Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, kilka razy kupiłem z allegro i są jakby z czymś mieszane, osobiście mogę polecić tlenek ceru z Pabianic, jegomość ma również IPĘ.

@marco80 nie chcę na forum robić reklamy, komuś kto nie jest partnerem forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Również polecam tlenek ceru. Testowałem na tylnej szybie, którą mi porysowała stara zużyta wycieraczka. Tylna szyba wyszła OK. Teraz przymierzam sie do przedniej.

Polerowanie tlenek ceru film: https://www.youtube.com/watch?v=RaChu3abRfM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło się Wam, że po zastosowaniu CarPro Ceriglass ręcznie z ich kostką powstały na szybkie jakieś mikroryski? Mam wrażenie, że pomimo zastosowania niedużej ilości produktu i dużej ilości wody, coś się na szybie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gold_Car napisał:

Ja miałem tak po zastosowaniu kostki carpro i środka sonax do polerowania szyb wyszło tak że rys mam 2x więcej niż przed robotą... Robiłem ręcznie...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Kuzyn to samo z Compound Z od Soft'a i kostka CarPro. Jedna szyba przybyło sporo rys drobnych. Co ciekawe na drugiej już robił 3 colorem i gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam rację ale mi się wydaje że osad z kamienia przykrywa lekkie ryski, drobny maczek. Jak ogarniałem szyby teściowi ceriglassem i tricolo to pokazały się drobne rysy od wycieraczek , wiem że to nie od mojej pracy ręcznie bo idealnie ukladaly się jak pracują wycieraczki. Nie wiem czy tak jest to rylko moja hipoteza🕺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tez tak wydaje a raczej jestem na 99% pewny tego. Tez jak zonie czy ojcu obrabiam szybe jakims glass polishem to pokazuja sie drobne rysy co praktycznie nie jest mozliwe zeby je narobic aplikatorem, trikolorem lub padem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moje rysy nie są ułożone na "kształt" pracy wycieraczek tyko bardziej tak jak pracowałem i na całej powierzchni szyby ... . Mam kilka odprysków to za bardzo nie chcą tego poprawić maszynowo z obawy że może szyba szczelić...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te ryski nie pokrywają się z ruchami wycieraczek, a miejscami pracy CeriGlassem. Niestety zazwyczaj powstawały ślady tam, gdzie zaczynałem pracę ich aplikatorem. Czy na Tricolore będzie równie skuteczny, ale bezpieczniejszy? Nie ukrywam, że nie chcę mieć więcej rys na szybie, a niestety jest na niej jakiś tłusty film, który nie schodzi od zwykłych płynów, IPY czy CarPro Spotless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend wymyłem szybę czystym APC od ADBL na gąbce Tricolore, wypłukałem dokładnie, umyłem szybę, następnie Soft99 Glass Compound roll-on, wypłukanie, mycie szyby i niestety ten dziwny film na szybie ciągle jest. IPA 50% nie pomaga. CeriGlass nie pomaga. Wycieraczki też dokładnie wymyte, żeby wykluczyć je i ich udział w powstawaniu ów filmu. Nie wiem co kolejnego spróbować. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to bardzo dziwi. Na pewno nie od środka ponieważ wychodzi podczas deszczu, po użyciu spryskiwaczy lub przy myciu szyby. Kontakt dowolny płyn + wycieraczka. Zastanawiam się nawet czy nie przejechać tego CeriGlassem na filcu na DA. Wiem, że DA nie ma takiej siły cięcia na szkle jak rotacja, ale może po prostu lepiej doczyści 😕  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.