Skocz do zawartości

Produkty zaprojektowane na zrzut i brak kroplki


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Panowie z tymi rozlewkami idźcie na PW bo zaraz poleci Ostrzeżenie !!

Zeby nie było OT a miałem nic nie pisac na temat tego typu produktow

 

To jak dla mnie {rak detailinu} jakies taflowanie  #tylkokropeli i tyle w temacie, nie rozumiem tego ale cos to tylko moje zdanie. Pozdro

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Malwin41 no nie wiem czy praktyczna  😛 ja wyraziłem swoje zdanie. Lubie klasykę i lubie klasyczny detailing czyli woskowanie. Sam na swoich dwóch autach mam położony wosk mimo ze bardzo czesto klade powłoki to jednak w sercu Wosk i Krople dlatego nie zrozumie jak można cos klasc i zeby to taflowało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

#wnienawiścidokropewychowany 😄 kropelki są super 😄 (do pierwszego deszczu na Śląsku... potem syf na lakierze 😉 )  ewentualnie możemy zrobić tag #wnienawiścidokropewychowanynaśląsku 😄

To jest to co kiedys tu było wspominane. Ludzie myślą - nie ma kropel = nie ma ochrony. Moj tag jest troche mylący. Zamieniam go na #wmiłościdozrzutuwychowany 😄😄😄😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszym zdaniem głównym zadaniem wosków i QD'ków jest oprócz podbicia koloru i efektów wizualnych etc. jest wspomaganie dosuszania karoserii. Cel jest banalny: mniej wody pozostawionej na lakierze tym mniejsze prawdopodobieństwo przyschniętych kropelek z zawartością np. wapnia powodującego tzw. water spoty. Każda kropla zawiera w sobie wiele zabrudzeń, które w momencie odparowania wody pozostają na lakierze i tworzą niezbyt ciekawy efekt 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 22.10.2018 o 19:41, Domel napisał:

Zacznijmy od tego - wiem bo rozmawiałem z jednym znanym chemikiem - że da sie zaprojektować taki produkt na którym woda bedzie miała ekstra szybkie odparowanie. Wszystko w rękach chemii i kątach zwilżania

da się stworzyć  produkt na którym woda będzie miała szanse szybko odparować  i nie jest to problem.

Wystarczy  stworzyć produkt o niskim kącie zwilżania a nie o wysokim. Przy niskim kącie zwilżania typu 5 stopni  woda równomiernie rozleje się tak po powierzchni że będziesz miał wrażenie jakby auto było suche.

Tu jednak pojawia się problem,  przy wysokim kącie zwilżania kropli  po deszczu zostają tobie kropelki i auto po deszczu jest w cętki .Przy niskim  kącie zwilżania krople rozpłaszczą się równomiernie na aucie i auto będzie równomiernie ubrudzone. Finalnie po deszczu zamiast auta w cętki będziesz miał całe brudne auto.

Jedyne wyjście to stworzyć powłokę o koncie zwilżania  minimum 175 stopni,  wtedy kropla wody zachowa się jak piłeczka i odbijając się ześliźnie z lakieru. Podejrzewam że my producenci wszyscy byśmy chcieli mieć taki produkt  lecz niestety taka powłoka jest raczej nie osiągalna na obecną chwilę.

 

 

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wole zdecydowanie taflowanie po deszczu, niż piękne kropelki, a potem maska wygląda jakby ktoś jej rok nie mył 🙂

UK+gliss, jest ślisko ale trzeba mieć 100km/h na liczniku, żeby woda uciekła...

Dobra, to już wiemy co wygrało konkurs? Hyper Gloss Rinse, tak? Gdzie to kupić ? można to wrzucić na glissa, czy spłynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
1 minutę temu, mko13 napisał:

@Domel  Fajny temat. Wątek zrobił się jednak dość chaotyczny. Może zrobisz podsumowanie i napiszesz jakie produkty najlepiej robią zrzut wody.

Jak dla mnie numerem 1 jest teraz wosk ENZO.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, sT3VE napisał:

@Domel a producent mówi że będą krople jak po sztos ceramice. Czy mówisz o czymś innym jak SiO2 Wax? 

Szczerze to nie wiem co mówił, widzę jak to działa na lakierze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ECH2O i Reload bardzo mocno taflują. Jest długo długo nic i nagle bęg odprowadzenie wody, że ręcznik suchy. Reload chyba ogólnie na początku kropli, potem mega zrzut. Jest nawet filmik na youtube, gdzie typek piszę "CarPro Reload is total failure" i mu ładnie wszystko taflą schodzi 😄 Wrócę ze zgrupowania i wrzucę czystego Reloada na test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
29 minut temu, Tomas22 napisał:

@V1RU$ szczerze to każdy produkt tak będzie taflowac/zrzucać przy polaniu wody z butli 😉

Wrzucę jak go potraktuję z HD a nie z butli. 😜

Bardzo podobnie sprawuje się Prostaff CC Water Protect - tylko woda schodzi wolniej tak leniwie bez pośpiechu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.