Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
52 minuty temu, imola33 napisał(a):

@NEOXAL EUROPE nie chwalicie się nowością? 😉 Grzegorzu, może opiszesz produkt w odpowiednim temacie? Chętnie bym wrzucił na auto, ale mam już powłokę

https://allegro.pl/oferta/neoxal-carnauba-winter-wax-200ml-14406965664

Cześć, na moim aucie z ceramiką też świetnie siedzi ten wosk. Ważne aby po aplikacji dać mu związać. T.j. przez 24 godziny nie myć auta detergentami. 

Pozdrawiam, Grzegorz 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Strus napisał(a):

Grzegorz mówi „6 miesięcy” a ja mówię „sprawdzam”. 
kupione

Namówiłem znajomego, który nie jest "w detailingi" na zakup. Przed zimą położymy mu Primer + wosk i sprawdzimy wytrzymałość w trudnych warunkach 😉

@NEOXAL EUROPE nie widzę zbytnio sensu przykrywania powłoki woskiem. A jak z wyglądem po aplikacji? Przyciemnia, maskuje? Bardziej wet look czy szkło? Samooczyszczanie? Pora założyć odpowiedni wątek na forum 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorące nowości od 𝗖𝗛𝗘𝗠𝗢𝗧𝗜𝗢𝗡!

𝗖𝗲𝗿𝗮𝗺𝗶𝗰 𝗤𝗗 𝗣𝗥𝗢 z dodatkiem SiO2 to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą na swoim samochodzie uzyskać efekt mocnego przyciemnienia, uwydatnić ziarna lakieru oraz nadać silnych właściwości hydrofobowych! Można aplikować go zarówno na sucho jak i na mokro, na powłoki, woski, jałowy lakier, folię, a minimalny czas ochrony lakieru to miesiąc

𝗕𝘂𝗯𝗯𝗹𝗲 𝗖𝗮𝗿 𝗦𝗵𝗮𝗺𝗽𝗼𝗼 - mocno pieniący szampon neutralny o świeżym, owocowym zapachu

Filmik

Opera Zrzut ekranu_2023-09-29_172445_www.facebook.com.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma sens ktoś wytłumaczy xD? Sprzęt na baterie w zamyśle ma być mobilny, tutaj mamy dużego ciężkiego kloca do którego trzeba jeszcze dolać od groma wody. Wożenie tego z sobą to zapewne czysta przyjemność 😄 Plątający sie przewód od lancy, wszystko mokre, ciężkie a i tak co kilka kilometrów mamy myjnie bezdotykowe.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, DaV napisał(a):

Jaki to ma sens ktoś wytłumaczy xD? Sprzęt na baterie w zamyśle ma być mobilny, tutaj mamy dużego ciężkiego kloca do którego trzeba jeszcze dolać od groma wody. Wożenie tego z sobą to zapewne czysta przyjemność 😄 Plątający sie przewód od lancy, wszystko mokre, ciężkie a i tak co kilka kilometrów mamy myjnie bezdotykowe.

Mobilność 🙂 + kwestia potrzeb i infrastruktury wodno elektrycznej.

W moim przypadku rozkładanie "elektryki" do myjki K5 na cudzej działce 3-4 razy w tygodniu doprowadzało mnie do czarnej gorączki - wieczne szukanie wtyku. 25 metrów przedłużacza. A czasem chcesz tylko spłukać doły auta lub koła - robota na 5 minut. Dlatego eksperymentowałem z myjkami i pianownicami niskociśnieniowymi. Potem kupiłem myjkę gardenę. Tylko robię klik do węża bo akurat waz z woda był pod ręką albo do wiadra i sruuuu. A nie dupienie sie 20 minut z 25 metrowym przedłużaczem 🙂 Oczywiscie te myjki miały jedna wade - niskie cisnienie. Ale widzę ze technologia idzie do przodu i juz 5 lat temu mówiłem, że jak pojawia się myjki akumulatorowe co wytworzą minimum 100 bar - to bedzie rewolucja. I dzieje się.

