Skocz do zawartości

Szampony (czyste) - które nie zaburzają hydrofobowości.


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.04.2019 o 00:04, PPatryk napisał:

Shiny garage premium sleek And bubble. Bez wosków, dobrze się pieni, nie wysycha bardzo szybko, wydajny, tani jak na swoją półkę, ładny zapach

SG posiada w sobie coś co psuje hydro i robi hydrofilowosc po myciu, szczegolnie dobrze widać to na powłokach gdzie zamiast kropelek mamy piekną tafle spadającą prawie do zera, szyby bez zmian hydro jest na nich bardzo dobre. Dla mnie fajny bajer mniej mam suszenia przy dobrze zabezpieczonych samochodach 🙂
ADBL PRO obawiam się, że jest za mocny często gęsto potrafi zmyć słabsze woski naturalne.

Możesz dopisać najtańszy szampon SG orange, dla mnie nie ma on kompletnie niczego w swoim składzie psującego hydrofobe, mimo że czuć w nim polepszacze poślizgu, tak samo ma Autoglym Pure shampoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 Czemu nie zamiesciles podanych przeze mnie szmponow 😉 To szampony stworzone typowo w tym celu a ze u nas trudno dostępne....Infinity Wax i Autoglanz sa markami u nas znanymi,mamy chyba nawet dystrybutora IW na forum wiec moze to go zachęci do sprowadzenia tego szamponu bo o dziwo przy całym bogactwie produktow szamponów neutralnych ktore gwarantują nie ingerować w hydrofobe malo 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rudi0018 napisał:

@menior sory po prostu nie miałem żadnych danych do tabeli co do ceny i stężenia i tak wyszło, jeszcze raz sory 😉 ale jasne umieszczę je bez tych danych 😉 

Prosze i dane 😉 IW Pure cena ok 11 euro 1/2 litra,stezenie  od 1:500 ,Autoglanz Trade Pure cena ok 10 euro 1 litr,stezene zalecane 1:250 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, menior napisał:

Prosze i dane 😉 IW Pure cena ok 11 euro 1/2 litra,stezenie  od 1:500

z tego co pamiętam to dopuszczalne stężenie to nawet 1:2000, wtedy koszt jednego mycia mocno spadnie 

@rudi0018 przy obliczaniu kosztu Angelwax wkradł się chyba błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior właśnie widzę, bo jest jeszcze fx protect nano shampoo, ale on znowu jest do bieżącej pielęgnacji powłok. Wiec chyba żaden od fx protect nie nadaje się do wosków 😉 Wspólną wiedzą zweryfikujmy tę tabelkę, aby nie było żadnych wątpliwości. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rudi0018 napisał:

@menior właśnie widzę, bo jest jeszcze fx protect nano shampoo, ale on znowu jest do bieżącej pielęgnacji powłok. Wiec chyba żaden od fx protect nie nadaje się do wosków 😉 Wspólną wiedzą zweryfikujmy tę tabelkę, aby nie było żadnych wątpliwości. 😉 

Szampon nano jest natomiast z dodatkami poprawiającymi Hydro a nie o to nam chodzi 😉 Sa tez szampony lekko kwasowe oddtykajace wiec i poprawiające hydrofobe w sposób "naturalny" jestem na etapie ich sprawdzania i jak narazie tylko jeden mnie w pelni przekonal od Labocosmetica Purifica,jest dosc drogi wiec szukam tanszego zamiennika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jakie stężenia są przy szamponie Mothers Car Wash?

@menior Oczywiście, że nie, w tym temacie mówimy tylko i wyłącznie o szamponach, który w żaden sposób nie wpływają na woski, tzn nie osłabiają hydro i nie poprawiają, oraz nie usuwają wosków, ani ich nie odtykają. Także szampony kwaśne w tym temacie również odpadają, ponieważ ich również nie używamy do regularnego mycia. 😉 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak powiedziałem tak zrobiłem, kupiłem 5L szamponu ValetPRO Concentrated Car Wash. Umyłem mega brudne autko, na którym wcześniej położyłem YETI. Szampon daje fajny poślizg i pianę, a co było najważniejsze dla mnie mimo wszytsko szybko nie zasycha na lakierze i bardzo dobrze się wypłukuje. A teraz uwaga: NIE ZABURZA ANI TROCHĘ HYDROFOBOWSCI ADBL SSW, tak jak robił to RRC Neutral Shampoo. Mogę polecić go z czystym sumieniem, dla osób, które szukały czystego szamponu  jak ja, do regularnego mycia.

Zdziwilo mnie jednak jedno, że dziś w innym temacie został ten szampon ValetPro uznany jak szampon usuwający woski, wiec jak to jest? Link: https://kosmetykaaut.pl/topic/14513-majówkowa-zabawa-test-6-produktów-bialy-akryl/page/2/?tab=comments#comment-664350

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior super, ale jednak trochę poszperałem w necie i znalazłem na etykiecie dwa opisy po prawej jej stronie. I o co w tym chodzi? 😮 ja mam szampon z pierwsza etykieta, a kolega z tamtego tematu miał z drugim opisem. 

1. Pierwsza etykieta - „...stosowany do regularnego mycia...”: CRpzxzP.png

2. Druga etykieta - „...przeznaczony do jak najlepszego przygotowania auta przed procesem zabezpieczenia...” : nFPPF4B.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 22:24, rudi0018 napisał:

@menior ja również tak uważam, że to tylko wyłącznie zmiana opisu, tym bardziej, że nikt na niego przez tyle lat się nie skarżył, że podjada woski lub je usuwa, a taki RRC chwile na rynku i same problemy 😉 

Opis -> i już zamieszanie. Nic nie podjada i nie zaburza. Myłem domowa flotę w sobotę i wszytko pięknie. Nawet autu z QD tylko nic nie zrobił. Więc myślę, że ok.

I cena całkiem spoko vs. reszta z listy.

 

A używał ktoś: Bilt Hamber Auto Wash: ponoć ma bardzo dobre właściwości myjące jak mało który ? Czy faktycznie taki kiler ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.