Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Bio, no widzisz mam listwy w drzwiach nie malowane i nic jedynie w rogach zostanie nadmiar jak zle nalozysz ale niebieskiego a nic bialego

moze zalezy od struktury plastiku z tego co wiem dodatki takie w mk4 same bieleja (antena na dachu i cos tam jeszcze) to tak btw

a widzisz a my szukamy kogos kto ma oba a ty nic nie piszesz?? serio jest jakas widoczna roznica?? ty masz czerwony to w sumie tez bym red-a wybral, ale czy w glebi?? widzisz jakas roznice w czymkolwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie zaobserwowałem "brudzenia" plastików przez Reda. "Natłuszcza" i tyle ;)

 

art'ek, największą różnicę i tak da przygotowanie lakieru. Wybrałem Reda za ten marketingowy "wet look" :D

 

Rada na przyszłość, nie zbliżajcie się do Reda z łyżeczką ;) Zbytnio kusi... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art'ek, Nigdzie nie napisałem że mam Reda ;) Tutaj albo na DW ktoś wrzucał że Red je ( plastiki ) właśnie ładnie odżywia.

 

Ja swojego kupowałem w styczniu 2011, także możliwe że ten nowszy już śladów nie robi. Bądź co bądź nie były to wyblaknięcia ale ewidentne zabielenia plastiku ;) Woskowałem Colli i zostało to samo, po Migliore nie było nic.

 

Kubz, Mógłbyś napisać czy Red pachnie wreszcie truskawkami, poziomkami czy wiśniami ? ;)

 

Nie ukrywam że skusiłbym się na Reda jescze, ale na myśl o Poorboysowym słoiczku troche mi się odechciewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za info ale mam jeszcze jedno pytanie kto pyta nie bladzi jak to mowia :-]

widze ze co niektorzy co miesiac nakladaj bo nie wytrzymuja ,nie dziwie sie im :D

za kazdym razem wtedy clenera(jaki polecicie bez uzycia maszyny)) uzywacie jak przygotowujecie powierzchnie pod ten wosk?

jezli nie w tym temacie prosze o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja o coś dopytam, czy w takim przypadku będzie lepszy czysty cleaner czy może lekkościerny?

To obojętne. Po prostu cleaner lekkościerny usunie Ci maluteńkie zarysowania itp., a czysty tego nie zrobi. I ten i ten będzie dobry. Jak potestujesz różne cleanery to będziesz wiedział, który na danym samochodzie będzie najlepszy. Cleanery ścierne są raczej bezpieczne dla lakieru bezbarwnego więc nie ma obawy, żeby coś nimi zniszczyć. Cleanery najlepiej dopasowywać pod kilkoma względami: jakość powierzchni, rodzaj wosku i osobiste preferencje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

FK 2685 Pink Paste, wg opisu to hybryda,ale okres trwałości ok.2 m-ce,więc na zimę raczej słabo. Czy miał ktoś styczność z tym woskiem? Jakieś sugestie? Wydaje mi się,że to raczej wosk na wiosnę lato niż na trudne w-ki zimowe.

 

A miał ktoś styczność z CG Hard Core XXX? Mało jest informacji na temat tego wosku, a cena myślę,że przystępna. Zawiera dodatkowo polimery. Czy to czyni go hybrydą?

 

Najważniejsze dla mnie,żeby w okresie wiosenno-letnim trzymał ok. 2 m-cy, dlatego szukam czegoś do granatowego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Colli 915 pracowało mi się z nim dobrze, efekt na czarnym lakierze dobry ale to już też kwestia stanu lakieru. Trwałość poleży troche ;D Sam na wiosnę chcę zakupić dla porównania Pete's 53 i sam się przekonać jaka będzie różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Pete's możesz poczytać bardzo dużo,

a ten cytat chyba mówi najlepiej o nim:

]

Dla mnie największe zaskoczenie :o

Pete's 53 - zapach- prawie Glasur, aplikacja sama przyjemność, ścieranie banalne i cena :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.