Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak kolega wyżej pisze. U mnie Hydro2 Lite średnio dwa strzały na element, może na maskę trzy, bo jest u mnie duża. Zużycie produktu znikome. Ważna jest technika. Podczas strzału z triggera przesuwasz dynamicznie ręką od lewej do prawej (bądź odwrotnie) po elemencie. Dzięki temu produkt jest nałożony zdecydowanie równiej po elemencie. Resztę załatwia ciśnienie z myjki podczas spłukania (ważna sprawa rozprowadzenie i aktywacja nie działa dobrze przy zastosowaniu ciśnienia z sieci wodociągowej z końcówką - musi być myjka choćby najsłabsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak aplikowałem podczas psikania ruch ręką, żeby jak największą powierzchnię pokryć. Atomizer daje dość lekką mgiełkę, trochę wiało i nie wszystko docierało na lakier. Myjki schowanej przez mrozami nie chciało mi się targać dlatego myłem samym wężem. 

No nic, dzięki panowie za sugestie, następnym razem spróbuję nie pokrywać całej powierzchni lakieru tylko delikatnie i rozprowadzać myjką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję namiar na dobrą szczotkę do mycia nadwozia. Już nie wnikając w szczegóły po prostu nie chcę rękawicy tylko chcę szczotkę. Kieeeeedyś była dostępna taka biala szczotka od Megsa. Versa angel coś takiego. Teraz szukam i nigdzie jej nie mogę znaleźć a co gorsza nie mogę też znaleźć żadej innej do mycia nadwozia. Do felg za to od zaje... No ten teges. Poleci ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzynio_spafreak W zasadzie, jeśli nie planujemy w marolexie przetrzymywać przez cały czas mocnej zasadowej lub kwaśnej chemii, a po użyciu od razu go przepłukiwać, to bez najmniejszych przeszkód można brać tańszą, standardową wersję master ergo - w taki właśnie sposób używam swojego marolexa i kilka lat bez problemów działa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, imola33 napisał(a):

Skończył mi się GS sprzed zmian. Co teraz jest na topie wśród apc? Mile widziany ładny zapach i inhibitory korozji. Brać Surfex w bańce 5l?

Fresso APC

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
17 minut temu, imola33 napisał(a):

Skończył mi się GS sprzed zmian. Co teraz jest na topie wśród apc? Mile widziany ładny zapach i inhibitory korozji. Brać Surfex w bańce 5l?

Mój wybór od lat to SurfexHD i chyba nigdy nie zawiódł, niestety jak inne produkty BH on nie ma zapachu. Znając Firmę BH nie dodają nic do produktów co chociaż trochę może pogorszyć właściwości 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, imola33 napisał(a):

Skończył mi się GS sprzed zmian. Co teraz jest na topie wśród apc? Mile widziany ładny zapach i inhibitory korozji. Brać Surfex w bańce 5l?

Jeśli priorytetem jest moc i bezpieczeństwo to od siebie polecam Surfex/Aqua/OPT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ktm950 napisał(a):

Jeśli priorytetem jest moc i bezpieczeństwo to od siebie polecam Surfex/Aqua/OPT

Czy Aqua jest mocna? Nie wiem. Na obecną chwilę stawiałbym ją raczej w średniej półce. Nie zdązyłem jej naprawdę dobrze przetestować, bo PRZEOKRUTNIE ŚMIERDZI. Wręcz dusi swoim chemicznym smrodem. Z tego tez względu nie zamierzam jej więcej kupować. 

Jak dla mnie mocny jest, a wzasadzie był bo nigdzie w PL juz nie mozna dostać, Ideal Vask Pro.

9 godzin temu, imola33 napisał(a):

Mile widziany ładny zapach i inhibitory korozji.

Nie rozumiem co wy macie z tymi inhibitorami korozji w APC. Przecież wymywając ten produkt wodą, wymywacie też inhibitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co wy macie z tymi inhibitorami korozji w APC. Przecież wymywając ten produkt wodą, wymywacie też inhibitory.
Nie pomyliłeś przypadkiem produktów? Aqua ma też zasadowe APC i nie męczyło mnie zanadto (a jest mocne i pieni się szalenie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.