Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma doświadczenie w polerowaniu szyb.Mam z tyłu szybę porysowaną przez wycieraczkę .Po prostu bapka która jeździła wcześniej wydarła wycieraczkę i ramieniem zrobiła 3 pasy na szybie .Czym to można spolerować.I na przedniej szybie są ślady po jakiś drobinkach szorowanych po suchych szybach.Może te z przodu chociaż czymś zatuszować .Może jakieś płyny ,mleczka lub pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na innych forach, samochodowych i bardziej od strony uzytkownika, poruszany byl ten temat. Osoby ktore skorzystaly z polerowania przedniej szyby nie byly zadowolone. Wniosek byl taki ze bardziej oplaca sie wymiane szyby niz zlecenie polerowania. Chodzilo o polerowanie mechaniczne i zaklady zajmujace sie renowacja szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

orientowałem się w firmach zajmujących się takimi rzeczami jak renowacja szyb, polerowanie itp. i taniej wyjdzie w popularnych samochodach jak się szybę przednia wymieni, efekt lepszy bo nowa bez odprysków po kamyczkach a cena niewiele wyższa. No chyba, że mowa o szybach ciężko dostępnych w jakiś klasykach to taka renowacja jest opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu tlenek ceru, którego używają w zakładach lakierniczych do polerowania szkła i m.in. szyb samochodowych. Czytałem, że kilka osób robiło sobie szyby właśnie nim i efekty były bardzo dobre i nie było żadnych zniekształceń itp niedoskonałości szyby.

 

Mam też lekko pękniętą szybę od auta w piwnicy i noszę się z zamiarem próby wypolerowania mikrorysek od wycieraczek i innych takich drobiazgów.

 

Jak w końcu znajdę czas to postaram się wrzucić tutaj efekty mojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

co z tymi szybami panowie , wymiana nie wchodzi w gre poniewaz szyba nie jest az w tak zlym stanie aby to czynic , mowa tu o Fiacie Punto z 97 roku. Interesuje mnie usuniecie drobnych rysek. Czy jest roznica w polerowaniu przedniej szyby a innych ? Jak to jest ze szklem? gdy polerujemy wiadomo - scieramy , czy nie powstana przez to odblaski ? Moze lepiej delikatnie recznie polerowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z polerowaniem szyb to nie taka prosta sprawa, ja na razie przetrenowałem na kilku szybach do wyrzucenia żeby ewentualnie w przyszłości nie zniszczyć jakiejś szyby na aucie. Efekty są dobre, nie zauważyłem żadnych hologramów jak to ma miejsce często na lakierze ale.......

 

Generalnie ręcznie to nie dasz rady, chyba ze robiłbyś to z tydzień, jedynie wiertarka/polerka wchodzi w grę i wypolerowanie obszaru wielkosci całej przedniej szyby nawet przy odpowiednim dozowaniu wody do tlenku ceru( bo to bardzo wazne) to praca na co najmniej pól dnia, co najmniej... do tego polerowanie samych rys da później efekt soczewki, i w tym miejscu, kiedy będziesz patrzył na cokolwiek za szyba będą zniekształcenia. Wiec np polerka szyby przedniej jest możliwa tylko i wyłącznie jeśli masz mikro zarysowania np po piórach wycieraczek, ale jeśli już to są rysy to nie ma szans z całej szyby zebrać tyle samo materiału w każdym miejscu. To dlatego polerka przedniej szyby nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Marcin, myślę że zdecydowanie lepszym środkiem będzie Car Glass Polish Autoglyma http://www.autoglym.com/enGB/product-pr ... FE&Range=1

W tym temacie masz zdjęcia po zastosowaniu Car Glass Polish Autoglyma

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=45

Produkt znajdziesz na allegro.

 

lub

 

Nu-Glass Duraglosa http://www.waxparadise.pl/produkt,Durag ... ,6387.html

i wątek o Nu-Glass http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... &start=105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie z ciekawości trochę tlenku ceru gdyż szyba czołowa w fordzinie była mocno ściorana przez wycieraczki. Mocno...pojecie względne,w każdym razie szyba była miejscami zmatowiona co naprawdę przeszkadzało podczas jazdy w słońcu lub po zmroku. Generalnie cala szyba była porysowana. Zresztą chyba nie muszę nikomu tłumaczyć-każdy chyba wie jak wygląda szyba przednia w 9 letnim aucie.

Zarzuciłem na polerkę krążek filcowy o śr ok 70mm i jazda. Powiem Wam ze efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania! Te drobniejsze rysy schodzą bez śladu w mgnieniu oka. Nad grubszymi trzeba trochę popracować ale naprawdę warto.

Zobaczcie na zdjęciu:była jedna naprawdę gruba rysa

d63d1297.jpg

Ona nie zniknęła do końca,ale została mocno spłycona i "rozmyta" przez co jest praktycznie nie zauważalna.

Jestem właśnie w trakcie pracy i zrobiłem polowe szyby-różnica jest kolosalna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.