Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki wosk byscie polecili (na wiosne) do lakieru o kolorze srebny metalik ? aby ladnie wygladal na lakierze, byl latwy w nalozeniu i spolerowaniu, chronil i przynajmniej z miesiac sie utrzymywal

 

Polecam R222 concours look, stosowałem na białym i sądze że jest :good:

Nakłada się przyjemnie, usuwa również elegancko, wcale nie trzeba czekać aż wyschnie bo nie jest to sealant, także po nałożeniu na element można dać mu 5min i spolerować.

Przez miesiąc napewno się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
dobrze chroni lakier od brudu , ptasich odchodow , zywicy , smoly itp - latwo to pozniej usunac ?

 

Łatwiej, ale jeśli to priorytet to szedłbym bardziej w sealanty niż woski naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Przeczytalem ten post bo tez szukam dobrego wosku na wiosne i lato. W zeszlym roku uzywalem megsa gold class. Jestem z niego zadowolony. Ale apetyt rosnie w miare jedzenia. Chcialbym kupic cos lepszego (dajacego lepszy efekt). Zastanawiam sie nad #16. Kolor samochodu jak na zdjeciu. Mam jeszcze sporo GC wiec zastanawiam sie czy moze lepiej kupic cos pod wosk (co?) albo na wosk? Dodam, ze najpierw w ruch pojdzie glinka a pozniej ultimate compound. Licze na jakies konkrety. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podobną kase ~70-80PLN to chyba PB red koledzy polecają. Sam się nad tym zastanawiam bo mi dwie warstwy Colli 476s wytrzymały całą zimę więc szkoda go na lato bo i tak raz na 2 miesiące robie cały etap od glinkowania do woskowania.

 

Czy PB red wytrzyma 1,5 miesiąca ? (auto garażowane, myte średnio raz na tydzień Megsem GC sporadycznie na myjce proszkiem jak zajdzie potrzeba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie można na lato zostosować np coli476 po co często woskować , nie może leżeć przez cale late i potem na zimę znowu nawoskować??

 

[ Dodano: 19 Marzec 2011, 00:02 ]

lato

Oczywiście można położyć 476 czy #16 na lato... ale wtedy detailing ogranicza się do mycia auta i aplikowania QD oraz dressingów na plastiki. Lato jest czasem, kiedy można potestować (przyjemniej pracować latem przy aucie) woski które utrzymają się na lakierze choćby 2 tygodnie, ale za to przez te 14 dni będą super wyglądać ;) Jakby podchodzić do detailingu z założeniem woskowania coli itp trwałymi woskami, to 1 pucha starczyłaby na kilka lat... tylko co zrobić z resztą wosków, których większość forumowiczów ma kilka(naście) albo i więcej ;)

Gdybym posiadał ogrzewany garaż, to uwierz mi, że nawet zimą co 2-3 tyg na aucie byłaby nowa warstwa wosku (mycie, glinka, cleaner itp rytuały), niektórzy po prostu to lubią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.