Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Arkeolowy - po pierwsze: nie zadawaj tego samego pytania w dwóch tematach, bo może to "zaowocować" czymś innym, niż uzyskaniem odpowiedzi. Po drugie: jaki chcesz uzyskać główny efekt - trwałość, czy efekt optyczny ? Lakier zadbany, czy widocznie styrany ? Na pewno jednym z podstawowych, sprawdzonych zestawów jest zestaw Zymol'a: HD Cleanse + wosk (np. najtańszy z palety Z Carbon) - taki zestaw to sensowne połaczenie look'u i trwałości, przy sensownej cenie. Bardzo fajny efekt look'u da też BH Finis Wax na BH CP, lub na Prima Amigo. Kombinacji jest duuużo - jeżeli chcesz poprawić efekt politurą (kosztem trwałości), pomiędzy cleaner i wosk połóż CG Black Light, lub PB Black Hole. Wymieniłeś cleaner DJ - Prime (zwłaszcza oba ścierne) jest niezłym produktem pod naturalne woski i politury. Generalnie - dobór produktów zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać i od zasobności Twojego portfela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na wet looku, zestaw zymola odpada (znajomy robił 50/50 z innym tańszym woskiem i nie powalił, a po co przepłacać, HDC - ponoć problemy z nakladaniem) lakier u mnie jest zadbany ew. Przelece menzerna ff4000/Koch antihologram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój gust i mieliśmy nie zaczynać odnośnie wyglądu po wosku :acute:;)

Z tych tańszych na lato z dobrym lookiem to poszedłbym w dodo purple haze ,CG butter wet wax tylko że po 2-3 tyg max wspomnienie po nim zostaje lub Koga.

W sezonie można częściej smalcować więc wg mnie trwałość to drugoplanowa sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkeolowy - jaką kwotę chcesz/możesz przeznaczyć na cleaner/politurę/wosk ? Jeżeli temat trwałość/look (kierunek look) jest już wyjaśniony (?), kwestia PLN-ów wydaje się być decydująca w doradztwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie ten morning dew to by tyle pewnie nie wytrzymał ;) w naszej pięknej polskiej solance

Do kolegi wyżej:

Srp to nie cleaner...to AIO i skróci żywotność wosku jednak efekt po nim jak dla mnie rwie du..e.Coś za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.