Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie sobie spokój z tymi marketowymi "kawami" i spróbujcie prawdziwych ziaren.

https://eurocafe.com.pl/

Od lat tutaj biorę i cana/jakość mistrz.

https://www.kawagregorio.pl/
https://mastroantonio.pl/

Te dwie palarnie również polecam. Antonio trochę drożej, ale zdecydowanie warto spróbować.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moniak Lord Masło napisał:

Wybór padł na DeLonghi Magnifica ESAM 3000.B 😛  Bardziej przekonywał mnie Nivona ale skusiłem się dobrą promocją. To teraz jakie ziarno ? 😄 

 

Na rozruch mam takie coś chociaż średnio mi smakuje ale kobita lubi 😛 

 

Na lavazze kupioną u nas uważaj (markety itp), to jakaś lewizna albo odrzut albo u nas taka ma być. Tłuste i oleiste ziarno i często zapycha młynki po jakimś czasie użytkowania.

Swojego czasu mój ziom woził mi z Włoch i VS. to co u nas jest w markecie to dwa różne światy. Nawet laik by zauważył różnicę, czy to w smaku czy wyglądzie ziarna. U nas niestety reklama zrobiła swoje i Lavazza uchodzi za rarytas. To tak jak z JD, JB i JW w whisky - jest cała masa innych nie znanych a lepszych. Jak na serwis nam trafiają ekspresy i problem z młynkiem itp. to w ciemno mówię klientowi, że używał Lavazze i raczej to strzał w 10. Z drugiej strony mam ubaw bo o Wosebie ludzie mają złe zdanie bo z Odalanowa - jak by ją tam uprawiali haha.

No i we Włoszech kawowca też nie uświadczysz ale kawa z Włoch najlepsza haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, V1RU$ napisał:

Na lavazze kupioną u nas uważaj (markety itp), to jakaś lewizna albo odrzut albo u nas taka ma być. 

To tak jak z JD, JB i JW w whisky - jest cała masa innych nie znanych a lepszych.

No i we Włoszech kawowca też nie uświadczysz ale kawa z Włoch najlepsza haha.

Dokładnie. Szkoda że jesteśmy je**ni na każdym kroku. Tak samo jest z chemią niby u nas ariel to ariel ale jak Niemiec wypierze to i lepiej będzie doprane i ma zapach nawet jakiś. Swojego czasu lavazza to było coś faktycznie, pamiętam jak z San Remo ciotka mi przysyłała paczki z parmezanem i lavazzą jak ktoś zjeżdzał 😛. Nie ma co porównywać. Wspomniany Johnny Walker czy Jb nie różni się niczym od najtańszej whisky marketowej. Jak by chciał to kupić to warto by rozważyć kupno najtańszego no name jakiego kolwiek na półce bo gorzej raczej nie będzie a moze być tylko lepiej 😔 no cóż... Konsumenci gorszego sortu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Moniak Lord Masło napisał:

Dokładnie. Szkoda że jesteśmy je**ni na każdym kroku. Tak samo jest z chemią niby u nas ariel to ariel ale jak Niemiec wypierze to i lepiej będzie doprane i ma zapach nawet jakiś. Swojego czasu lavazza to było coś faktycznie, pamiętam jak z San Remo ciotka mi przysyłała paczki z parmezanem i lavazzą jak ktoś zjeżdzał 😛. Nie ma co porównywać. Wspomniany Johnny Walker czy Jb nie różni się niczym od najtańszej whisky marketowej. Jak by chciał to kupić to warto by rozważyć kupno najtańszego no name jakiego kolwiek na półce bo gorzej raczej nie będzie a moze być tylko lepiej 😔 no cóż... Konsumenci gorszego sortu. 

Z tymi whisky to bardziej mi chodziło o to, że tylko to zna Kowalski - reklamy itp. A w sumie jest cała masa innych ciekawszych lepszych.

A kawy to inny temat. Te robione typowo pod dane markety - u mnie robią za testowe do sprawdzania sprzętu i kalibracji młynka.

