Skocz do zawartości

Szampony (czyste) - które nie zaburzają hydrofobowości.


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, poczytałem trochę na forum i poszukałem tzw "czystych" szamponów, które nie zaburzają hydrofobowości LSP. 
Jednak mam jeszcze pytanie, w czym takie szampony są gorsze od tych, które zostawiają "coś" po sobie na lakierze i mają różne dodatki? 
Czy czyste szampony w mniejszym stopniu zmniejszają napięcie powierzchniowe przez co gorzej myją? Czy może szybciej wysychają przez to na lakierze lub dają gorszy poślizg dla rękawicy?

Tabela szamponów:
ejySkQ6.png

Znacie jeszcze jakieś inne czyste szampony?
Jeśli, któryś z wymienionych szamponów Waszym zdaniem nie jest czysty, to proszę o taką informację, ponieważ bazowałem wyłącznie na tym co znalazłem na forum. 

Oczywiście zachęcam do dyskusji na temat każdego z wymienionych szamponów, który uważacie za najlepszy, lub najgorszy. 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat,ostatnio zaczelem zwracac na to uwage i do listy dodalbym tez Infinite wax Pure i Autoglanz trade Pure,natomiast troche dziwi mnie obecnosc na liscie szamponu AW producent o tym nic nie pisze,uzywalem dawno temu i wydawal mi sie bardzo "extra" lubryfikowany,czy zaburzal to nie pamietam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat,ostatnio zaczelem zwracac na to uwage i do listy dodalbym tez Infinite wax Pure i Autoglanz trade Pure,natomiast troche dziwi mnie obecnosc na liscie szamponu AW producent o tym nic nie pisze,uzywalem dawno temu i wydawal mi sie bardzo "extra" lubryfikowany,czy zaburzal to nie pamietam 

Na forensic mowil John ze gadał z AW i on jest czysty a śliski zeby nie rysować lakieru - „pure & concentrated”.

 

 

A tak w temacie to z Megasa chyba shampoo pro jest najbardziej czysty.

Poza tym jeszcze dodał bym tutaj Carchem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PPatryk napisał:

W jaki sposób? Z 3l przelałem i nic nie zauważyłem takiego. O którym rrc mowa zwykły czy kwasny? 

Stary RRC czy nowy ten z podwyższonym PH 😜. Bo na tym starym chyba nic takiego się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL Shampoo Pro i FX Protect Car Shampoo nie ściągają czasami wosków?

W dniu 28.04.2019 o 14:30, menior napisał:

do listy dodalbym tez Infinite wax Pure i Autoglanz trade Pure

Chyba trudno dostępne w Polsce są te szampony, czy ja źle szukam?

W dniu 29.04.2019 o 14:31, Kopersky napisał:

Geyon Bathe bez plusa też jest czysty. Jeżeli umyję nim dach i zacznę płukać to ładnie kropelkuje i uważam, że daje wyjątkowy poślizg. Co do ADBL  Snowball, przelałem 0,5l i sam nie wiem czy jest czysty, mi po nim woda schodzi taflą.

Jakie stężenie tego Geyona? 

ADBL Snowball na pewno nie jest czysty! 

W dniu 30.04.2019 o 00:04, PPatryk napisał:

Shiny garage premium sleek And bubble. Bez wosków, dobrze się pieni, nie wysycha bardzo szybko, wydajny, tani jak na swoją półkę, ładny zapach

Wydaje mi się również, że nie jest to czysty szampon. 

Jeszcze raz napiszę, zależy mi, aby w tym temacie pojawiły się wyłącznie szampony, które dobrze się wypłukują, nie osłabiają hydrofobowości wosków/QD/ewentualnie powłok, tzn po spłukaniu szamponu hydro jest tak samo dobre jak i przed, a co najważniejsze nie piszmy tu również o szamponach, które ściągają LSP. 

A pro po RRC i jego Neutralnego Szampon, napiszę po raz kolejny, chociaż już taki temat założyłem już wcześniej (https://kosmetykaaut.pl/topic/14161-osłabienie-hydrofobowości-po-myciu/), ja mam starszą wersję, jeszcze w butelce o regularnym kształcie i pomarańczowym paskiem. Niestety, ale po umyciu tym szamponem hydrofobowość SSW, FK Hi temp, Colli 476s spada, tzn jest gorsza nawet niż przy płukaniu auta przed myciem, więc chyba rzeczywiście jest coś nie tak. 😕 Ale do dyskusji a pro po osłabiania hydro po myciu zapraszam do tematu podanego wyżej. 😉


Więc po co używać szamponów, które z czasem osłabiają hydrofobowość wosków? Nie lepiej od razu używać czystych szamponów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018  Niestety nie, ponieważ wyrzuciłem butelkę.

edit. Znalazłem info na forum (instrukcja przewiduje 20-30 ml szamponu na 10-15 l wody). Przypomniało mi się, że mam takie szpitalne kubeczki na tabletki, które mają 25 ml i ja właśnie lałem taką miarkę na 3/4 wiadra wody megsa, czyli te 15 l.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem tabelkę na podstawie wszystkich waszych odpowiedzi tutaj. Jeśli ktoś nie zgadza się, z którymś szamponem i ma pewność, że zaburza hydrofobowość wosków po myciu lub je ściąga, proszę o odpowiedź. 😉 
Tabelka: 
ejySkQ6.png

I jak z tym ADBL Shampoo PRO, nie ściąga wosków, tylko je odtyka? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.