Skocz do zawartości

Powłoki - realna trwałość


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
2 minuty temu, alexander.p napisał:

Obficie zalać aplikację, na bogato aplikować ,1 mf wytrzeć, 2 mf dotrzeć ? Temp >15 będzie ok?

wszystko wedle zaleceń Arka G. Jest cały temat poświęcony UNCr - mój jeszcze w tedy kilka godzin wygrzewał się w słońcu bo były upalne dni.

6 minut temu, zdrowy_zab napisał:

To tak, jakbym konserwował konserwację 🙂

Jak widać  po postach "wyżej" ludzie myślą, że kupują permanentną konserwację 😉  Fizyki nie oszukasz - wszystko przemija 😉

MK1 myję tak rzadko, że UNCr jest tam solidną bazą a od czasu do czasu jest Botox'owany.

MK3 jest myte co tydzień a tam UNCr "testowo" leży tylko na masce i błotnikach. A ja po prostu uwielbiam smalcować i każde mycie kończy się jakimś QD - co tydzień inny 😉 Zawsze to taka wisienka na torcie. Nie mniej jednak na pewno nie jest to zalecane. Robię to bo chcę, lubię i taką mam fanaberię dla relaxu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Domel napisał:

A ja po prostu uwielbiam smalcować i każde mycie kończy się jakimś QD - co tydzień inny 😉 Zawsze to taka wisienka na torcie. Nie mniej jednak na pewno nie jest to zalecane. Robię to bo chcę, lubię i taką mam fanaberię dla relaxu 🙂

Cieszę się że wśród trendu wytrzymałości dalej jesteśmy my wariaci 😁

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uwielbiam smalcować QD po myciu . Szkoda tylko że te QD teraz idą co raz bardziej w stronę trwałości 😞 a nie takiego czystego QD. 

Czasem mam ochotę sprawdzić trwalość wosku, ale siłą wyższą jest pomizianie lakieru jakims QD po myciu jako wisienka na torcie 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fajna ta aqua Polecam ✌️ 

Położyłem okolo 15 butelek 30ml. 

Każdy poradzi sobie z aplikacją,  a 15 ml wystarczy na średniego sedana👍 dwa lata polezy bez problemu, tylko trzeba zadbać, mycie właściwe to podstawa 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawi mnie temat powlok Fireball, moze ktos wie jak to sie sprawuje?

Znajomy mial na testach 2 lata temu ale szybko stygły, ponoć w 2018 były zmiany i jest spoko.
Któryś sklep partnerski forum ma tez studio i pracują na tych powłokach - skontaktuj sie z nimi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 23:26, zdrowy_zab napisał:

aqua dajecie 1 czy 2 warstwy?

Jakieś wskazówki? Odtłuszczenie wipe outem, czy jakieś prepy?

Możesz śmiało warstwowac. Jedna warstwa również robi robote i wystarczy do 2 lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W święta widziałem Vision podczs mycia  na kuzynowym Tucson i ladnie jeszcze siedziało, niczym nie podbijane, myte szamponem ADBL Snowball. Natomiast bardzo straciło na śliskości, powiedziałbym że wręcz lakier staje jakby jałowy w dotyku 😉 Ogólnie nie wieże że ta powłoczka wytrzyma rok czasu chyba ze co mycie podbijane czymś, ale wtedy już nie można mówić o trwałości Vision 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, robcok napisał:

W święta widziałem Vision podczs mycia  na kuzynowym Tucson i ladnie jeszcze siedziało, niczym nie podbijane, myte szamponem ADBL Snowball. Natomiast bardzo straciło na śliskości, powiedziałbym że wręcz lakier staje jakby jałowy w dotyku 😉 Ogólnie nie wieże że ta powłoczka wytrzyma rok czasu chyba ze co mycie podbijane czymś, ale wtedy już nie można mówić o trwałości Vision 😉

a jaki dystans i czas ma ta Powłoka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, robcok napisał:

dokladnie 9 lutego bylo polożone, przebieg znikomy jazda po mieście, do pracy ma jakies 20km w jedna strone

Warto może zrobić jakieś odszczurzanie porów w lakierze, jak nie zadbasz tak nie będziesz miał, to samo niestety tyczy sie również powłok tych twardszych.  Nie podbijać powloki ale porządne mycie z usuwaniem osadów plus szampon delikatnie kwaśny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak lepiej aplikować? Bo właśnie do mnie jedzie ta powłoka i chce ją zaaplikować i otrzymać jak najlepszą trwałość

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją właśnie dzisiaj kupiłem. A że z powłokami nie mam żadnego doświadczenia to też jestem ciekaw i wolę dopytać
Mx Nowicki aplikował dość bogato na lakier i rozkładał jednocześnie docierając fibrą. Ja dodatkowo dokupiłem aplikatory i też mam dylemat jak to kłaść

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aplikacji kostka mikrofibrowa, aplikator okrągły mikrofibrowy, natomiast do docierania mikrofibra. Tak mi polecił @BiałyGTi

Ja dopiero ta "powłokę" będę kładł w weekend majowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kladziemy to na auta klientów. Ja aplikuje na aplikator mikrofibrowy 2 strzaly i rozcieram po elemencie. Po chwili docierajac mikrofibra. Psikajac bezposrednio na lakier zostaja zauwazalne plamki wiec wiepiej na aplikator 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 strzały na element to strasznie mało w porównaniu do tego co mówi Nowicki....

Ile max trzymacie tą powłokę po otwarciu ? Producent mówi że należy zużyć w 7 dni od otwarcia. Że nie mam o powłokach zielonego pojęcia to myślałem że sobie teraz zrobię jakiś element w ramach testu a jak będzie ok to położę jesienią na całe auto. A tu zonk bo wypada ją zużyć od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.