Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po suszeniu Jankiem- cały samochód obleciałem i nie musiałem wyciskać :shock: A jakie delikatne włosie. Od teraz wychodzę z założenia- nie warto brać fluffy, lepiej (i w tej cenie) wziąć 3 Janki.

Daj linka co ty za janka masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Golfa nawet ściera od podłogi styka, na japończyku ciekawe jakby wyglądał lakier ;)

Taki joke, ja teraz zbieram na Tao, chociaż 2x fluffy drugi sezon wytrzymują.

U mnie fluffy po jednym sezonie się trochę popsuł :/ Nie zbiera już tak rewelacyjnie jak w ubiegłym roku no i trochę bardziej stał się szorstki, chociaż prany był zgodnie ze sztuką :dontknow: Też rozważam zakup Tao :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od wiosny Janka do osuszania i spokojnie nawoskowane V40 osuszę jednym Jankiem.Fluffy mnie nie przekonuje do zakupu swoimi rozmiarami. Janek jest w sam raz, nawet jakbym musiał drugiego kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety japończyki strasznie delikatne i rysy powstają nawet jak się na auto krzywo popatrzy :zly: a co dopiero przy wycieraniu.

Ostatnio testowałem osuszanie dmuchawą do liści i powiem , że to jest to :good::D

Z każdej szczelinki i lusterek wydmuchuje bardzo ładnie , później tylko przyłoży się fluffy'm

tu i ówdzie i całe suszenie w 5 min bez stresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety japończyki strasznie delikatne i rysy powstają nawet jak się na auto krzywo popatrzy :zly: a co dopiero przy wycieraniu.

Ostatnio testowałem osuszanie dmuchawą do liści i powiem , że to jest to :good::D

Z każdej szczelinki i lusterek wydmuchuje bardzo ładnie , później tylko przyłoży się fluffy'm

tu i ówdzie i całe suszenie w 5 min bez stresu

 

Stosuję ten patent od miesiąca, jest super (dmuchawa uzywana za 80zł z alledrogo).

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając aspekt jak się sąsiedzi będą patrzeć na kogoś kto wymachuję koło samochodu dmuchawą, to raczej wygodne to nie jest. Taka dmuchawa sporo waży i ogólnie jest dość duża. Myślę, że najwygodniej jest wydmuchiwać wodę kompresorem z jakąś wąską końcówką :) Szybko, sprawnie i tak robią profesjonaliści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilRosen, i tak sie dziwnie patrza jak kolejny raz myje sie samochod, albo pol dnia czysci 4 kola wiec nic nowego :D nie musisz dmuchac przez ta cala rure, bez niej jest w miare wygodnie, szybko, bezdotykowo. Osuszanie kompresorem stosuje do szczelin i innych zakamarkow. A dmuchawa to jest cos wspaniałego do osuszania auta nawoskowanego nawet nie wiem czy 5 min zajmie osuszanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku laku kawałek drogi bez piasku wystarczy :mrgreen:

Ciężko znaleźć taką drogę :D przyznam się, że robiłem tak do czasu, aż kupiłem fluffiego :P

Jak mam czas to się bawię,choć potem i tak ruszę to zawsze woda się wyrwie z jakiegoś zakamarka,a tak tylko trochę na klapie złapie i tylnym zderzaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów detailing-u

Właśnie dzisiaj pomiędzy 16.30 a 20.00 dopieszczałem swoją lalę 3. Co do osuszania to POLECAM ValetPro Fluffy Dryer ręcznik do osuszania 90x60cm. Naprawdę microfibra godna polecenia. Cały, powtarzam CAŁY samochód osuszyłem bez wyrzymania w/w microfibrą. Złożyłem ją na pól i długimi pociągnięciami osuszałem cały samochód. Efekt według mnie bardzo dobry. Brak smug (być może to zasługa MEGUIARS NXT CAR WASH) na lakierze. Koszt - 33 PLN plus 5 PLN za przesyłkę według mnie daje radę. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A propo ręcznika Fluffy Dryer - czy pomiędzy producentem SHOWCARSHINE, a waXclusive jest jakaś szczególna różnica? (wolałbym ten pierwszy, jako że w sklepie, gdzie jest, będę jeszcze zamawiał kilka rzeczy, czytałem jednak, że niektóre mają zauważalnie krótsze włosie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Zamówiłem więc ten Fluffy Dryer od SHOWCARSHINE i wczoraj dostałem. Przyznam jednak, że jest bardzo cienki - czy wszystkie tak mają? Niektóre na zdjęciach wyglądają na bardziej 'puszyste'.

 

(rozważałem jeszcze ten ręcznik: http://waxparadise.pl/produkt,Big-Fluff ... 2cm-x-64cm),6597.html i zastanawiam się teraz, czy jednak nie byłaby to lepsza opcja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to samo ;)
wcale nie, przerobiłem tych ręczników z 500 i zależy od dostawcy, niby to samo a jednak nie...troche jak z rękawicami carpro- jedna włochata jak 150 a druga suchar...zanim znalazłem źródło grubych i mięsistych fluffych zajęło mi to prawie rok czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to samo ;)
wcale nie, przerobiłem tych ręczników z 500 i zależy od dostawcy, niby to samo a jednak nie...troche jak z rękawicami carpro- jedna włochata jak 150 a druga suchar...zanim znalazłem źródło grubych i mięsistych fluffych zajęło mi to prawie rok czasu...

 

Możesz się na priva podzielić tym źródłem? :)

 

Na ja przyznam, że trochę się rozczarowałem, jak go dostałem, bo to w zasadzie taka cienka 'szmatka', ale - to w odpowiedzi na pytanie pimps - wypróbowałem już i muszę przyznać, że sprawuje się bardzo dobrze. Co prawda po całodniowym sprzątaniu samochodu w całości (wykręciłem z niego, co się dało.. - pierwsze takie porządki po kupnie jakiś miesiąc temu) myłem już jak było ciemno, więc dokładnie nie widziałem, ale to, co widziałem, to znikało po jednym.. nawet nie przetarciu tylko położeniu ręcznika i jego przeciągnięciu. A i następnego dnia upewniłem się, że praktycznie nie ma żadnych smug.

 

Jeszcze spróbuję w ciągu dnia, ale pierwsze wrażenie (użytkowania) jest zdecydowanie pozytywne. Choć i pewnie gdyby był on bardziej puszysty to by nie zaszkodziło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.