Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Rekomendowane odpowiedzi

wiesz dobrze jak jest z naszymi cudownymi mechaniorami. Wkleją Ci a potem bedzie woda CI lecieć. Ja wolałbym zachować oryginał. A koszty zamiennika napewno wieksze niz Twoj czas i kasa na tlenek. Poczytaj dokladnie ten watek, jest podane ile potrzeba na przednia szybę. Mysle ze gra warta świeczki, czekam na cieplo i sam atakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy w ogolę warto bawic sie w polerowanie szyby czy lepiej wymienic na zamiennik?

 

zalezy od stanu szyby i tego co chcesz osiagnac oraz od czasu ktory mozesz przeznaczyc na zabawe. generalnie powazniejszych defektow, typu odpryski czy glebokie rysy nie usuniesz. Lekkie zmatowienia, drobne, powierzchniowe rysy to da rade. Niemniej zabawa z szyba to sporo czasu, to nie miekki lakier, tutaj 4h roboty nie wystarczy

 

ewentualnie czy 100g wystarczy na czołową szybe?

 

z cala pewnoscia, rozrabiasz to mniej wiecej 50/50, taka ilosc starczy spokojnie i to na nie jedna szybe

 

moja polerka ma chyba na 1 biegu 900 a zalecene jet 600?

 

nie przesadzaj, to nie lakier, moze byc i 1,5k i tez bedzie dobrze. Szybe czlowoa to twardy zawodnik i latwo sie nie podda. Generalnie im wyzsze obroty tym bedzie bardziej rozpryskiwac na boki ale na samo polerowanie nie ma az tak wplywu jak przy lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq8shq

 

Dzieki za odpowiedz na moje wątpliwości

 

dokładnie mam ryski postronie kierowcy akurat na wysokości wzroku i to one mnie tak denerwują, spróbuje je usunąć i przy okazji reszte szyby przelece jak nie to pozostaje wymiana bo już mnie to strasznie drażni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj, to nie lakier, moze byc i 1,5k i tez bedzie dobrze. Szybe czlowoa to twardy zawodnik i latwo sie nie podda. Generalnie im wyzsze obroty tym bedzie bardziej rozpryskiwac na boki ale na samo polerowanie nie ma az tak wplywu jak przy lakierze.

Nie wiem jak to się ma do szyb, ale wiem, że podczas polerowania szklanego klosza reflektora wydziela się bardzo dużo ciepła i klosze często pękają, jeśli nie zapewnimy dobrego schłodzenia.

Sam mam porysowaną szybę od starej wycieraczki i będe przymierzał się do kupienia tlenku ceru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam ryski postronie kierowcy akurat na wysokości wzroku i to one mnie tak denerwują, spróbuje je usunąć i przy okazji
polerowanie szyby obawiam się że Cie rozczaruje, odpryski zostaną a rysy spłycisz ale głębszych nie usuniesz, do tego jak nie zrobisz tego umiejętnie przy pierwszym konkretnym słońcu dostaniesz załamki. Prawda jest taka że nawet jak wyprowadziłem szybę do stanu naprawdę zadowalającego z zewnątrz to odpryski już ze środka mój entuzjazm zabiły. Każdy kto wymienił szybę w kilku letnim aucie może to potwierdzić- różnica jest kolosalna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak i to się chwali, zmierzałem tylko do konkluzji że jednak nic nie zastąpi nowej szyby, pewnego rodzaju rys nie da sie po prostu usunąć podobnie jak odprysków, dla przykładu z tylniej szyby jestem mega zadowolony, przednia poszła nowa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem zdaje sobie sprawę że nówka to nówka ;)

nówka to noka - oczywiście - jeśli nie ma masy odprysków to naprawdę tlenkiem ceru przy odrobinie cierpliwości sporo można dokonać.

Obecne szyby montowane w zakładach to marnej jakości zamienniki rysujące się od samego patrzenia do tego często fatalny montaż- jeśli nie masz dużej ilości odprysków to warto wypolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy maszyną DA konkretnie DAS6 jest sens zabierać się za polerowanie tlenkiem?? Da się cokolwiek polerką DA uzyskać ??

p.s. DAS6 korektę lakieru też idzie zrobić tylko trwa to długo i uciążliwie ze względu na nagrzewanie głowicy...ale co z szybą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz robić padem? Szyba to nie lakier

 

A czemu nie? Jeśli kolega chce wyczyścić (a nie wypolerować) szybę preparatem typu ceriglass, to można jechać np. średnio-twardą gąbką ;). Jak chce się polerować to wtedy pozostaje kupienie padów filcowych i tlenku ceru i już ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobujemy z ceriglassem i jakas fajna gabk

 

tylko po co wydawac kase na ceriglass i "fajna gabke"? nie lepiej tlenek ceru + pad filcowy - taniej, szybciej i wygodniej. A efekt conajmniej taki sam jak ceriglass badz lepszy. Tlenek ceru to rowniez swietny sposob na czyszczenie szyb

 

Co by nie bylo to tlenkiem + filc tez latwo sie szkod nie narobi - trzeba sie mocno ale to mocno postarac, szczegolnie padem 125mm i wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceriglass
i
tlenek ceru

 

to de facto to samo, tylko ceriglass to gotowa do użycia pasta zrobiona z tlenku ceru (zmieszanego z wodą i tlenkiem glinu, dzięki czemu ma nie robić zamieszania podczas polerowania w postaci rozbryzgującej się pasty na wszystkie strony ;) ), a tlenek ceru trzeba sobie samemu spreparować. I tyle. :) Tylko do oczyszczenia szyby nie trzeba mieć wcale pada filcowego- wystarczy zwykła polerska gąbka o odpowiedniej twardości, ale fakt, że padem filcowym idzie to szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Wiadomo jak jest ale sytuacja wyglada tak ze ceriglass lezy mi na polce. A tlenek ceru zakupic bede musial, ale nie ukrywal ze jak chwalicie to sprobuje. Pierw oblece szybe ceeiglassem i gabka, a pozniej bede z filcami kombinowal

Bardzo dobry plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.