Oczywiście cena EGO bez baterii to cena zaporowa - około 2,5k....  +  baterie 2 - cena kosmiczna - ale super, że rynek się rozwija. Gabaryt EGO? Też kwestia dyskusyjna.

Taniej można mieć K2 akumulatorowego co ponoć wytwarza już 100 barów... Kolega testuje >>> 12242511673

Bardziej mi chodzi o rozwój technologii, że myjki akumulatorowe już potrafią dawać te minium 100 bar a to wielki progres.

Teraz na nowej działce też nie mam prądu jeszcze ale wąż z woda jest. Tylko klik i jazda z koksem.

Dla mnie - mobilnie - tego typu rozwiązania to super sprawa 🙂 Pozostaje kwestia wyboru platformy bateryjnej.

A kiedyś już w docelowym garazu będzie system al'a OG a nie bateryjki 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Domel napisał(a):

3-4 razy w tygodniu

😮 zamurowało mnie. Nikt ci delikatnie nie dawał do zrozumienia, że może przesadzasz z tym detailingiem? Co do myjki to oceniłem z swojej prespektywy ale faktycznie fajnie, że rynek sie rozwija.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, DaV napisał(a):

Nikt ci delikatnie nie dawał do zrozumienia, że może przesadzasz z tym detailingiem?

Tak, nie raz 🙂 I zawsze mam środkowy palec gotowy do pokazania 🙂

  • Super 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
4 godziny temu, JakubBe napisał(a):

No to już oficjalnie:

 

Screenshot_2023-10-12-08-43-32-308_com.instagram.android.jpg

Mamy tu trochę ludzi siedzących w mieszaniu chemii... I może dostane odpowiedź:

Jak wpływa dodawanie do past polerskich barwników i zapachów (w szczególności zapachów) do tematu czystości pasty, braku wypełniaczy itp.

Mam wrażenie że to nie przypadek że 99% past polerskich nie ma fajnych zapachów.. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to już wszystko jasne 🙂

 

 

EGO należy do Chervon 🙂 A oni maja jeszcze:

Cytat

Other Chervon brands include:

FLEX – hand tool and angle grinder company, bought by Chervon in 2012

SKIL – similar to EGO, another power tool brand, bought off Bosch by Chervon in 2017

DEVON – a brand established by Chervon for the Asian power tool market

X-TRON – power tools for the Asian construction and home-improvement industries

Nowy dzień nowe niespodzianki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Motogo wprowadziła do sprzedaży nową markę poletek, podejrzewam że robiona pod nich.

https://sklep.motogo.pl/gloser-da-15mm-maszyna-polerska-dual-action

Cena zbliżona do podstawowej Evoxy, choć po rabacie dla studia detailingowego wychodzi taniej.

Ciekawe co pokażą testy...

Wśród producentów nie ma wielkiego wyboru a marka nie znana.

Może na testy udostępnią, chętnie bym przetestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke wygląda trochę słabo wg mnie. i ta fotka "pozorująca" polerowanie też nie zachęca... (Tomek podejrzewam, że to nie Twój pomysł). w ciemno wolę wydać mniej na sprawdzonego/markowego Krauss'a S15v2 ( lżejszy, mocnejszy silnik i tańszy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack masz rację za 1000 zł można kupić Krauss S15 a nawet Evoxa HDC15,to sprawdzone pewne sprzęty, ten niestety wygląda chińsko-tanio.

Może pozory mylą, podobno Motogo w Tenczynku w swoim studio tylko teraz na tym pracuje i robi szkolenia choć to kłóci się z ideologią Zvizzera i Rupesa wymalowanego barwami Zvizzer.

I podejrzewam że dystrybucja tylko Motogo więc ogromnej popularności raczej nie wróżę.

Niestety muszę się powoli rozglądać za drugą polerką więc śledzę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.