpg?2

zNE9DFr.jpg?1

nIcJkLC.jpg?1

Pzdr.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pacjent Vw Bora stan lamp jest taki, że nic nie widać hehehe.

Papierki 800-1000-1200-1500-2500 na mokro i na maszynie Eurotec DA 9mm Koch 8.02 i Koch Anihologram

Tak się prezentują

IMG_20170620_182508.jpg

IMG_20170620_182512.jpg

IMG_20170620_182527.jpg

IMG_20170620_182519.jpg

 800 i IPA

IMG_20170620_184707.jpg

IMG_20170620_184713.jpg

1000 i IPA

IMG_20170620_185746.jpg

IMG_20170620_185753.jpg

1200 i IPA

IMG_20170620_190642.jpg

IMG_20170620_190647.jpg

1500 i IPA

IMG_20170620_191215.jpg

IMG_20170620_191220.jpg

2500 i IPA

IMG_20170620_192235.jpg

IMG_20170620_192239.jpg

Koch 8.02 ipa

IMG_20170620_194311.jpg

Koch Antihologram i IPA

IMG_20170620_194315.jpg

Tak się prezentowała 50/50 troszkę nietypowe

IMG_20170620_195629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.