Skocz do zawartości

Powłoki - realna trwałość


ghost

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@Strus zazeyczaj co auto to nowy aplikator wiec 3 strzaly za pierwszym razem potem po 2 i starcza . Ile ja trzymamy hmm zazwyczaj to jakos ubywa. No ale tam 2-3 miesiace mamy ja otwarta i nic sie nie dzieje. Malo jej uzywam bo zazwyczaj wlatuja inne powloki. Ale zdarza sie ze ktos chce zabezpieczenie na 1 rok wtedy visiona uzywam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus napisałem do chłopaków z FX Protect i zapytałem jak aplikować i jak przechowywać resztę powłoki .  Taką dostałem odpowiedź:

Cytat

Wydajnościowo 30ml Vision powinno zostać zużyte na 1 samochód. Produkt lubi "bogatą" aplikację. Nasi Partnerzy preferują różne metody aplikacji. Najlepiej natomiast rozpylić preparat na powierzchnię i dotrzeć mikrofibrą. W załączeniu przesyłam szczegółową instrukcję

 

VISION-COATING-C-12-instrukcja-aplikacji.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 16:14, maciekelga napisał:

Dzięki, pamiętam że MX Nowicki wspominał, że Vision lubi częste płukanie nawet na bezdotyku.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Opłukując tylko auto powodujemy ze osad mineralny osadza się na powloce. Tylko oplukiwanie zapycha powloki wedlug mnie.

Vision byl aplikowany na bogato tradycyjnie jak kazde inne powloki kostka i krzyzowo rozprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus i inni aplikacja  powłoki  FX Protec Vision C-12, to masło 😍

Dotarcie - Lekkie muśnięcie mikrofibra i już jej nie ma. A jaki poślizg 😲

Ja aplikowałem aplikatorem mikrofibrowym i docieralem mikrofibra. Na Peugeot 407 zużylem na bogato połowę butelki.

IMG_20190502_211937.jpg.fcea3e87facece821d931be0ff87ed3e.jpg

IMG_20190502_212128.jpg.36317f3c869be1d70d062c38e5c0a518.jpg

IMG_20190502_215045.jpg.e5651256dcb7e1855548b7737bb51f3c.jpg

IMG_20190502_215127.jpg.7bc242a94dd949dc7f0b68f68d8ca529.jpg

IMG_20190502_215135.jpg.dcb1f2bfce76b8e08b56284c29f968ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko siadło!

Wg chłopaków z FX można lać na bogato tak aby nawet cała butelka zeszła, ja tym razem tak zrobię.

 

Cytat z wiadomości od FXa:

"Polecamy aplikację w jednej warstwie "na bogato" w taki sposób, żeby buteleczkę 30ml zużyć na jeden samochód. Jeśli chcemy np. dołożyć Visiona to również dopiero po kilku miesiącach :)"

 

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duragloss Ceramic Coating - interesuje mnie realna trwałość, bardziej kilometry niż miesiące. Kupiłem 50ml w zeszłym roku i w czerwcu chcę położyć na Mondeo MK4 kombi i Golf IV hatchback , obydwa czarne - chyba starczy co nie?? Cleaner będzie nakładany maszynowo Sonus Paintwork lub Autofinesse Rejuvenate, jeszcze się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kedar napisał:

Duragloss Ceramic Coating - interesuje mnie realna trwałość

Mam dużą butlę Nano glass ceramic coating 118ml, produkt jest wydajny.

Od razu po otwarciu i aplikacji wytrzymywał około pół roku. Krople brzydkie od początku do końca. Za to śliskość i zrzut wody już przy małych prędkościach klasa. 

 

Wcześniej kładłem w ciepłym garażu, jednak po 2-3 latach od otwarcia położyłem go ponownie, na zewnątrz w niskiej temp i dużej wilgotności. Nie wytrzymał nawet połowy. Albo warunki aplikacji, albo się już zestarzał

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo dobre domywanie auta, ogólnie mam wrażenie że brud się tak nie trzymał lakieru, duża hydrofobowość, ładna szklistość.

Moim zdaniem fajny produkt, łatwa aplikacja. U mnie leżał jakieś 10tys kilometrów, poleżałby pewnie dłużej gdyby zaaplikować go na bogato jak zalecają.

Później podbijałem Top Coatem.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja UNC-R 1.5 na moim aucie po 1rok (22 tys. przebieg). Był reaplikowany dach, maska, górna część klapy bagażnika oraz słupki. Po tym czasie powłoka ma się dobrze.

- maska najgorzej ze wszystkich elementów ale hydro ok

- dach, słupki, klapa hydro na dobrym poziomie

Tym samym potwierdziła się moja teoria, że w moim przypadku zanieczyszczenia z komina osadzając sie na płaskich elementach zniszczyły wcześniejszą powłokę także UNC-R 1.5 w niecały rok. Po 5 miesiącach od reaplikacji postawiłem blaszak i powłoka ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@menior aktualizacja tematu, ale bez dobrych wieści. Jestem 4 tygodnie po nałożeniu FX C12 i stwierdzam, że opisywane 24h konieczne do utwardzenia są bardzo konieczne. Ja niestety musiałem wyjechać wcześniej i już po tak krótkim okresie widzę, że to źle podziałało. Do tego ponad tydzień pod chmurką, na słońcu z robalami jak auto czekało na swoją kolej w warsztacie. Chociaż na początku (po tygodniu) szklistość była super, domywanie robali na bezdotyku bez użycia chemii super, a krople kształtne. Niestety na połowie maski jak i na froncie dachu powierzchnia bardzo tafluje, zero kropelek. Reszta zabezpieczonych elementów ma słabe hydro i średni look. Zakładam, że jest to efektem wyjazdu przed utwardzeniem, nagrzaniem maski i dachu oraz kontaktu z deszczem po około 12 godzinach od aplikacji.

Dlatego dzisiaj po myciu maskę i dach wyczyszczę dokładnie wipeoutem i położę tak jakby drugą warstwę C12. Następnie auto zostanie w garażu do środy rano czyli jakieś 36-40 godzin. Później oczywiście zero chemii przez co najmniej 7 dni i zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Gyeon Syncro, pojazd wrócił po 4 miesiącach oraz 12tyś. km.
Powłoka ma sie bardzo dobrze, wiadomo powstało już trochę mikro rys ale samo hydro bardzo dobre. Najbardziej problematyczna była bardzo duza ilosc waterspotów na samym lakierze. Po jej większościowym usunięciu WSR-em oraz odtłuszczeniem wipe out-em powłoka jak nowa, spokojnie nie potrzebowała niczego typu reload.
Powłoka aplikowana w grzanym garażu w sezonie zimowym, nie widząc dworu na 48h, Syncro aplikowany na podkład Car pro essence bez odczekania 12h na utwardzenie produktu ze stajni car pro

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Max Protect Uncr wczoraj zrobiłem pierwszy serwis czyli chemiczna dekontaminacja 13 miesięcy 22 tys km. Auto myte tylko przezemnie. Ujawnia się minus Uncr zdolność to lapania Ws. Miejscami jest kilka.

Obserwujemy dalej.

Edit co ważne auto garażowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.