Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak sądzicie jak spisze się tlenek ceru + pad filcowy na tylniej szybie (przyciemnianej) w audi a4 jest dużo rys od wycieraczki :/

 

Da radę. Byle by to nie była folia przyciemniająca. Ale podejrzewam że piszesz o przyciemnieniu fabrycznym :-]

 

W temacie, polerowanie szyby bocznej, tylnej OK. Przednia nigdy, mam znajomego, który zajmuje się wstawianiem szyb do aut. Zna metodę z tlenkiem ceru, ale nie poleca bo szansa na zrobienie sobie soczewki jest duża i bywa że nie widać tego zaraz po polerowaniu.

 

Wtedy kosztem usunięcia paru rysek robi się wieczorem naprawdę niebezpiecznie. Małe rysy można delikatnie spolerować, ale duże lepiej zostawić. Bo jak się narobi szkód zostaje tylko wymiana na nową :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szansa na zrobienie sobie soczewki jest duża i bywa że nie widać tego zaraz po polerowaniu.

 

to mit. ze 2 lata temu staralem sie celowo zrobic soczewke na szybie czolowej (oczywiscie szyba byla ze tak powiem "na smietnik" wiec moze bylo testowac), uzylem pada filcowego 125mm + 15 minut pracy (podzielone na 3 tury ze wzgledu na temp) ze srednim dociskiem w jednym miejscu. Efekt? brak soczewki.

Polerujac normalnie szybe nie wywieramy "presji" na szklo punktowo przez az tak dlugi okres czasu wiec powstanie soczewki jest malo realne, w kazdym razie nie na tak twardym materiale jak przednia szyba auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w zwiazku z polerowaniem szyb oklejnowych folią ? Chodzi mi o wpływ temp. na folie. Pare razy mi się zdarzyło i nie pamiętam żeby wytwarzała się duża temperatura, ale moze ktoś miał jakaś przykrą niespodzianke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo- chyba dużo wyższa jest temp w upalny letni dzień i jakoś folie to znoszą- kwestia kontrolowania nawilżenia :good:

 

[ Dodano: 28 Luty 2013, 21:16 ]

Evo, Ja u siebie polerowałem szyby obklejone i nic niepokojącego się nie zdarzyło ...

potwierdzam- żadnych kłopotów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczyłem wczoraj z polerką szyby czołowej. Tlenek pomarańczowy z allegro, maszyna + twardy filc. Robiłem na bardzo mokro początkowo z małym naciskiem w dalszej części z bardzo dużym naciskiem i obroty na 2 biegu czyli jakieś ok 1000/min. Po 3 godzinach ręce odmówiły posłuszeństwa;D Po umyciu, odtłuszczeniu itd stwierdziłem że dało to tyle co nic, wycieraczki lepiej zbierają szyba jest minimalnie bardziej śliska, ale wszystkie ryski, odpryski itd zostały. Generalnie dobry sposób na doczyszczenie u mnie wyszło bez fajerwerków. Szyba jest przeznaczona tak czy siak do wymiany wiec nie żałowałem siły dociskając maszynę i mogę stwierdzić że zrobienie soczewki jak niektórzy piszą jest prawie niemożliwe, trzeba by w jednym miejscu z 10mim trzeć :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sądzicie jak spisze się tlenek ceru + pad filcowy na tylniej szybie (przyciemnianej) w audi a4 jest dużo rys od wycieraczki :/

 

Da radę. Byle by to nie była folia przyciemniająca. Ale podejrzewam że piszesz o przyciemnieniu fabrycznym :-]

 

W temacie, polerowanie szyby bocznej, tylnej OK. Przednia nigdy, mam znajomego, który zajmuje się wstawianiem szyb do aut. Zna metodę z tlenkiem ceru, ale nie poleca bo szansa na zrobienie sobie soczewki jest duża i bywa że nie widać tego zaraz po polerowaniu.

 

Wtedy kosztem usunięcia paru rysek robi się wieczorem naprawdę niebezpiecznie. Małe rysy można delikatnie spolerować, ale duże lepiej zostawić. Bo jak się narobi szkód zostaje tylko wymiana na nową :thumbdown:

Dzięki Donatel masz rację szyba jest fabrycznie przyciemniona. A więc na sezon polerujemy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczyłem wczoraj z polerką szyby czołowej. Tlenek pomarańczowy z allegro, maszyna + twardy filc. Robiłem na bardzo mokro początkowo z małym naciskiem w dalszej części z bardzo dużym naciskiem i obroty na 2 biegu czyli jakieś ok 1000/min. Po 3 godzinach ręce odmówiły posłuszeństwa;D Po umyciu, odtłuszczeniu itd stwierdziłem że dało to tyle co nic, wycieraczki lepiej zbierają szyba jest minimalnie bardziej śliska, ale wszystkie ryski, odpryski itd zostały. Generalnie dobry sposób na doczyszczenie u mnie wyszło bez fajerwerków. Szyba jest przeznaczona tak czy siak do wymiany wiec nie żałowałem siły dociskając maszynę i mogę stwierdzić że zrobienie soczewki jak niektórzy piszą jest prawie niemożliwe, trzeba by w jednym miejscu z 10mim trzeć :shock:

