Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Litr ONR 108zł  + gąbka soft 35zł i na ręcznik zostanie.
ONR czyli OPTIMUM NO RINSE WASH & SHINE?
Gąbka soft czyli która?
https://sklepdetailingowy.com/produkt/booski-shaggy-soft-sponge-gabka-do-mycia-auta/
https://sklepdetailingowy.com/produkt/soft99-qjutsu-ultra-soft-sponge-delikatna-gabka/
Ja myślałam że potrzebna jest taka ponacinana a one są dużo droższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania1987 Jeśli nie chcesz latać z 10 litrami roztworu rinseless, to polecanym Ci kupić kilka mikrofibr zamiast gąbki.

Mycie mikrofibrami polega na tym, że po umyciu jakiegoś elementu / fragmentu, gdy dana strona fibry jest już brudna, zmieniasz na nową, czystą stronę.

Do mycia fibrami tak jak pisałem wcześniej, wystarczą Ci 2, maksymalnie 3 litry roztworu rinseless - wlewasz je do jakiegoś małego wiaderka lub pojemnika, wrzucasz fibry do namoczenia i potem po kolei nimi myjesz - brudnych fibr nigdy nie wkładasz z powrotem do wiaderka z roztworem - po wszystkim brudne fibry pierzesz i są gotowe na nastepne mycie.

Jeśli przed myciem rinseless planujesz wstępnie umyć auto na bezdytyku z pianą, to do mycia rinseless w zupełności wystarczy ci 4, max 5 mikrofibr 40x40.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonaliście tylko tak się zastanawiam czy tą metodą można myć tylko przykurzone auto? Czy np jak jest bardziej brudne to najpierw na bezdotyku z grubsza umyć (wtedy i tak po myciu na lakierze zostaje taki film brudu czy jak to tam się nazywa) i potem ręcznie no rise?
Czy fibry K2 Moli nadadzą się? No i ewentualnie o którą gąbkę z Softa chodziło? Bo te gąbki Optimum To odpadają, cena zaporowa jak dla mnie za gąbkę










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest lekko przykurzone tylko to spłukać wodą za parę zł. Następnie wyjazd ze stanowiska i mycie rinseless. Jak na aucie jest więcej gruzu to prewash, spłukanie i reszta tak samo. W kwestii mycia fibrami nie pomogę, bo jeszcze tak nie próbowałem, będę chciał jednak coś takiego w przyszłości popełnić. Zdecydowanie lepiej mieć i wozić w aucie 2-3 litry roztworu, niż 10. Jest wygodniej i po prostu taniej. Jeśli jednak chcesz się bawić gąbką to z tych tanich polecana jest qjutsu ultra soft sponge od Soft99.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakaś metoda aby zabezpieczyć skórę przed ścieraniem? Noszę obrączkę i podejrzewam że to jest przyczyną ścierania się skóry na krawędzi uchwytu od hamulca ręcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 15:46, CAR CRAZY napisał(a):

Jedno trochę wyklucza drugie, jeżeli coś jest z dedykacją na zewnątrz to powinno być banalne w aplikacji bez większego nacisku na oświetlenie. (Pomijając fakt że sugerowanie aplikacji powłok na zewnątrz idzie nie w tym kierunku co powinno.) 

Nie dość dobrze sprecyzowałem co mam na myśli. Jeśli aplikujesz na zewnątrz, to światło dzienne nie wybacza i widać ewentualne niedociągnięcia bardzo dobrze. Jeśli jednak aplikujesz w pomieszczeniu (jak tak robiłem) to światło sztuczne musi odzwierciedlać warunki na zewnątrz żeby dobrze było to widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marx napisał(a):

Noszę obrączkę i podejrzewam że to jest przyczyną ścierania się skóry na krawędzi uchwytu od hamulca ręcznego

Przed uszkodzeniami mechanicznymi od tarcia obrączką nic nie ochroni skóry. Możesz jedynie opóźniać ten proces dedykowanymi środkami do skór.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie,

Pytanie mam.

Wczoraj umyłem auto znajomych.

20230527_194242.jpg.a86faba5e03cf64373c8e15d6bd0c822.jpg

Wizualnie wyszło fajnie ale lakier jest jak tarka do warzyw. Trzeba odsmalić, psiknac deironizerem i spolerować.

Auto ma jednak na masce fabryczną naklejkę, naklejka jest tez na lusterkach i mam pytanie w związku z nimi. Czy nic jej się nie stanie jeśli oberwie deironizerem i odsmalaczem? Trzeba na nią jakoś specjalnie uważać? Jeśli tak to macie jakieś specjalne patenty?

