Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

Przesadnie drogo jak za płyn do szyb. Wolę walczyć z smugami, które i tak widać tylko jak szyba zaparuje. Jeśli produkt, jest faktycznie bez smug to się obroni na rynku 🙂 Mimo, że drogi i nie dla mnie to bardzo pochwalam takie działania, od dawna nie widziałem żadnej nowości tylko etykiety się zmieniają na butelkach. A tak nawiasem mówiąc po ściągaczce nie zostają smugi 😄

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zbliżona na takiego gyeona i niewiele większa od ADBLa a w zestawie mamy dedykowane fibry. Kosztuje mniej więcej tyle co płyny "premium". Woda z ipą taniej wiem 😉 ale to BH i jak nie do końca wierzę, że przy ADBL mam dobrą wartość to przy BH nie mam wątpliwości. Cena w pl tez fair - w UK detal 12f. A gdzie cło przesyłka marża.

Właśnie kupiłem 😛

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena aż taka wysoka?
Po rabatach wyszło chyba 67zł.
Oczywiście są tańsze, za 15zl można kupić całe 5L i się męczyć.

Za moje odkrycie tamtego roku, czyli Glasrent, płaciłem 38,5zł za 500ml i nadal uważam, że było warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, drufi napisał(a):

i się męczyć.

To co już zwykłe płyny męczą? Bez przesady 67zł za litr płynu to drogo i nic tego nie zmienia. Nie twierdzę, że nie warto, być może warto i płyn jest zarąbisty komentuje tylko cenę. Te forum to jakiś fenomen, nikt jeszcze płynu w rękach nie miał (oprócz Mariusza) a już jest broniony i usprawiedliwiana jest wysoka cena 😄

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@analyzator @sztefan24

Nie ma hydro i całe szczęście że nie ma.

Cena to już kwestia firmy BH, oni ustalają, u nas dochodzi wyższy vat, transport, koszt odprawy celnej.

Patrząc pod kątem ceny to płyn którego najwięcej przelewam w domu to Proelite Glass cleaner GT i masz poniżej 20zł za litr , ewentualnie szampon Rinseless ceną bije ADBL-a i  jakością jest wyżej. Tylko nie wiem czy to nie jest pójście w złym kierunku bo patrząc z perspektywy ceny to musielibyśmy się zamknąć tylko i wyłącznie na "producentów" polskich gdzie: 

1 godzinę temu, DaV napisał(a):

od dawna nie widziałem żadnej nowości tylko etykiety się zmieniają na butelkach.

 

Tak jak pisałem jezlie chodzi o klasyczny tani,dobry płyn to mój nr 1 to Proelite glass cleaner GT ewentualnie szampon Rinseless

W produktach droższych doszukuje się czegoś nowego/innego, mówię o tylko czyszczących (nie lubię 2w1).

W przypadku Trace Less moje oczekiwania ida w kierunku dużo lepszej siły czyszczącej niż taki klasyczny płyn do szyb, a zarazem przyjemne odparowanie.

  I jak na 2 dni testów:

- auto

-resztki naklejki z kawałkami papieru i ciągnącego się kleju

- dom lustra, stół szklany, okno myte na zewnątrz w temp. 0 St.C.

- szklany okap (tłuste opary)

- indukcja (przypieczona wygotowana woda z ziemniaków)

Z powyższymi problemami poradził sobie bez problemu, dzisiaj wrzucę krótki filmik.

Mamy/mieliśmy już płyny które miały dobrą siłę czyszczenia, ale niestety bezsmugowe wypolerowanie było problemem.

 

Po tych szybkich testach : jeden lekki minus to zbyt intensywny zapach, nie oznacza to że komuś będzie to plus.

 

Podsumowując jest to nadal płyn do szyb, ale wnosi coś nowego łączy moc czyszczenia z bezproblemowym wypolerowaniem. No i efekt zwilżania naprawdę widać że działa bo momentalnie rozluźnia brud.

 

 

Trzeba pamiętać że jest to tylko płyn do szyb więc też nie można oczekiwać że nam ściągnie zarysowania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, CAR CRAZY napisał(a):

Proelite Glass cleaner GT

Ja tez 🙂 Swietny plyn 🙂 nie wiem tylko czy potem sie nie zmienil skłąd i wywalono z niego amoniak.... ale to moje domysły ino.

