Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałem dobry rok na wielu autach, 473ml starcza na baardzo długo, środek mega wydajny, świetnie pachnie, maskuje rysy, bdb wet look ;) Niestety wielką wadą jest to, że kropelkowanie wygląda jak na 5 miesięcznym collim :cry: Na lato fajne smarowidło, ale nie za 85zł. Do 40zł opłaca się to kupić, potem można mieć o niebo lepszego DG 111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem dyskusje z szamponów tutaj :)

 

Nie licz na jakiś szok, jeszcze zalezy od koloru. Ale sama jakość pracy przy Coli to bajka według moich doświadczeń

 

Lakier mam czarny, wcześniej szła kombinacja DJ LP + PB BH + 2 x Colli, teraz pójdzie to samo tylko zamiast Colli nattys i pytanko czy dawanie 2 warstw nattysa coś da czy wystarczy tylko jedna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem dyskusje z szamponów tutaj :)

 

Nie licz na jakiś szok, jeszcze zalezy od koloru. Ale sama jakość pracy przy Coli to bajka według moich doświadczeń

 

Lakier mam czarny, wcześniej szła kombinacja DJ LP + PB BH + 2 x Colli, teraz pójdzie to samo tylko zamiast Colli nattys i pytanko czy dawanie 2 warstw nattysa coś da czy wystarczy tylko jedna?

 

Tam już ci odpisałem ale..

będzie dłużej pachniało w garażu i ciut dłużej poleży na aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem dobry rok na wielu autach, 473ml starcza na baardzo długo, środek mega wydajny, świetnie pachnie, maskuje rysy, bdb wet look ;) Niestety wielką wadą jest to, że kropelkowanie wygląda jak na 5 miesięcznym collim :cry: Na lato fajne smarowidło, ale nie za 85zł. Do 40zł opłaca się to kupić, potem można mieć o niebo lepszego DG 111

 

To co w takim razie polecasz, jeżeli Gold Class Carnauba Plus Premium Liquid Wax nie jest adekwatny co do ceny ?

kolor - ciemna zieleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie ;)

Mam dylemat. Przejrzałem cały wątek od początku ale wciąż nie wiem na jaki wosk się zdecydować.

Dzięki temu tematowi wiem na pewno, że na zimę wpadnie Colli #476.

Co natomiast zaaplikować na wiosnę/lato? Zależy mi na ochronie ale i również na efekcie wizualnym. Zdecydowałem się na takie typy. Potrzebuje rady, który z tych byłby najlepszy.

Lakier srebrny.

 

1. Colli #915

2. Meguiars NXT 2.0

3. Meguiars #16

 

Dziękuję z góry za wskazówkę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie siedze tu od dawna i długo ale ostatnio mniej. Znam sporo wosków itp.

 

Mam dośc używania śmierdziucha jakim jest Colli 845 - za to jest trwały!

 

Chcę na wiosnę coś fajnie pachnącego co poleży ze 2,5miesiaca (garaż, małe przebiegi).

 

PB Nattys blue jest chyba pierwszy na liście ale nie dogada się kompletnie z QD FK 425 ?

 

W takim razie czy jest jakiś wosk ładnie pachnący, którego będę mógł uzupełniać po myciu w/w QD FK ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Swoop za jakąś wskazówkę bo szczerze powiedziawszy tego PB Natty's Red nie brałem pod uwagę a widzę, że na forum ma wzięcie;) Do srebrnego lepiej Red czy White?

 

1. Colli #915

2. Meguiars NXT 2.0

3. Meguiars #16

4. PB Natty's Red albo White

 

Niech jeszcze ktoś powie, który z tych wosków będzie najlepszy i wybieram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchar, nieco na wyrost jest dobieranie wosku pod posiadany QD. Co do samego "dogadania" się Natty`z #425 - nie ma żadnych przeciwwskazań. W końcu to tylko QD, a nie np. wosk w spray`u, który jakoś kategorycznie zmieniłby właściwości wosku i wygląd lakieru ;)

A co do ładnie pachnącego wosku, to poza często chwalonym Natty`s warto się zastanowić nad Victoria Concours Red. Zapach kwestią gustu: truskawkopodobny, nie tak intensywny jak Natty`s red, bardziej a`la RG 55. Natomiast wygląd na lakierze rewelacja, a i wytrzymałość przyzwoita jak na letni wosk. Dobrze dogaduje się z wieloma clenerami, co jest niewątpliwym atutem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję wszystkim za wskazówkę. Jest to dla mnie o tyle pomocne, że nie jestem tak obeznany w producentach i produktach środków detalingowych. A wolałbym wydać pieniądze w jak najlepszej opcji ;) Coś się wybierze :-]

Jeszcze raz dzięki wielkie Panowie :good:

 

EDIT. Zdecydowałem się na wosk Poorboy’s. Pytanie czy do srebrnego lakieru lepiej RED czy WHITE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.