Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

e36ace, Masz świadomość, że z odpryskami nic nie zdziałasz, a tlenek ceru, które je wypełni będzie je tylko uwidaczniał przez pewien czas?

Co do samego polerowania to jak najbardziej jestem na tak bo mi już szyba tak mi rozszczepiała światło przez swirle, że ledwo w nocy widziałem... Teraz jest malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem i ja się podzielić walką łikendową ze swoja szybą...

Pacjent E36 97r ory szyba wiec stara.

Maszynka polerska jakaś tania ok 250pln, tlenek ceru biały, pad 5cm filc.

Czas pracy 2 dni po ok 4h z przerwami 5min co godzinę.

UWAGI:

- moim zdaniem wiertarką się nie da polerowanie szyby pośrodku trzymając ją prostopadle było by magiczną sztuką lub wymagało by ok 2m wzrostu(zasięg ramion)

- bez praktyki można ale wymaga to cierpliwości....

- polerką "marketową" z uchwytem oburącz też będzie trudne

 

wskazówki

- szyba wiadomo idealnie przygotowana

- garaż bez wiatru w środku (kurz)

- bardzo pomocny był opis kolegi z 17str tematu, robiłem tak jak on, nawilżałem szybę i pad posypywałem proszkiem z solniczki (bardzo mało chlapałem i robiłem przejazdy do wypracowania materiału)

- najlepiej połowa szyby=dzień pracy robione w ćwiartkach co widać na foto

- tempo wzdłuż przejazd ok 10sec wszerz ok 6sec

- jak ktoś ma mało czasu nie polecam się za to brać, myślenie zrobię dwie godzinki i zobaczę jak wyjdzie od razu sobie odpuśćcie...

- obroty na polerce ok 3 i docisk na pewno więcej niż 4kg

- miałem wrażenie, że jak jest mniej wody to lepiej tnie...

- nie wiem jakim cudem niektórzy ochlapali cały dach preparatem ( mi poszło ok 20g ),niektórym podobno 100 :)))

- mycie po pracy ok godzina APC + karcher ( u mnie stado odprysków w które weszło od groma ceru)

 

Efekt jak widać na foto 100% pozbyłem się wyszlifowanej szyby i rys po wycieraczce:)

Oczywiście dziurki po kamykach zostają :?

 

Czysta szyba wyglądała tak:

ePpj0Hbm.jpg

niwM3Tal.jpg

1Fbnj84l.jpg

 

przygotowanie:

xLXGd8ml.jpg

 

tu macie czystą szybę przed zabiegiem

sPvhcDbl.jpg

EwmR7vTl.jpg

 

i do roboty:

MKqRfR5l.jpg

 

przerwa noc:

JKGppmil.jpg

 

jechałem mnie więcej do tego etapu wyrobienia materiału

mHm0HFpl.jpg

 

 

 

 

a tu po

7RSusQll.jpg

7RSusQll.jpg

1fyAFStl.jpg

przejrzystość po:

tygT5HNl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po polerce odrazu myłeś szybę? tlenek ceru wymył się z odprysków? nie miałeś problemu?

myłem od razu

- myjka

- szczoteczka zembna + APC

- namaczanie (ok 20min)

- myjka

- szczoteczka zembna

zostały ze 4szt gdzieś z boku ale nie miałem już czasu, jutro dokończe :oops:

dlatego napisałem godzina to takie min....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem i ja się podzielić walką łikendową ze swoja szybą...

Pacjent E36 97r ory szyba wiec stara.

Maszynka polerska jakaś tania ok 250pln, tlenek ceru biały, pad 5cm filc.

Czas pracy 2 dni po ok 4h z przerwami 5min co godzinę.

UWAGI:

- moim zdaniem wiertarką się nie da polerowanie szyby pośrodku trzymając ją prostopadle było by magiczną sztuką lub wymagało by ok 2m wzrostu(zasięg ramion)

- bez praktyki można ale wymaga to cierpliwości....

- polerką "marketową" z uchwytem oburącz też będzie trudne

 

wskazówki

- szyba wiadomo idealnie przygotowana

- garaż bez wiatru w środku (kurz)

- bardzo pomocny był opis kolegi z 17str tematu, robiłem tak jak on, nawilżałem szybę i pad posypywałem proszkiem z solniczki (bardzo mało chlapałem i robiłem przejazdy do wypracowania materiału)

- najlepiej połowa szyby=dzień pracy robione w ćwiartkach co widać na foto

- tempo wzdłuż przejazd ok 10sec wszerz ok 6sec

- jak ktoś ma mało czasu nie polecam się za to brać, myślenie zrobię dwie godzinki i zobaczę jak wyjdzie od razu sobie odpuśćcie...