Jak idę do niewtajemniczonych z prezentem na imprezę to kupuję Lavazze i Ballantine’s i jestem królem wieczoru, dobrego smaku, gustu. Jednym słowem człowiekiem sukcesu haha 😛

Fajne kawy są z Wrocka Etno Cafe, mi zasmakowała Intercontinental. Ale też swoje kosztują. Ale są gusta guściki, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Kopi luwak'a też piłem i jakoś mi d..y nie urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To którą kawkę polecili byście do najzwyklejszego ekspresu kolbowego? Chciał bym coś o mocnym smaku i aromacie kawy, bez jakiegoś posmaku słodyczy, kako czy czegokolwiek innego. Oraz drugą dla narzeczonej, jakąś kremową i delikatną. Wybredny nie jestem, do tej pory piję Golda 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, AudiBlask said:

To którą kawkę polecili byście do najzwyklejszego ekspresu kolbowego? Chciał bym coś o mocnym smaku i aromacie kawy, bez jakiegoś posmaku słodyczy, kako czy czegokolwiek innego. Oraz drugą dla narzeczonej, jakąś kremową i delikatną. Wybredny nie jestem, do tej pory piję Golda 🤣

Jeśli chodzi o pierwszą opcję to polecam spróbować Lavazza Espresso Barista Gran Crema.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to kupiłem.. 

 

Nivona 842.

Model schodzi już z rynku, jest bardzo dopracowany, Nivona to wiadomo, klasa sama w sobie. W tej cenie mega dobry wybór, 3 lata gwarancji 🙂

 

https://badrex.pl/product/nivona-caferomatica-842/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
9 godzin temu, kamil598 napisał:

@patol od siebie polecam siemens EQ6 PLUS S500. Mam już trzy lata i bez żadnych awarii. Łatwy w obsłudze, sporo kaw do wyboru, tanio można kupić zamienniki tabletek i filtrów 🙂

Byłem posiadaczem EQ7, wszystko ok., poza tym, że raz na tydzień obowiązkowo trzeba było wyciągnąć blok zaparzający i go przepłukać. Po 2 latach użytkowania co do dnia rocznicy zakupu ekspres wyświetlił komunikat: skontaktuj się z serwisem. Po kontakcie z serwisem i pozostawieniu 380 zł w serwisie po kolejnych 2 latach upomniał się znów o "rocznicową" wizytę w serwisie. 

Oczywiście, jak zawsze zakup podyktowany jest upodobaniami i funduszami. Ale wg mnie tylko Jura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, kamil598 napisał:

@patol od siebie polecam siemens EQ6 PLUS S500. Mam już trzy lata i bez żadnych awarii. Łatwy w obsłudze, sporo kaw do wyboru, tanio można kupić zamienniki tabletek i filtrów 🙂

Miałem taki kupować, ale zdecydowałem, że dołożę do Delonghi Primadonna Soul. Generalnie Siemens był troszkę cichszy ze względu na inny tym młynka, ceramiczny? Do tego system spieniania mleka w Delonghi nam bardzo przypasował - chowania karafki z mlekiem do lodówki jest bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@bobas76 Gratulacje 🙂 mam ją od maja 🙂 jest świetna 🙂 

gdzie kupowałeś ? bo ona juz jak ja kupowałem to została wycofana z produkcji i zostały pojedyńcze sztuki.

Mi się udało kupić za niecałe 3000 😄 teraz pojedyńcze sztuki są ale droższe 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 lat mam Boscha (ponoć pod opakowaniem Siemens i Bosch to to samo) I mogę powiedzieć, że jest zajebiaszczy. Ani z Jury ani z Nivony w rodzinie kawy mi tak nie smakują, zwłaszcza te z mlekiem. Nie wiem czy to wynika z innego spienienia mleka, ale no duża różnica.

No i na plus porządne płukanie się systemu mleka, w jurze to leży, rurka musi zawsze iść ręcznie do umycia, bo ekspres sam nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.