Skocz do zawartości

Produkty zaprojektowane na zrzut i brak kroplki


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gozdziu23 napisał:

Ten syf co masz u siebie, jest w calej polsce, u was na śląsku jak i wgl w calym pomorskim jest wiekszy problem, deironizery i t&g to chyba 5l lejecie

Nie tak w całej, przemieszczam się po różnych województwach i różnie bywa.

Na szczęscie u siebie ogólnie jest przyzwoicie, deiron zbiera tylko na felgach, targlue prawie nigdy chyba, że gdzieś był świeży asfalt i roboty drogowe.

Już pisałem o tym nie raz, dodatkowo lakier zabezpieczony i bardzo CZĘSTE mycie. Już podczas samego mycia większość syfu schodzi zanim zdąży się zespoić z podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie wiem, ale gdziekolwiek jade na weekend, wakacje minimum 60km poza Śląsk to auto potrafi 3 dni stać pod chmurką i zero kurzu.

Ten "nasz" jest dość specyficzny, łatwo go rozróżnić. Za rok zrobie fotki 😉 bo konczy sie z nastaniem jesieni 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo . Na Śląsku powietrze „widać”.
Całkiem dobrze w takiej anty-kurzowej roli wypada pete’s 53. Na początku kropelkuje, ale potem super spływa . Ja go łączyłem z poorboys qd+ i taflowało jak talala :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim woskiem nie kropelkujacym prawie wcale za to dosc dobrze hydrofilicznym jest tez malo chyba u nas znany CG black wax,nawet ostatnio czytalem recenzje tego wosku gdzie nakladajacy go pytal co zle zrobil bo nawet zaraz po nalozeniu kropelek zero...za to efekt samo osuszania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dłuższego czasu chodził za mną test "deszczu" posiadanych produktów, więc postanowiłem coś takiego zrobić, mając chociaż trochę wolnego czasu. Maska oczyszczona deironem, prickem, glinką, potem poszedł sonax cutmax na niebieskim NATcie DA, wymyty GEYON prepem, potem SG pure paint+ cleaner na czarnym NATcie i wymyty prepem. na testy poszły: @Soft99fusso12m, @ADBLSSW, @cleantechcoPremium liquid Wax, Prostaff CC Water Gold, Finishkare Hi-Temp, Duragloss Nano Glass Ceramic coating i jeszcze jedna perełka 😄

Wszystko podzielone jak na zdjęciu.

 

Test arsenału2.jpg

Pierwsze co zwraca uwagę to śliskość. Na pierwszym miejscu duragloss, potem cleantech, dalej na podobnym poziomie fusso, hi-Temp, prostaff, na końcu SSW po którym lakier był mniej śliski niż przed aplikacją.  Zobaczymy jak to będzie się zachowywać i wyglądać po deszczu.

Ps. Garaż użyczony. Żeby nie było, że bajzel czy coś 😉

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, devilsky napisał:

Pierwsze co zwraca uwagę to śliskość. Na pierwszym miejscu duragloss, potem cleantech, dalej na podobnym poziomie fusso, hi-Temp, prostaff, na końcu SSW

Trochę szkoda, że CC Water Gold ma śliskość gorszą. Zazwyczaj śliskie produkty mają fajną antystatykę i latem dobrze sie sprawdzają gdy sporo kurzu.

 

Potwierdzam obserwacje dotyczące Duraglosa Nano Glass Ceramic Coating, już przydocieraniu fibrą czuć, że nadaje niesamowitej śliskości.

Innym produktem, który oferuje śliskość na świetnym poziomie jest ArtDeShine Nano Gloss Paint Sealant v3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę popadało i moje obserwacje potwierdziły to, co myślałem. Woda z węża czy myjki to nie jest to samo co deszcz. I wszelkie pokazy jak produkty taflują po użyciu wody z węża i tak samo po deszczu, można między bajki włożyć. Chyba, że każdy deszcz jaki spadnie będzie monsunowy lub nie będzie końcowej mżawki. Wnioski można wyciągnąć ze zdjęć. Zrobione jak przestało padać.

