Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Eryczek ha tfu 😄 chyba jedyną zaletą jest długie kropelkowanie 😉

@Pikoko jak dawno nie robiłeś odszczurzania to zrób jw koledzy pisali. Jaki masz stan lakieru - pod słońce, pod latarką. Rysy są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, analyzator napisał(a):

ha tfu 😄 chyba jedyną zaletą jest długie kropelkowanie 😉

 

True, true, o ile rozważamy kropelkowanie w kategoriach zalet, wszak właśnie dzięki wspomnianym kropelkom, auta brudzą się jeszcze mocniej 😏

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siws00n też brałem szybkozłączki Cellfast i bardzo dobrze się trzymają. Funkcja stop jest spoko, oprócz węża z którego później chcę spłukiwać auto. Ja akurat lubię mieć duży strumień prosto z węża zamiast przez jakąkolwiek końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 18:10, MMCzysci napisał(a):

@grechut, byłoby fajnie, dzięki. Dokupiłeś do tego lakier bezbarwny? W samym zestawie, z tego co mi się wydaje, go nie ma, a goły lakier + Versiegelung krótko trzyma.
Jeżeli mogłoby być 75% lepiej, niż jest y mnie obecnie będę happy emoji846.png Nawet, jeśli zajmie to trochę czasu. Sam wieniec ma raczej najprostszy możliwy kształt, do tego dostęp wygląda na dobry bez demontażu.

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

Powiem Ci, że zrobiłem dzisiaj tą kierownicę - efekt dobry, jak nie bardzo dobry. Najbardziej upierdliwe w tym wszystkim jest ( jeśli robisz na aucie ) to obklejanie wszystkich przełączników, nierówności i innych tego typu pierdół. Też nie jestem zwolennikiem demontowania więc robiłem na aucie.

Samo obklejanie to ok 40minut do godziny. U mnie musiało być perfekt, więc musiałem taśmę drzeć na mniejsze kawałki tak żeby pasowały, a troche dziwnych kształtów moja kierownica ma. Po obklejeniu zgodnie z insturkcją zaaplikowałem rozpuszczalnik GLD. Sam przejazd ok 10 minut żeby dotrzeć w każde miejsce. Następnie dokupiłem pada do szlifowania i padem objechałem cała kierownicę - fajny, miły w dotyku i widać, że robi robotę. Po zeszlifowaniu jeszcze raz odtłuszczenie GLD. Później w ruch poszła suszarka żeby nie aplikować farby na mokry rozpuszczalnik. Po suszarce i chwili odczekania aplikacja farby zgodnie z instrukcją. Warstw położyłem 3. Położyłem warstwę 1 + suszarka z 5 min. 15 min odczekałem i warstwa druga + suszarka, tak samo warstwa trzecia. 

Na początku bałem się, bo przy aplikacji farby robią się tak jakby bańki z powietrza ale zaraz znikają. Farba schnie na prawdę szybko, jak się dorzuci do tego suszarkę czy oparakę to widać jak wysycha w oczach :).

Cała aplikacja ze wszystkim to tak ok 2h. Teraz czekam jeszcze z godzinkę ( mimo że wszystko jest suche i chyba już można spokojnie zabezpieczać ale nic mnie nie goni ) i zacznę aplikować Leder Versicherung. 

Podusmowując - fajny zestaw za 55zł  ( z padem ) . Zdecydowanie warto. Foty wrzucę później 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, napisał do mnie znajomy, że chce usunąć przyciemnienie z tylnych lamp, bo zaczęło schodzić. Nie wiadomo dokładnie co to jest, prawdopodobnie lakier. IPA, benzyna ekstrakcyjna, T&G nie dają rady. Jakieś rady czym to zdjąć? Może podejście mechaniczne? Jeśli tak to co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie kompresor sam. Butla ze starej "aspy" miała 180L. Kupiłem chińska pompę 3 tłokowa zasilana silnikiem 5kW. Wierz mi męczyłem go do piaskowania gdzie naprawdę nie miał łatwo i chodził non stop nawet przez godzinę... Najlepsze jest to że nadal działa 😅 a przy tornadorze teraz to ma wakacje, a nie pracę 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przyjemny do pracy glaze można obecnie kupić? Auto srebrny metalik, co prawda mam butelkę black hole ale on niby jest dedykowany do ciemnych aut, myślicie się tym nie przejmować i śmiało nakładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.