Teraz męczę KiurLab i też mi usiadł pieknie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, gprzesniak napisał(a):

Proszę daj znać czy nie gryzie się z NW I nie zaburza hydro.

Właśnie chyba mi podsunąłeś skąd mam takie kosmiczne hydro na szybach 😄 Zrzut jak po powłoce, ale nic mi nie wiadomo, żeby KiurLab miał własciwości hydrofobowe, musze to sprawdzić 😄

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na filmiku wygląda to rewelacyjnie, fajnie pokrywa powierzchnie i mega szybko odparowuje. Tylko moc czyszcząca jest aż przerażająca ciekawe czy nie będzie zabijał NW. Jakieś pierwsze wrażenia w tym temacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
5 godzin temu, Adrian89 napisał(a):


Na filmiku wygląda to rewelacyjnie, fajnie pokrywa powierzchnie i mega szybko odparowuje. Tylko moc czyszcząca jest aż przerażająca emoji1.png ciekawe czy nie będzie zabijał NW. Jakieś pierwsze wrażenia w tym temacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzisiaj celowo w tym temacie zrobiony test:

Na swoim aucie mam chyba 4 miesięczny Soft99 DX który wiadomo tam gdzie wycieraczki to działa ale już nie od 50km/h tylko od 70km/h. Tam gdzie nie ma wycieraczek to nadal wzorowo. Szyba przednia umyta od zewnątrz na tzw. 2 razy : 1 zmycie całego syfu , 2 pryśnięcie tylko delikatną mgiełką i druga fibra lekkie przetarcie aby mieć pewność że nie ma żadnej smugi. Pech taki że u nas dzisiaj -4 St.C  i cały dzień pada mżawka więć całe auto oklejone warstwą lodu. Podczas jazdy w rogach po zgarnięciu wody wycieraczką widac że krople uciekają więc podejrzewam że wycieraczka nadal działa (może się okaże że lekko ją odetkało) tym bardziej że DX to nie jest jakiś mocarz).

Szyba także umyta od środka aby sprawdzić czy jak pojawi się jakaś wilgoć w aucie czy lekkie zaparowanie to czy będzie widać smugi po ruchach mikrofibrą, na razie nie było takiego efektu.

 

 

 

Jedna ważna uwaga odnośnie Trace Less, którą będę chciał pokazać na filmie, ale zanim do tego dojedzie to piszę tutaj bo kilka sztuk już poszło w Polskę więc warto wspomnieć.

Na każdym filmie ten produkt jest aplikowany bezpośrednio na szybę i po ostatnich testach potwierdzam że jest to ważny krok, dlaczego? Już wyjaśniam:

Właściwości zwilżające produktu są jednym z kluczowych jego cech, jeżeli zaaplikujemy produkt na szkło to mamy idealnie równą cienką warstwę produktu rozłożona na szkle, która podczas pracy szybko odparowuje, nie ruszony jest w stanie chwilę sam pracować.

W przypadku gdy aplikujemy na mikrofibrę , efekt zwilżający działa trochę na niekorzyść ponieważ produkt momentalnie przenika przez włókna i dosłownie znika, podczas pracy ewidentnie mamy efekt zbyt słabo zwilżonej fibry, chcąc aplikować na fibrę trzeba dać sporo więcej produktu. Jeszcze będę to sprawdzał, ale takie mam pierwsze obserwacje.

Rozważam zrobienie zestawu gdzie będzie dodatkowa mniejsza butelka z atomizerem 360st. lub atomizerem z przedłużona dyszą kątową, aby było możliwe aplikowanie bezpośredni na szybę nawet przy skomplikowanym układzie/kształcie.

  • Lubię to 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ewocar dziś wprowadził do sprzedaży produkt typu interior cleaner w wersji gotowej 1l oraz 5l koncentrat.

Już zamówiony, we wtorek powinien być u mnie.

Myślę że coś w stylu Koch Po lub MZR, można prać, czyścić skóry, czyścić tapicerkę,plastiki.

5l za 100 zł bez rabatów gdzie przy gruzach robimy 1:10 a na codzien 1:25 to rewelacyjna cena , choć gotowy produkt 1l za 43,90 to już opłacalne nie jest.

Screenshot_2024-02-04-14-12-50-814_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-02-04-14-13-24-446_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.