Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Jacak pod ceramikę nie dajesz past z wypełniaczami czy polimerami ..... jedyny wyjątek jaki znam to Essence...

Użyj coś One Step lub finisha i wymyj 

Jak mowa o Zvizzer to MC3000 lub FC2000 i będzie ok, One tylko jako korekta na gotowi ewentualne z woskiem 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko odnośnie ech2o. Czy przy myciu rinseless 1:200  plus 1:200 z opryskiwacza i mycie za pomocą mikrofibr. Nie zostaną zacieki jeżeli się nie wytarło dokładnie flufikiem. Zastała mnie nocka i  nie wiem czy jest osuszony dokładnie  czy coś zostało na lakierze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam nie widzialną wycieraczkę od fx protect rain shield.  Nie mam aplikatora do niej, czy zamiast tego moge nasączać wacik do demakijażu albo chusteczkę materiałową do okularów (kiedyś takie zawsze do okularów dołączali) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 probuj warto....odpowiednik Zvizzer MC3000, ale sporo taniej wychodzi....dostępny u Wiktora w Djakdetailing....jak nie masz rabatu to mogę pomóc ....

Używam obydwu past i nie widzę różnicy obydwie to górny TOP.

Butla 1l -158 zł....super się dociera....na auto wchodzi mi 80-100 g.

Wogóle Ewocar wychodzi że to fajna marka, mam 2in1, Heavy Cut, kładłem powłokę Hydro36 i teraz używam fibr bezszwowych 20 szt ok 115 zł chyba ....Za to pad wełniany rewelacja ale po 3 autach się ...skończył....najlepszy jaki miałem wełniany ale troszkę pasowało żeby dłużej służył.

Teraz chodzi za mną booster ale tyle towaru jest że trzeba go najpierw wyrobić.

IMG_20230727_111129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, pablo15005 napisał(a):

Ewocar One Cut 2in1

bardzo dobra pasta, jedyny jej minus to taki ze delikatnie potrafi zapylić, praca na najwyzszym poziomie, pasta super sie rozklada na elemencie, mozna dlugo pracowac docieranie to czysta poezja. Ciecie i wykonczenie rownież na bardzo wysokim poziomie wedlug mnie to jedna z fajniejszych pasto do OS, taki mocny konkurent 3D one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Kurde nie przypominam sobie żeby chciała zapylić....docieranie to lekko przetarcie fibrą, podobno nie trzeba wymywać choć nie odważyłem się nigdy powłokę kłaść bez podwójnego wymywania....

Ja zraziłem się do 3D Speed ....One był w planach ale zestaw z Kocha się trafił ...Sonax ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 próbowałem na czarnym , grafitowym, zielonym, na pomarańczowej gąbce, na żółtej i czerwonej ..zawsze mocno wyblyszczał ale nic mi nie zbierał ...za każdym razem Zvizzer One zjadał go na śniadanie ....Dla tego mam 2 duże butle One i go uwielbiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakiś dressing na wycieraczki/dywaniki gumowe.

Po APC się takie szare, wypłowiałe zrobiły, a chcę aby czarne były, takie hamerykańskie. 🤪

Wiem, wiem, plak pomoże ale nie o to chodzi, aby podczas wsiadania nogi połamać bo ślisko się robi.😉

Poślizg wskazany jest gdzie indziej.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke spróbuj z futrem np flexipads albo coś z dłuższym włosem. Na mazdzie 3 ładnie wychodziło, fakt że miękki lakier 😄 ale fakt zvizzer więcej wytnie... 

Na dniach będę miał evoxe fioletowa babę zobaczymy czy taka robotę robi 👌

Pro wool ostatnimi czasy bardzo mi przypadł do gustu i to na mocnym one stepie 👍

Zajechana Reno laguna nie polerowana od nowości i zderzaki one step z pro wool +510 z 3d...😱 Po wymyciu bez bałaganu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 futro flexipad mam, wypróbuję przy najbliższej okazji, spróbuję też na mikrofibrze z Honey....

A tak apropo Honey, po 1 użyciu ich pada odleciała " podszewka" oczywiście nie pamiętam gdzie pad kupiłem , ale napisałem do producenta i bez problemu odpisał że wymieni na nowy....to jest podejście 

IMG_20230723_102913.jpg

IMG_20230723_102915.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić 5l bańkę Tar Removera. Przerobiłem po butelce Prickborta (nie podszedł mi) oraz Elite Detailer i Ultracoat, z których jestem bardzo zadowolony. Działanie na felgach, oponach, nadkolach i karoserii według mnie bardzo podobne, ale nie działam zawodowo (zdążyłem je przetestować na dwóch szczurach) i może ktoś ma z nimi większe doświadczenie i mógłby mi wskazać większe różnice? A może coś jeszcze innego, np. Herobiol? 
 

EDIT: Dodam jeszcze, że zależy mi na dość szybkim działaniu i niezbyt szybkim zasychaniu, bo mogę myć tylko pod chmurką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.