20181022_163007aa.jpg

20181022_163042aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok faktycznie wyszło Ci 😄 Masz wprawę w posługiwaniu się swoją sikawką 😂 Niestety w oby przypadkach zostają krople na samochodzie, a przecież to one najbardziej przyczyniają się do łapania brudu. Szkoda że nie miałem tego Kocha FSE 😕 Może się uda go zanabyć drogą kupna, zanim zakończę teścik.

 

Edit: Wg oceny w filmie to jednak Koch Allround QS lepiej tafluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, devilsky napisał:

tak samo po deszczu, można między bajki włożyć.

 

Zgadzam się całkowicie. Nie ma takich deszczy żeby była tafla na aucie. Myślę to jest po prostu niemożliwe.

Ja zauważyłem że najczyściej jest kiedy produkt kropelkuje małymi kroplami jak np Prostaff. Oczywiście jest brudno ale jakby najmniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tygodniowy dodo juice wosk z klasycznej serii zaczyna ładnie taflować 🤣

 

Tak na prawdę niemal wszystkie produkty woskopodobne kropelkują. Po tym, że jest beading ludzie wnioskują czy warstwa ochronna nadal siedzi. W przeciwnym wypadku nigdy nie wiedzą kiedy zabezpieczenie się skończyło. Najczęściej brak hydrofoby oferują produkty, które nic nie wnoszą w kontekście ochrony. 

Nie to że się nie da, producenci z założenia tak projektują.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
34 minuty temu, Strus napisał:

 

Zgadzam się całkowicie. Nie ma takich deszczy żeby była tafla na aucie. Myślę to jest po prostu niemożliwe. 

Ja zauważyłem że najczyściej jest kiedy produkt kropelkuje małymi kroplami jak np Prostaff. Oczywiście jest brudno ale jakby najmniej

Fizyki nie oszukamy 😞

Ale może może kiedyś uda się zbliżyć do zamierzonego efektu. Zacznijmy od tego - wiem bo rozmawiałem z jednym znanym chemikiem - że da sie zaprojektować taki produkt na którym woda bedzie miała ekstra szybkie odparowanie. Wszystko w rękach chemii i kątach zwilżania 😉

55 minut temu, Funky Witch napisał:

Zanotowałem 😄

 

notuj notuj i działaj 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Domel napisał:

Fizyki nie oszukamy 😞

Ale może może kiedyś uda się zbliżyć do zamierzonego efektu. Zacznijmy od tego - wiem bo rozmawiałem z jednym znanym chemikiem - że da sie zaprojektować taki produkt na którym woda bedzie miała ekstra szybkie odparowanie. Wszystko w rękach chemii i kątach zwilżania 😉

I to byłby ciekawy produkt na następny sezon 🙂 A tak pozostają nam jeszcze 2 opcje 😄:

2018-Wnnideo-Car-Roof-Tent-Canopy-Sun-Shelter-Cars-Umbrella-for-Cars-SUV-Mini-Cars-Beach.jpg

P1260272.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam rozkminmke 😉

Kiedyś zabezpieczyłem felgi 4 nano Tim protect..  praktycznie zero kroplingu na felgach... Wiem że produkt nie zgodny z przeznaczeniem ale może warto zaryzykować na na autko ? Na felgach lakier, na aucie lakier 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając jakich czas temu ofertę Prostaff natknąłem się na ten oto wosk, który wg opisu jest ukierunkowany właśnie na spływającą taflę.
"Unikalny efekt hydrofobowy – brak kropelek zastąpiony „spływającą taflą” wody z lakieru"

Może ktoś się skusi 🙂 

2018-10-23_14h14_24.png.730e19f2e88b08b05b15f9c34a9ee787.png

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.