Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, sprawa jest prosta i opisywałem co i jak parę stron wcześniej przy polerce szyby w moim pojeździe.

 

Tlenek ceru - ( z pewnego źródła bo jest dużo podrób .. ) aa i tlenek ceru = biały proszek, nie róż polerski.

Woda, odpowiednie zabezpieczenie auta.

Filc ( ja używam flexipads na BP 125mm ) trochę wprawy i jazda.

 

Polerujemy całą szybę nie tylko jedną rysę, - ruchy góra dół / prawo lewo.

Szyba musi być "mokra" ale nie może być za bardzo mokra bo polerowanie nie przyniesie efektu.

No i trochę czasu ...

 

W borze o ile pamiętam uwinąłem się od 12:00 do 18:00 ~. W sumie - całość.

 

Koniecznie pochwalcie się efektami :good::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo może coś innego się pojawiło, nowego :D

O tlenku cedru czytałem , ale pewnie sam bym się nie porwał na polerowanie. Stąd drugie moje pytanie brzmiało gdzie ewentualnie w Warszawie można by coś takiego zrobić, ciekawe czy taniej niż wymiana szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy taniej niż wymiana szyby?

 

Pewnie tak, na dniach będę miał wymienianą szybę czołową - 497zł za zamiennik z montażem.. wątpie żeby polerowanie było droższe :P

Zapewne masz rację :D choć pewnie ze 200 lub 250 pln za parę godzin pracy to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo może coś innego się pojawiło, nowego :D

O tlenku cedru czytałem , ale pewnie sam bym się nie porwał na polerowanie. Stąd drugie moje pytanie brzmiało gdzie ewentualnie w Warszawie można by coś takiego zrobić, ciekawe czy taniej niż wymiana szyby?

 

Cedr to co najwyżej na głowę spadnie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo może coś innego się pojawiło, nowego :D

O tlenku cedru czytałem , ale pewnie sam bym się nie porwał na polerowanie. Stąd drugie moje pytanie brzmiało gdzie ewentualnie w Warszawie można by coś takiego zrobić, ciekawe czy taniej niż wymiana szyby?

 

Cedr to co najwyżej na głowę spadnie... :lol:

Się czepiasz, literówka ot co :D ale głupio zabrzmiało to fakt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko co do AG Car Glass Polish:

Nakładając maszynowo DA (1-2 bieg?) od razu aplikuję na pada i rozprowadzam czy lepiej najpierw rozprowadzić po szybie ręcznie, dać czas do przeschnięcia i potem polerować DA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Wypolerowalem, walczylem 5 godzin, bialy czysty tlenek ceru + filc 125mm na polerke i walka, szybe mialem zmasakrowaną, pelno drobnych rys od skrobania + mocno wyszorowane miejsca, ktos chyba mial zjechane gumki do zera w wycieraczkach, efekt godny pracy, w nocy znów sie jezdzi jak z nowa szyba, zadnych refleksów oraz zniekształcen :good:

 

Jedynie zostaja mocniejsze odpryski od kamyczków ale tego niestety nie przeskoczymy, trzeba by bardzo sporo ilosc szkla zebrac.

 

Po 3 latach rysy powróciły na szybę w skutek zimowej eksploatacji ale kilku godzinna walka znów zrobiła z szyby nową :) Szyba oryginalna 22 letnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował może polerować graffiti wtopione w szybę?

 

 

 

Obrazek

 

Czy to jest pozostałość po farbie/sprayu czy w jakiś sposób zmatowione szkło? Aż trudno uwierzyć że można tak zniszczyć szybę :/

 

Autorowi tego 'dzieła' kazał bym to ręcznie wyciągnąć to może by mu się odechciało takich zapędów artystycznych na nie swoich rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ciekawe czy taniej niż wymiana szyby?

 

Pewnie tak, na dniach będę miał wymienianą szybę czołową - 497zł za zamiennik z montażem.. wątpie żeby polerowanie było droższe :P

 

koszt przedniej ok 250 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu tematowi zabrałem się za swoje szyby, bo wcześniej brałem się za to jak pies do jeża..

Prace rozbiłem na kilka wieczorów bo czasowo nie wyglądało to najlepiej, niestety zdjęcia przed/po mam tylko z tylnej szyby.

Próbowałem z rozrobieniem tlenku na pastę ale szybko zasychał.

więc zraszałem szybę wodą i posypywałem tlenkiem. Później rozprowadzałem na wolnych obrotach żeby wszystkiego nie opryskać i rozpędzałem maszynę wypracowując powstałą pastę. Co kilka chwil trzeba było dodatkowo zraszać szybę wodą bo tlenek zasychał. Działałem na fragmentach ok 40x40cm. Na tylną szybę w Clio zeszło mi ok 2 godzin ;)

Głównym założeniem było usunięcie rys po wycieraczce, fakt faktem kupa "grubasów" została, ale efekt wizualny zdecydowanie na plus. Miełem jeszcze nad tym popracować ale zdążyłem zmienić samochód :D

 

16177320708_dc31b05c10_c.jpg

15742486734_428734747f_c.jpg

15742490654_5f8534e317_c.jpg

16177557740_5b79fc5928_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dzisiaj polerowałem przednią szybę białym tlenkiem ceru :evil:. Nie dość, że zeszło mi z tym ze 2-3h to jedyny efekt jest taki, że zniknęły plamy po twardej wodzie a wszystkie ryski zostały.

Syfu bardzo dużo bo tlenek lubi zasychać i wtedy go ciężko ściągnąć.

 

Nie wiem czy coś zle robilem ale efekt jest w moim przypadku mierny (nie to co u kolegi wyzej).

Polerowałem futrem, moze jeszcze raz spróbuję z jakąś tnącą gąbką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.