Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po przeczytaniu informacji z tego tematu mam mieszane uczucia co do wyboru sprzętu do 1000pln.

Zastanawiam się pomiędzy:

-Vax 6131

-Hyundai VC5750

-Karcher se 4001 lub 4002

-Zelmer Aquawelt 919.0 SP

właśnie w tej kolejności.

Każdy pisze, że jego sprzęt działo ok, lecz mi chodzi o odpowiedź osoby która ma porównanie pomiędzy różnymi modelami z listy.

Odkurzacz ma służyć do odkurzania na mokro i czasami do prania dywanów i tapicerki w dwóch samochodach na własny użytek.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja porównania nie mam, ale sam wybieralem odkurzacz do +- 1000zl. Głównie zastanawiałem sie nad SE4001/2 a hyundaiem. Po zobaczeniu obu na zywo i po opinii użytkownika Kanar (ekspert i twórca poradnika o praniu na forum) i dwóch innych forumowiczów i jednego użytkownika używającego SE4002 wybrałem hyundaia. Jak na razie wyprałem dużą rogówkę i komplet w samochodzie to pełne zadowolenie. Do tego enz-all + formula90 i bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vax 6131

Czy zna ktoś ten sprzęt i ma jakieś opinie, a może ktoś porówna go z Hyundai VC5750.

 

Moi rodzice posiadają VAX 6151 od jakiś 15 lat. Nigdy nie było z nim żadnych problemów.

 

Kupiony został ze względu na filtr wodny. Użytkowany przez ten czas do sprzątania domu, prania dywanów, 2 samochodów.

 

Ja po przeprowadzce do Wrocławia katowałem go przy dwóch sporych remontach. Do dzisiaj śmiga jak nowy :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja już jest, w sprawie szczegółów proszę pisać na PM-a.

 

Przepraszam, że tutaj pierwszy post, ale zalogowałem się specjalnie, żeby napisać do poorboy ;)

Cześć, pisałem do Was na maila firmowego jakoś w zeszłym tygodniu, do dzisiaj żadnej odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

A może ktoś wie jak z jakością prania, odkurzania?

Czy po praniu dywany, tapicerka są suche?

Czy Ciśnienie pompy myjącej - 4 [bar] jest wystarczające i faktycznie dobre efekty daje?

 

Nie mam za bardzo porównania, nie będę obiektywny :o

 

Dodam tylko, że jakość plastików, złączek na bardzo wysokim poziomie, wręcz pancernym.

 

Za jakieś 2 tygodnie będę prał nowe auto, mogę nagrać dla Ciebie filmik, sam ocenisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

A może ktoś wie jak z jakością prania, odkurzania?

Czy po praniu dywany, tapicerka są suche?

Czy Ciśnienie pompy myjącej - 4 [bar] jest wystarczające i faktycznie dobre efekty daje?

 

Nie mam za bardzo porównania, nie będę obiektywny :o

 

Dodam tylko, że jakość plastików, złączek na bardzo wysokim poziomie, wręcz pancernym.

 

Za jakieś 2 tygodnie będę prał nowe auto, mogę nagrać dla Ciebie filmik, sam ocenisz :)

 

Dzięki za info.

Czy jeszcze ktoś miał styczność z vaxem i innymi odkurzaczami o których pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam ofertę na Puzzi 8/1 i 10/1 i nie wiem który wybrać. W sumie 8/1 z dodatkowymi akcesoriami będzie mnie kosztował tyle co 10/1 ale za to ma lepszy wydatek. Ceny za jakie mogę mieć (nowe, na gwarancji i serwisem 3km ode mnie) to odpowiednio 1690zł(+ ssawka szczelinowa w zestawie) i 2200zł. Odkurzacz na potrzeby prania moich samochodów i rodziny i znajomych (kolejka już się robi) a z czasem jedno auto na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zarejestrowalem sie na forum wlasnie glownie przez ten watek, jaki polecacie odkurzacz pioracy do prania tapicerek samochodowych i powiedzmy jakis dywanow , ma to byc dodatkowaa usluga ,wiec chcialbym zeby odkurzacz byl wytrzymaly i dlugo posluzyl , za ok 1500 kupie cos sensownego? Co oprocz samego odkurzacza trzeba dokupic, srodki piorace sa takie same do tapicerek jak i do dywanow ? Prosze o porade :)

 

Numatic ct370-2 jest to propozycja do zastanowienia ? Jacys konkurenci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zarejestrowalem sie na forum wlasnie glownie przez ten watek, jaki polecacie odkurzacz pioracy do prania tapicerek samochodowych i powiedzmy jakis dywanow , ma to byc dodatkowaa usluga ,wiec chcialbym zeby odkurzacz byl wytrzymaly i dlugo posluzyl , za ok 1500 kupie cos sensownego? Co oprocz samego odkurzacza trzeba dokupic, srodki piorace sa takie same do tapicerek jak i do dywanow ? Prosze o porade :)

 

Numatic ct370-2 jest to propozycja do zastanowienia ? Jacys konkurenci?

 

Myślę, że po 82stronach nie będziesz mieć wątpliwości :good:

 

+ wątki o chemii : viewforum.php?f=17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za 500 zł kupie sprawnie dzialajacy odkurzacz piorący? Czy poczekać aż będzie mnie stać na Karchera lub Georga ?

Nie potrzebuje nic specjalnego, byle umyć 5 samochodów rocznie, ale zrobić to sprawnie i dokładnie.

 

Wystarczy poczytać parę stron wcześniej ;) Za te pieniądze kupisz hyundai VC5750, powinien Ci w zupełności wystarczyć, plus do tego dobra chemia i ogień :D Nie widzę wielkiej różnicy między nim, a konkurencyjnym Karcherem. Do użytku domowego w zupełności wystarczy, w 100% polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam odkurzacza piorącego do ok. 1400 zł. Na początku przymierzałem się do Karchera 5.100 aczkolwiek po przebrnięciu większej części wątku myślę, że mocno trzeba wziąć pod uwagę Georga. Czy różnica między nimi warta jest dołożenia do Numatica ? Oczywiście sprzęt będzie mi służył do użytku własnego - auto, dywany, kanapa itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niedawno zakupiony George jest po pierwszych próbach :) szczerze polecam, mnogość końcówek pozwala dojść do każdego zakamarku w samochodzie a pranie to sama przyjemność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.