- obroty na polerce ok 3 i docisk na pewno więcej niż 4kg

- miałem wrażenie, że jak jest mniej wody to lepiej tnie...

- nie wiem jakim cudem niektórzy ochlapali cały dach preparatem ( mi poszło ok 20g ),niektórym podobno 100 :)))

- mycie po pracy ok godzina APC + karcher ( u mnie stado odprysków w które weszło od groma ceru)

 

Efekt jak widać na foto 100% pozbyłem się wyszlifowanej szyby i rys po wycieraczce:)

Oczywiście dziurki po kamykach zostają :?

 

Tydzień temu też robiłem u siebie i potwierdzam, że szyba musi być bezwzględnie czysta, na chwilę miałem uchylone drzwi w garażu i coś wleciało mi na szybę i zaraz powychodziły ładne rysy :shock: Na szczęście szybko zauważyłem i udało się je szybko usunąć.

Moim zdaniem ważna jest kontrola pada, czy nie ma żadnego syfu. Dobre oświetlenie to też podstawa.

Polecam również obkleić samochód, niestety ja tego nie zrobiłem i pozostałości tlenku ceru bardzo polubiły się z wycieraczkami i plastikami w moim samochodzie. Może cały nie był opryskany, ale w okolicach przedniej szyby był mocno zasyfiony. Myłem porządnie raz tego samego dnia, ale wszystkiego nie domyłem i dopiero za 2 tyg. będę może miał czas na porządne mycie.

Sama praca zajęła mi ok 4h, auto z 2008r i mimo niedużego przebiegu trochę porysowana była szyba. W Civicu szyba jest dosyć duża, więc w tym czasie nie dałem rady usunąć kilku grubych rys po skrobaczce jadącej z piechem :thumbdown: , ale reszta po wycieraczkach itp zostały usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wreszcie zabrałem się za swoją szybę. Polerka Lare EPL52, nieco ponad 20g białego tlenku ceru. Wymieszałem i systematycznie podawałem na pad a w międzyczasie pryskałem pad wodą lub na szybę. Nie ma znaczenia według mnie. Sama polerka zajęła mi ponad 4 godziny. Nieduży docisk. I wydaje mi się że lepiej tnie kiedy tlenek zasycha. Jedyny błąd jaki popełniłem to po robocie nie umyłem od razu szyby. Dlatego teraz mam jeszcze w odpryskach tlenek. Ale się zrobi. Jeszcze nie zabezpieczałem szyby pastą i niewidzialną wycieraczką.

Na jednym ze zdjęć jest czerwony kwadracik w którym widać różnicę pomiędzy stronami. Niestety jakość zdjęć jest beznadziejna bo z kalkulatora. Robiłem w garażu ale z otwartą bramą bo mam mało miejsca. Ale nie miałem problemu z kurzem itp.

 

Miniatura po kliknięciu otworzy się w pełnym rozmiarze.

7f8d6e0cc5992b70m.jpg

428279ba85b64820med.jpg

129aa8453dcc800emed.jpg

bf9dd31d43ea827amed.jpg

0fea8adf7c73d990med.jpg

a5445da942e760cfm.jpg

b420c1f208141341med.jpg

9813d3558ff3d7famed.jpg

a5ed53049c0b905bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Z okazji urlopu miałem czas zająć się porysowaną przednią szybą. Sposób znany: tlenek ceru i filcowy pad. Efekty rewelacyjne, nie sądziłem że aż tyle rys zejdzie. Nie licząc odprysków po kamieniach i kilku naprawdę głębokich rys (pewnie od skrobaczki), to szyba wygląda na kilkanaście lat młodszą. W końcu można jeździć pod słońce bez bólu głowy z powody "pajączków" na szybie :)

 

Przed:

aITj9f1.jpg

 

W trakcie:

xjtotdh.jpg

 

Po:

5jgbYkd.jpg

 

Po zabiegu pacjent dostał jeszcze niewidzialną wycieraczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I kolejne ciekawe wyzwanie. Szyba przednia w Audi A4 B7, poza zwykłymi rysami miała w gratisie 2x większe zarysowania od wycieraczek. Jedno dobrze widoczne i utrudniające jazdę kierowcy po środku szyby, oraz drugie mniejsze u góry szyby.

 

07FhcC4.jpg?1

mX87ftO.jpg?1

ZK02NI0.jpg?1

9QXqeDq.jpg?1

 

I na gotowo:

 

oF9X9r4.jpg?1

SnPNBXF.jpg?1

18XnQp6.jpg?1

OA5geJS.jpg?1

AoPjYxO.jpg?1

 

:ad:

 

"Miejscówka" nie moja -> a właściciela samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.