Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

ale tak jak pisalem wyzej nie zalezy mi az tak na wygladzie, raczej bardziej na zabezpieczeniu lakieru przed roznych syfem.

W tamtym roku okropnie wojowalem z kropkami zywicy ( parkowalem w pracy kolo drzew)- jak uzywalem turtle wax to owe kropki okropnie przylegaly i ciezko bylo je usuwac, jak zaczelem uzywac NXT 2.0 to owa zywice latwiej bylo mozna usunac.

i dlatego w tym roku nie wiem co uzywac - czy nadal NXT2.0 ( ktory byl raczej oki) czy moze kupic cos jeszcze lepszego ( bo i tak musze kupic bo NXT2.0 sie skonczyl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mowimy o NXT 2.0 ?
optimum to 12 godzin. Ale akceptowalne jest nalozenie 2 warstwy np. po godzinie. Grunt to odczekanie do pelnego wyschniecia wosku po aplikacji (swipe test) i w miare mozliwosci ochrona przed deszczem przez kilka godzin po aplikacji. Jesli masz mozliwosc, to warto poczytac tu: http://meguiarsonline.com/forums/showthread.php?t=5052
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
jeśli masz ciemny lakier pomyśl o czymś naturalnym, ja osobiście do jasnych wolę syntetyki dające ostry blask, wybór jest taki że na każdą kieszeń coś się znajdzie :)

dzieki malkolm przynajmniej na początek coś wiem. Mam jasny lakier (i cel - ostry blask połączony z dobrą ochroną), no i ok. 80 PLN, co mam kupić i z czego będę zadowolony :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinkowanie, na razie odpada (nowy, gładki lakier), co do sealenta to myślałem o POORBOY'S WORLD EX-P lub CHEMICAL GUYS BLITZ ewentualnie NXT, jeśli chodzi o carnaubę to POORBOY'S WORLD NATTY'S (powiedzmy RED) ewentualnie DODO JUICE DIAMOND WHITE.

Jednak skłaniałbym się do zastosowania tylko carnauby, nie wiem czy dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzzi dobrze kombinujesz , zestaw PB EX-P i Naty's Red jest bardzo dobry , ino ja miałem mały problem z przyleganiem kurzu ( lakier szybko łapał ) .

Co do połysku czy efektu " mokrego lakieru " byłem bardzo zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealnie wg firmka byłoby: PB Black Hole/White Diamond (glaze) + PB EX (czysty sealent) + PB Natty's Red (carnauba). Black Hole i EX - kupię sample =32PLN, Reda =80PLN (troche przekroczę budżet :zly: ) i wypróbuję (tylko czy jest sens :o ) nie lepiej samego Reda? to przecież nowy lakier :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ograniczonym budzecie mozna zrezygonowac z EX-P lub Reda. Black Hole a raczej na jasny kolor Poorboys White Diamond bym zostawil. Do tego przydal by sie cleaner. Chociaz na nowym lakierze dosyc slabe wlasciwosci czyszczace PB WD/BH moze wystarcza. Wiec PB White Diamond + Nattys Red bedzie ok.

Inna propozycja: SRP + probka FK 1000p. Na jasnym da dobry efekt, tym bardziej, ze SRP zamaskuje rysy. FK to wytrzymaly wosk wiec troche polezy. Dla chcacych woskowac czesto auto na pewno za dlugo :lol: Ok, troche krece ale w tej cenie trudno znalesc cleaner + glaze + LSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzzi, ja bym dał sam glaze plus Reda,ale bynajmniej nie jest to powodowane tym że to nowy lakier. Nie ma powiązania nowy lakier = dobry lakier,i to bez względu na półke cenową.

no i nie można było tak od razu dzięki Evo, yacek_b, firmek, malkolm - dzięki za pociągnięcie tematu. Cel został pośrednio osiągnięty: dam glaze, powiedzmy PB White Diamond lub ChG wet mirror finish + PB Red i... zobaczymy, mam nadzieję, że się "nie pogryzą" :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.