Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@NORMAN Na alli jest tego pełno, ale raczej nikt Ci nie zagwarantuje że będziesz zadowolony bo sama pianownica to nie wszystko. Trzeba jeszcze do dobrego rezultatu dobrać odpowiedni rozmiar dyszy w pianownicy.

Wejdź na stronę Techkar lub zadzwoń do nich to dobiorą odpowiednią dyszę w pianownicy do parametrów twojej myjki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem... Astra J ma demontowalne zagłówki? Tylne mają przyciski tradycyjne przyciski do zwolnienia zaczepów, przednie tylko idą na maxa do góry i dalej opór...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ręcznik po osuszeniu lakieru przy pomocy QD nadaje się do ponownego użytku po wyschnięciu? Czy należy go wyprać by móc znowu z niego korzystać?

Tak w ogóle to co ile powinno się prać ręcznik do osuszania? Co mycie, trzy, pięć? Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, belzebiasz napisał(a):


Tak w ogóle to co ile powinno się prać ręcznik do osuszania? Co mycie, trzy, pięć?

Ja piorę bardzo rzadko, zdecydowanie za rzadko, ale jak czytam, że niektórzy piorą po każdym użyciu, to stwierdzam że to nie ja jestem szurnięty 😊

Osuszam z pomocą qd właśnie jakimś twisted pile a potem poprawiam zwykłą fibrą 40x40 i jest git. 

Jak już stwierdzam, że ręcznik zasadniczy przestaje wchłaniać to wtedy..biorę inny 🙈

Inna sprawa, że mam oddzielne ręczniki do:

1. osuszania bez qd (jak mam dopiero co nalożony, świeży wosk),

2. osuszania z qd (z niego korzystam najczęściej, bo jednak świeży wosk to u mnie rzadkość),

3. wycierania po rinselessie.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ad.am A ja tam piorę no ale ja nie lecę aut masowo. Po użyciu idzie na bok i jak się uzbiera kilka to piorę. Zdążą się że przelecę tym samym ręcznikiem na szybko po felgach no i wtedy zdecydowanie idzie do prania.

Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przede mną nauka polerki na własnym aucie, czarny Z20R Opel.

Polerka DA jest, pady i pasty też (Zvizzer i Menzerna, kilka rodzajów). Szampon, rękawica, fibry - również.

Brakuje mi czegoś na smołę (K2/Sonax/Decabit/ADBL T&G - co wziąć?), glinki (K2 glinka będzie ok?) oraz cleanera (mam jedynie IPĘ, a to nie cleaner - K2 Klinet chyba będzie ok?).

Czy czegoś jeszcze mi brakuje, o czymś zapomniałem?

Z góry dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Freso cleaner Ci nie potrzebny przy polerce - właśnie IPA jeśli nie masz nic innego do inspekcji. co do dekontaminacji; korzystam od lat z mac124/vasco i D-Tox, glinka ValetPro - ale to indywidualne kwestie co kto lubi 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej porady ....czarny Passat lakier stan tragiczny....zlecenie tylko mycie i  wosk lub powłoka.....a że klient 3 auto już podstawił to chce trochę od siebie dać....

Polerką nałożyłem Poorboy's Black Hole, dałem temu poleżeć 15 minut i ....efekt rewelacja jak na tak zniszczony lakier, miejscowo poprawiłem HC1500 i poszła glazura ....co na to polecacie?

Myślałem nad Sonax PolymerNetShield, lub Ceramic Spray Coating, ewentualnie Turtle Ceramic Sprey Coat.....coś co utrzyma kilka miesięcy ten połysk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.