Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Będę zabierał się wkrótce za polerowanie szyb z zamiarem usunięcia rys... Mam w związku z tym dwa pytania:

1. Do bocznych szyb i tylnej lepszym wyborem będzie filc 75mm czy 130mm?

2. Szyby przyciemnione folią mogę również polerować, czy jest ryzyko jednak że pod wpływem temperatury może dojść do jakiś uszkodzeń? (folia od środka, polerowałbym tylko od strony wewnętrznej oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 4d1k napisał:

Będę zabierał się wkrótce za polerowanie szyb z zamiarem usunięcia rys... Mam w związku z tym dwa pytania:

1. Do bocznych szyb i tylnej lepszym wyborem będzie filc 75mm czy 130mm?

2. Szyby przyciemnione folią mogę również polerować, czy jest ryzyko jednak że pod wpływem temperatury może dojść do jakiś uszkodzeń? (folia od środka, polerowałbym tylko od strony wewnętrznej oczywiście)

1. Lepszym wyborem będzie pad filcowy o średnicy 130mm, bo nie będzie jej nagrzewał aż tak punktowo. Podobnie jak z lakierem. 
2. Możesz polerować szyby wewnętrznie oklejone folią, tylko poleruj od strony zewnętrznej, a nie jak napisałeś wewnętrznej. 

 

😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Shoober napisał:

1. Lepszym wyborem będzie pad filcowy o średnicy 130mm, bo nie będzie jej nagrzewał aż tak punktowo. Podobnie jak z lakierem. 
2. Możesz polerować szyby wewnętrznie oklejone folią, tylko poleruj od strony zewnętrznej, a nie jak napisałeś wewnętrznej. 

 

😉

Dziękuję za pomoc! Oczywiście chodziło mi o zewnętrzną stronę 😄

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hejka, temat troszkę nieaktywny ale zapytam. Chciałem wziąć się za polerowanie szyby w swoim aucie - jest to szyba z podgrzewaniem (mazda 3BL), mam rozumiec, ze w niczym to nie przeszkadza i mogę jechać z tlenkiem ceru? 😇

20201117_215706.jpg

20201117_215649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Z ciekawości...

czy ktoś próbował polerować szybę DA na przekładce twardej? 😄 Da się w ogóle usunąć małe rysy na szybie?

Bo mam dualkę, auto nie ma grubych rys, tylko takie powierzchowne od wycieraczki, a się zastanawiam czy mogę coś z tym zrobić czy nawet nie ma po co się za to brać...

Naturalnie, tlenek ceru+filc z przekładką na dualce, ale czy to w ogóle zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, ze w najbliższy weekend podejmę taką próbę. 
Postaram się jakoś udokumentować moje zmagania.

Wykorzystam też do tego twardą (niebieską) przekładkę pod filc, ciekaw jestem jakie będę miał wrażenia i czy komfort użytkowania będzie wyższy.

Czy po polerowaniu i myciu wystarczy IPA przed nw Aqua Glass? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 07:04, KawaII napisał:

Hejka, temat troszkę nieaktywny ale zapytam. Chciałem wziąć się za polerowanie szyby w swoim aucie - jest to szyba z podgrzewaniem (mazda 3BL), mam rozumiec, ze w niczym to nie przeszkadza i mogę jechać z tlenkiem ceru? 

Oczywiście, że nie przeszkadza. A jak auto latem stoi na pełnym słońcu to co ? Przestawiasz, bo boisz się o lamelki? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.