Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam problem. Polerowalem tlenkiem ceru. Mam bardzo duzo białych kropek. Czyscilem szybę IPĄ oraz APC. I nic. Dalej mam kropki. Jakies rozwiązanie proponujecie? Nawet uzylem szczoteczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjką ciśnieniową po szybie z bliska. Uwaga żebyś nie wjechał na lakier / uszczelki. Sama szyba. I będzie Ok. Te białe kropki to tlenek ceru który wypełnił odpryski po kamyczkach -> ciężko jest się go pozbyć w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka tez nie dala rady niestety. Wiem ze to tlenek ceru. Moze nalezy uzyc srodka ktory wejdzie jakos w reakcje. Moze szklarz cos doradzi. Z wnetrza auta widok bez rys jest cudowny. Brakuje jednak zabezpieczenia szyby. Kiedys uzylem politury i bylo fajnie ale teraz musze kupic cos konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą myjką ciśnieniową to bardziej mi chodziło "to pomoże", a nie "spróbuj - może się uda".

No przynajmniej jak ja poleruję szyby to tak się pozbywam resztek tlenku w odpryskach -> a kilka tych szyb się przewinęło. I jest to wg. mnie najszybszy i najskuteczniejszy sposób.

 

Jeśli próbowałeś myjką ciśnieniową i nic nie dało to może myjka jest trochę za słaba ( tylko jak mówię, tutaj musisz działać z bliska a nie z odległości w której opłukujesz auto po pianie )

 

Jeśli jednak kwestia myjki a dokładniej słabego ciśnienia to spróbuj jak pisze Vespa, na bezdotyk i ogień - na pewno ciepła woda tez ułatwi sprawę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zasyfione szyby po polerowaniu ja jadę miękką szczotką i APC, jedyny szybki i 100% skuteczny na usunięcie resztek tlenku. Samo mycie myjką (moja ma 150Bar) nic nie daje, oczywiście cały czas mówimy o zmasakrowanych szybach, dużo śladów po kamykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzylem apc i szczotki i nic. Uzylem myjki karcher sredniej klasy ( nie pamietam cisnienia) i to z bliska i nic. Ale byla zimna woda. Jutro pojade na bezdotykowa. Tam maja wieksze cisnienie. Mam nadzieje ze to pomoze. Co w przypadku kiedy trafi sie klient i nie ma mowy o jeździe na bezdotyk? Aktywna piana?

 

kicker. Jakiej szczotki użyłeś?

 

-- 24 maja 2015, o 10:51 --

 

Bylem na bezdotyku. 10 minut i zeszla moze polowa tych kropek. Moze dimmer da rade? Prosze odpowiedzcie na pyyania z powyzszego posta jeszcze.

 

-- 24 maja 2015, o 10:52 --

 

Bylem na bezdotyku. 10 minut i zeszla moze polowa tych kropek. Moze dimmer da rade? Prosze odpowiedzcie na pyyania z powyzszego posta jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, chociaż wiertarką jest trochę nie wygodnie, bo ucieka.

 

Ale próbuj, tylko nie zraź się od razu że nic nie schodzi, bo szkło trzeba długo męczyć, żeby były efekty.

No i radziłbym obkleić folią samochód, bo od tlenku ceru bałagan jest spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzylem apc i szczotki i nic. Uzylem myjki karcher sredniej klasy ( nie pamietam cisnienia) i to z bliska i nic.

Dziwne, może Ci się tylko wydaje że te plamki są ;) Ja używam zwykłej szczoteczki, za 3zł z twardością włosa porównywalną z szczoteczką do zębów typu SOFT. Trzeba się trochę przyłożyć do szczotkowania, u mnie skuteczność 101% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, może Ci się tylko wydaje że te plamki są ;) Ja używam zwykłej szczoteczki, za 3zł z twardością włosa porównywalną z szczoteczką do zębów typu SOFT. Trzeba się trochę przyłożyć do szczotkowania, u mnie skuteczność 101%

 

no nie wydaje mi się. po skończonym polerowaniu zamiast od razu myć szybę najpierw zacząłem sprzątać a mycie zostawiłem na koniec i tlenek zasechł. szczoteczką do zębów też próbowałem. szklarz mi powiedział że muszę szybę bardzo długo moczyć wtedy tlenek sam się odmoczy. zostawił auto na deszczu i wszystko spłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprzedni właściciel mojego fiata stilo porysował szybę tylną niesprawną wycieraczką. Rysy wyglądają na spory jest to taki półksiężyc jakby odrysowany cyrklem, a nad nim drugi, ale mniej wytarty. Da radę polerowanie tlenkiem sodu?

 

[mod=damianTDCi]"Dłuższy bok każdego zamieszczanego zdjęcia na forum, nie może być większy niż 800 pikseli"[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.