Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Prośba o pomoc,.

Mam klosze po kompleksowej regeneracji,

użyłęm Maguires Headlight Protectant, ale chyba leżał zbyt długo... w sensie ok 30 sekund może, i lampy wyglądają gorzej niż przed zastosowaniem.

Z tego co wyczytałem na Stronach anglojęzycznych, Meguires zaprzestał produkcji tego środka... nie wiem z czego to wynika.

Posiadam w arsenale Good Stuff Rhino Horn - czy to doczyści mi lampy z pozostałości tego Protectanta.

wygląda na to że ten środek od Megsa trzeba BAAARDZOO szybko wycierać. mi zostały jakieś dziwne mazy, i jestem na 200% pewny że to od megsa.

Teraz muszę to czymś wyprowadzić.

Prośba o pomoc, u naprawdę uważajcie z tym protectantem. trzeba nakładać i od razu wycierać/polerować żeby nie przysechł.

Lampy/ klosze w ford S max - plastiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Yoo![/ref], tak - Menzerna FF3000 to jest ta, jaką ja osobiście stosuję.

Co do tego Megsa na lampy to już sam kilka razy pisałem- nakładać nie za dużo (kropki jak ziarnka ryżu na calej lampie tak co 3-4cm) i wycierac polerowac sprawnie żeby nie przyschlo. Jak ktoś rozprowadzi sobie jakimś gabkowym sloneczkiem a potem chce wziąć mikrofibre i dopolerowac to może być już za długo i się robią mazy z reguły.

[ref]rustin[/ref], środek jest o tyle popularny, że tuż po nałożeniu można auto użytkować. Można lampy zabezpieczyć jakąś powłoką kwarcową ale wiadomo - to znacznie wyższa półka cenowa.

Są środki, które może nawet są lepsze/bardziej trwałe ale np wymagają długiego czasu schnięcia co w wypadku kiedy robisz auto klientowi i tuż po ogarnięciu lamp chce je użytkować się nie sprawdza bo środek nie osiągnie pełnej wytrzymałości.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,może żądam głupie pytanie,ale czy można na koniec przepolerować futrem na "sucho"?

Wiem że jak polerowałem alu felgi to na sam koniec robiłem futrem i wychodziło piękne lustro bez żadnych zmug, dlatego może użyć tego na koniec na lampy?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka, czy futro nie zostawi Ci po sobie delikatnych mikrorys bo tnie mocniej niż gąbka, tyle, że nie nagrzewa tak plastiku. Spróbować możesz - najwyżej będziesz musiał lampę przejechać pasta wykańczającą na miękkiej gąbce.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka, czy futro nie zostawi Ci po sobie delikatnych mikrorys bo tnie mocniej niż gąbka, tyle, że nie nagrzewa tak plastiku. Spróbować możesz - najwyżej będziesz musiał lampę przejechać pasta wykańczającą na miękkiej gąbce.

Pzdr.

Np FF3000 na czarnym padzie?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek, który będzie podpisany POLISHING / FINISHING a nie CUTTING.

Ja mam do wykańczania Flexipads/Menzerna finishing żółty - 135mm

flexipads-menzerna-pad-polerski-zolty-finishing-135mm.jpg

 

Ewentualnie dobrze sprawdza mi się także gąbka profilowana 3M Polishing żółta - 150mm

3m-50488-polishing-pad-pad-polerski-polerujacy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak polecicie nakładać tego Megsa Headlight protectant ? Udało mi sie wyprowadzić lampy cleanerem rhino horn. Ale mam megsa i chce zabezpieczyć lampy. Kawałek po kawałku. Nakładać aplikatorem gąbkowym i od razu polerować fibra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie znalazłem.

ale wczoraj zrobiłem wcieranie aplikatorem gąbkowym z megsa i od razu wycieranie mikrofibrą.

jest ok, nie ma mazów jak ostatnio.

trzeba działać szybko. Ja lampy w s max podzieliłem na 3 "sektory" i robiłem każdy po kolei nie dając zaschnąć paście.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie znalazłem.

 

20 sekund szukania.

 

 

[ref]Yoo![/ref]

Co do tego Megsa na lampy to już sam kilka razy pisałem- nakładać nie za dużo (kropki jak ziarnka ryżu na calej lampie tak co 3-4cm) i wycierac polerowac sprawnie żeby nie przyschlo. Jak ktoś rozprowadzi sobie jakimś gabkowym sloneczkiem a potem chce wziąć mikrofibre i dopolerowac to może być już za długo i się robią mazy z reguły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wypolerowane lampy w Mazdzie DEMIO maszyna DA 9mm Eurotec pasty Koch 8.02 i Koch Antihologram pady royals niebieski twardy i czerwony miękki 80mm.

 

Tak się prezentują lampy.

IMG_20170610_135711.jpg

IMG_20170610_135730.jpg

IMG_20170610_135747.jpg

IMG_20170610_154605.jpg

 

papierek 800 i przetarte IPA

IMG_20170610_142210.jpg

 

papierek 1000 i przetarte IPA

IMG_20170610_143412.jpg

 

papierek 1200 i przetarte IPA

IMG_20170610_144111.jpg

 

papierek 1500 i przetarte IPA

IMG_20170610_145326.jpg

 

papierek 2500 i przetarte IPA

IMG_20170610_150109.jpg

 

kOCH 8.02 i przetarte IPA

Koch_8.02_i_przetarte_IPA.jpg

 

KOCH Antihologram i przetarte IPA

IMG_20170610_153754.jpg

 

Jak dla mnie po Kochu 8.02 mogłem poprzestać lampy wyglądały ok. Antihologram nie miał co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio do roboty reflektory od Volvo i uświadomiły mi one, że muszę kupić jakąś maszynę do szlifowania. Mam do Was pytanie, posiadam szlifierke od yato oscylacyjną ze stopką delta, ale zastanawiam się, czy nie lepszym rozwiązaniem była by szlifierka pneumatyczna, coś takiego: f6aafda54b565de1d146031755968cf8.jpg

Może ktoś jest w stanie powiedzieć mi co będzie lepsze, bo domyślam się, że przy elektrycznym yato odpada szlifowanie na mokro i nie wiem jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą maszynkę. Generalnie jest ok, zwłaszcza jak ogarniesz sobie bp 30mm i kwiatki kovaxa. Jedyny spory problem jaki istnieje to fakt, że czasem nie dojedziesz w narożnikach i trzeba ręcznie, dlatego sam teraz rozglądam się za jakąś delta szlifiereczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.