Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam z megsa #16 i w sumie nie klei aż tak:) ale znowu nie jest to wosk na lato ;)

a czy ja wiem, ja nałożyłem go w listopadzie, co 2-3 mycia idzie QD , zależnie jaki mam pod ręką i jeszcze pięknie leży, pewnie do następnego listopada :) na lato też się nadaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spory czas temu udało mi się wygrać Migliore Fruttę i Primo o all4auto. Pochlebnych opinii na forum brak, więc sam się przekonałem na ile to warte ;)

 

 

Zapach obłędny, aplikacja ze względny na tłustość i twardość wosku świetna. Błotnik i maska przesmarowane palcami, reszta słoneczkiem z SCS.

 

Po godzinie wypolerowałem dwa panele i po 20 minutach miałem ochotę rzucić wszystko w pi*du.

Masakra ! Reszta która miała dużo cieńszą warstwę ( aplikacja gąbką ) bez zmian.

 

Na moim złotym lakierze wosk dal naprawdę sporego kopa. Sam byłem zdziwiony. Inna sprawa że kładłem go na SRP ( które jednak samo nie zrobiło WOW ). Świetnie sprawdził się w roli dressingu na klamkach i lusterkach ( głęboka satynowa czerń ).

 

Tutaj beading, 4 dni po aplikacji na niegarażowanym i zakurzonym aucie

 

dsc0003zv.jpg

 

Ogólnie jeśli trwałość nawet nie urywa, za ten zapach i aplikację byłbym w stanie mu wybaczyć. Polerowanie jednak to masakra. Fajna opcja do woskowania dłońmi drewien w aucie. Każdy komu coś takiego zrobiłem był zachwycony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Tak czytam i czytam forum i mam metlik w glowie. Szukam dobrego wosku do ciemnego lakieru (czarno-wisniowy). Zalezy mi przede wszystkim na efekcie wizualnym no i ochronie lakieru oczywiscie. Do tej pory, dzieki waszym radom, uzywalem Meguiars Gold Class (moj pierwszy, "lepszy" wosk), na wosk Meguiars Ultimate Quick Detailer a na zime collinite 476s. Z obydwu woskow jestem zadowolony ale chce kupic cos lepszego, zwlaszcza ze obydwa sa juz na wykonczeniu.

Z tego co przeczytalem warto kupic Nattys Red lub Pete's 53 (nie potrafie sie zdecydowac). No chyba ze polecicie jeszcze cos innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z rg/DJ? jak wypadają w porównaniu do natty'sów?

 

w jakim sensie?

Nakładałem Dodo Juice Diamond White Hard Wax który wytrzymał mi ponad 2 miesiące.

Oraz zaraz po nim Natty Blue Który wytrzymał podobnie.

Po Nattym było lekkie ocieplenie koloru lakieru. Pod obydwu leżał PB White Diamond

na wiosnę postaram się zrobić 50/50.

tu masz link do zdjęć

https://picasaweb.google.com/1037040730 ... directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krembul, chodziło o to, że QD służy do odnowienia powłoki wosku. Czyli kłądziesz wosk, jeździsz ciesząc się czystym autem, a jak się pobrudzi, to myjesz i na to możesz dać QD ... wszystko przed te skróty myślowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD służy do odnowienia powłoki wosku.

 

Nie tylko , produkt powstał do szybkiego odświeżenia lakieru , usunięcia delikatnego kurzu , zaschniętych plam po kroplach wody czy ptasich odchodów . Oczywiście zaraz pojawiły się też QD zawierające śladowe ilości wosku żeby tez poprawić kondycję warstwy wosku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD służy do odnowienia powłoki wosku.

 

Nie tylko , produkt powstał do szybkiego odświeżenia lakieru , usunięcia delikatnego kurzu , zaschniętych plam po kroplach wody czy ptasich odchodów . Oczywiście zaraz pojawiły się też QD zawierające śladowe ilości wosku żeby tez poprawić kondycję warstwy wosku .

 

dokładnie taka jest jego rola :good:

Żebys tutaj tylko się nie pomylił z woskami w sprayu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja po dlugii czytaniu o woskach szperaniu po forum zdecydowalem sie na wiosne/lato Natty's RED a pod to PB BH na moj Granatowy metalik ze stajni VW:) oczywiscie pojdzie korekta:)

 

zostaw sobie w kieszeniu pare pln na browar i zamiast RED kup BLUE - roznicy na aucie nie zauwazysz a "gratisowe" piwko podczas smarowania bedzie bezcenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.