Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  zaatakowałem dziś przednią szybę na rotacji tlenkiem ceru. Zdaje się,  że znakomita większość swirli zniknęła, szyba jest super przejrzysta. Pod latarką oczywiście widać masę białych kropek, których zza kierownicy juz nie widać. Czy jest jakiś patent na przyspieszenie procesu znikania/wypłukiwania się tych kropek z mikro odprysków?

Mała relacja:

Przed:

https://youtube.com/shorts/GnvwS4qx9Ao?feature=share

Po:

https://youtube.com/shorts/hmzXVU_Lcyk?feature=share

IMG_20210424_154330.jpg

IMG_20210424_142746.jpg

IMG_20210424_151441.jpg

IMG_20210424_142740.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.04.2021 o 09:05, Szpako99 napisał:

Czy 100g tlenku ceru wystarczy na szybę czołowa? 

Czy na prawdę trzeba aż całe auto obklejać czy wystarczy trochę obok szyby?

 

Wiertarką i padem filcowym też to ogarnę?

Zależy ile wody napsikasz na filc, może chlapać, ale nie musi. 
 

100g wystarczy ci na sto szyb, jak nie więcej.

 

Wkrętarka nie da rady. Tylko rotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin1992 napisał:

@Shoober nie wiem skąd te informacje ale mi 100g tlenku wystarcza na 5,6 szyb ale 100? 

Oczywiście przesadziłem, ale ja mam 100g, a wypolerowalem już ponad 30 szyb przednich i trochę bocznych, i mam połowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, xadamx napisał:

Dokładne umycie myjką ciśnieniową.

Płukałem z pół godziny różnymi dyszami pod rożnym i  kątami, z bliska itp . Różnica prawie żadna.  Czy lanca  z dyszą obrotową do czyszczenia kostki będzie już za mocna?

16 godzin temu, KUBA46 napisał:

@stg89 jak się spisuje festtool? 

Nie mam porównania,  to  pierwsza rotacja w rękach i tylko pożyczona. Po tej akcji kupiłem Heckmann R7 i zrobilem szybę w aucie ojca. O dziwo jest wyraźnie cichsza od tego festoola. Może festool już wyeksploatowany, nie  wiem. Jedną i drugą robiło  się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i mam pytania.

Wpisując na allegro krążek filcowy wyskakują duże z otworem na przelot. To chyba nie ma być taki? Wpisując filc polerski widziałem na rzepy (mam taki adapter, który wkręca się w wrzeciono.

Jednak pod koniec wątku ludzie używali flexipads. Czy chodzi o pady do polerowania (nr katalogowy 46008)? Do czego przymocować ten dysk polerski? Gwint to M14. Co to jest BP?

Usunę zielony pasek z przedniej szyby (a6 c5)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qwerty01 jaki zielony pasek? Jeżeli o ten oryginalny Ci chodzi to nie da rady☺ to jest pas przeciwsloneczny. Dysk polerski mocujesz do talerza z gwintem M14 który oznacza się różnie BP100-125-150. Pewnie ci chodziło o dysk polerski do szkła z flexipads inaczej pad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Czy mogę wypolerować szybę pastą polerską do lakieru, w przypadku Carpro np. Reflect + filc, czy musi to być dedykowana pasta z tlenkiem ceru, w tym przypadku Cerigloss? 
Możesz. Różnica będzie w sile cięcia. Jeżeli jakieś waterspoty chcesz ogarnąć, to powinno styknąć, jak udunąć ryski to może być ciężko.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blazej Kup sobie Pollux glass np. tutaj:

https://allegro.pl/oferta/pasta-polerska-do-szyb-samochodowych-szkla-plexi-5992222382

Kiedyś ktoś na forum to polecał i zrezygnowałem z tlenku ceru na rzecz tego produktu! Nie jest drogi a robi super robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to drobne rysy to i owszem.  Robiłem kiedyś pół szyby tym,  drugie pół tlenkiem i efekt taki sam.  Zero różnicy w wyglądzie,  jedyne co,  to Pollux nie chlapie tak jak tlenek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy jest jakikolwiek sens pchać sie na szybe z da9mm z zestawem sg glass polish pro + pad filcowy, czy szkoda życia? Chciałem zakupić ten środek jako cleaner do szyb i usuwania jakiś osadów, ale uznałem że może sproboje to na DA wrzucić i ogarnąć szybe w jednym aucie i sprobować choć lekko zniwelować flary od świateł etc. bo jest z tym tragicznie. Domyślam sie że cudów tym nie osiagne, ale nawet lekkie poprawienie sytuacji na tej szybie mnie usatsfakcjonuje

I jeżeli byłaby jakaś szansa to ogarnac, to trzeba też całe auto obfoliować, czy w tym przypadku nie ma takiej potrzeby? v:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DZIADZIA Własnie widzialem ten film i miałem mała nadzieje ze 9'tka co nieco uda sie zdziałać v: No nic, narazie temat odpuszcze, może sie kiedyś zdecyduje na test i sproboje cokolwiek ta 9 zrobić (chyba ze sie rotacji dorobie do tego czasu, ale watpie), no ale na cuda nie licze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.