 

to co miałeś to tzw róż polerski i on nadaje się do... niczego :thumbdown: . Tlenek ceru ma wygląd pudru/talku- jest biały :good:

http://allegro.pl/tlenek-ceru-polerowan ... 33850.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczyłem wczoraj z polerką szyby czołowej. Tlenek pomarańczowy z allegro, maszyna + twardy filc
u mnie wyszło bez fajerwerków

 

Dokładnie tak powstają legendy i złe opinie o niektórych kosmetykach.... :wallbash:

 

Zaraz jak ktoś niedokładnie przeczyta, to uzna że tlenek ceru "do du.y" :D

 

Moim zdaniem słowo "pomarańczowy (różowy)" powinno być podwójnie podkreślone i napisane wielką czcionką. Miałem oba i różnica jest więcej jak duża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja + filc 80mm (miałem też 130, ale źle mi się prowadził bo mam twardy BP). Sukcesem okazało się mieszanie tlenku z wodą i środkiem z gatunku glass polish - pracować można było długo, mieszanina pozostawała mokra, na 3 biegu lare epl11 praktycznie nic nie chlapało. Nie udało się usunąć głębokich syfów, ale siateczka mikrorys zniknęła. Wiadomo które zdjęcie przed i po

img6808l.th.jpg img6815h.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadąc pod słońce okazało się, że równie dobrze mógłbym jechać z zamkniętymi oczami. Jest jakiś ratunek czy dać sobie siania z polerką i szukać nowej? Na fotce aż tak bardzo nie widać kiepskiego stanu tej szyby.

33cq48y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja z przednią szybą wygląda podobnie jak u kolegi luq92. booohal jaki filc kupić? rotację mam do dyspozycji i tlenek ceru planuje kupić 100g. Na przednią i tylną szybę wystarczy?

to staczy na 15 szyb.

Jeśli chodzi o filc- wystarczy filc na rzep np z Castoramy- ja mam 120 mm o grubości ok 1-1,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dareek79 dzięki za odpowiedź. Castoramy nie mam w pobliżu, ale w Praktikerze chyba kiedyś widziałem takie filce to przy najbliższej okazji zakupię taki :) . A jeśli starczy to na więcej szyb to jeszcze lepiej ;) .

nie ma sprawy - może być - ale pamiętaj że tu nie podchodzisz jak do lakieru tylko trzeba się z deka przyłożyć- kontroluj poślizg/wilgotność aby nie przesychało i dość mocno dociskaj. Nie aplikuj tego za wiele- na przednią szybę max idzie tej papki łyżeczka do herbaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przednią szybę max idzie tej papki łyżeczka do herbaty

Pozwole się tak wtrącić, że ktoś w tym temacie (wybacz - nie pamiętam nicka) sugerował zmoczenie pada z atomizera i sypanie na niego tlenku. Opcja taka jest bardzo wygodna, zwłaszcza jeżeli tlenek się wsypie do czegoś w stylu solniczki (u mnie to była buteleczka na kosmetyki z małą dziurką, coś jak wódka z "sączkiem").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie mam pytanie...zanim tutaj trafiłem, to kupiłem środek do polerowania szyb, na którym pisze "Glass-Clear" ---> LINK

W środku jest różowawy, sypki proszek, więc chyba jest to zwykły tlenek ceru i niestety ten gorszy :/ Za to wszystko ładnie opakowane i napisane "Made in Germany"...domyślam się, że to Niemca nawet nie widziało, ale moje pytanie teraz:

1) Czy ktoś z was tego używał? Co o tym sądzicie?

2) Myślicie, że dobrze będzie od razu domieszać tego czystego tlenku ceru (białego)? Wolałbym uniknąć 5h polerowania czymś, co jak piszecie nie działa :) Z drugiej strony nie chcę tego wyrzucać do śmieci, stąd moje pytanie. Szybę mam zdrowo przecioraną (8 lat na polskich drogach robi swoje :P ), więc raczej potrzebuję czegoś "mocnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest róż polerski, lepiej zamów czysty biały tlenek ceru, róż jest tak jakby finiszem.

 

Jak masz mocne odpryski na całej powierzchni to lepiej kup nową szybę bo tlenkiem ceru usuniesz co najwyżej rysy po piórach wycieraczek i płytkie ubytki siedząc nad tym godzinami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest róż polerski, lepiej zamów czysty biały tlenek ceru, róż jest tak jakby finiszem.

 

Jak masz mocne odpryski na całej powierzchni to lepiej kup nową szybę bo tlenkiem ceru usuniesz co najwyżej rysy po piórach wycieraczek i płytkie ubytki siedząc nad tym godzinami :)

 

wszystko zależy jakich oczekujesz efektów. mając trochę czasu i chęci tlenkiem ceru można zawsze poprawić szybkę, a przede wszystkim jej przejrzystość co mnie np. zadowoliło :D

w twoim przypadku spróbowałbym czystego tlenku ceru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.