20230527_194303.jpg.c00516d7e31de5a59295cbafb2d5944b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcineke napisał(a):

@Rafal9304 Kiurlab ok 155 zł , ADBL 173 zł, masz gdzieś taniej?

Alle 138 zł. 

1 godzinę temu, pablo15005 napisał(a):

@Rafal9304 idzie do mnie paczka z bańką. Przetestujemy bo w dobrej kasie jest...

No właśnie ta cena też mnie skusiła, chyba zaryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy z odkurzaczem piorącym. Mianowicie ostatnio robiłem porządki na strychu, a tam cyk taki odkurzacz, pytam teścia to mówił że ostatnio używał go z 15lat temu, spakował i schował. Doprowadziłem go do ładu z kurzu i syfu, zalalem wodą próba i zasysa jak głupi, ale nie podaje wody, winowajca pompka(zamówiłem nową). Pytałem teścia czy prał, mówił że aby pryskał dołączonym płynem z butelki i włączał oba przyciski i nic nie lał do środka, czyli pompka nic dziwnego że wyzionela ducha.

Do rzeczy, czy dobrze rozmyślam?

W plastikowy zbiornik co wkładam do odkurzacza nalewam wody w miejsce oznaczone niebieskim trójkątem oraz wkładam do niego wężyk od pompki.

Na zbiorniku na brudną wodę są 2 trójkąty, niebieski i czarny. Czy mam nalać wody do poziomu niebieskiego trójkąta, tak aby potem brudna woda podniosła pływak?  Czy tylko w zbiornik plastikowy? Proszę o porady, bo nie będę ukrywał ale w odkurzacze to nie umiem 🤭

IMG_20230529_081938090.jpg

IMG_20230529_082614483.jpg

IMG_20230529_082627368.jpg

IMG_20230529_082645462.jpg

IMG_20230529_082743721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal9304 @Rafal9304

IMG_20230529_184753.jpg.04ed3e31bc2a00849674fb19adc89e32.jpgIMG_20230529_184734.jpg.5e15918943d2be660622a0aacac8321d.jpgIMG_20230529_184546.jpg.d73a29b60763b2fb6098769e31f023c9.jpgIMG_20230529_184435.jpg.39762bcd60c6aa15f807acb782906f30.jpgIMG_20230529_184419.jpg.cae8749c9f1c4813bf2711c5f007357c.jpg

Kiurlab. Pieni się jak widać. Na lakierze chwilę polozal i glinkowane. Mocno żelowy jest jak się go rozsmaruje. Auto opryskane całe, chwilę odczekanie i glinkowalismy...tu gdzie był produkt fajnie się glinkowalo ale gdzie zabrakło to już tępo i wiadomo co się wtedy dzieje ...ale auto i tak do korekty przygotowane. Wypłukanie chwilę trzeba poświęcić ale coś za coś pieni się i dłużej wypłukuje. Dwa razy oblecieć auto i wystarczy. Zawsze i tak myje szapomonem po deironizacji. Ogólnie nie jest zle ale muszę obczaic wysychanie bo w garażu ok 21 stopni bramy uchylone i po glince już przysychal... Jak za te pieniądze nie jest zle, biały kolor by zweryfikował działanie.. na obecną chwilę tyle mogę powiedzieć. Zapach? Nie czuć jajem, bardziej octem zalecialo przy aplikacji ale nie jest to jakieś męczące.. będziemy obserwować dalej 👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo15005 napisał(a):

Kiurlab.

 

1 godzinę temu, pablo15005 napisał(a):

Wypłukanie chwilę trzeba poświęcić

Dużo łatwiej się wypłukuje niż ADBL VL.

1 godzinę temu, pablo15005 napisał(a):

Ogólnie nie jest zle ale muszę obczaic wysychanie bo w garażu ok 21 stopni bramy uchylone i po glince już przysychal...

Problemem pewnie był ruch powietrza przy uchylonych bramach. Ostatnio aplikowałem w zamkniętym garażu - spokojnie wytrzymał 15 minut. W zasadzie pewnie dałby radę poleżeć jeszcze przez jakiś czas ale nie miał już njc do roboty.

1 godzinę temu, pablo15005 napisał(a):

Zapach? Nie czuć jajem, bardziej octem zalecialo przy aplikacji

Ja nic takiego nie zauważyłem. Generalnie to produkt z tych, które do tej pory miałem możliwość używania całkowicie zlikwidował zapach jaja - nawet wąchając bezpośrednio z butelki nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.